Beton Direk Fiyatları, Bahçe Beton Tel Çit 2022

Beton direk fiyatları çok araştırılan konulardandır. Biz de bu noktada hem bahçe beton direk fiyatları hem de beton çit direği fiyatları konusuna da değineceğiz. Beton direklerin fiyatları kullanım alanları, miktarları ve çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu yazımızda beton direğin tanımı, kullanım alanları, fiyatları, imalatı ve daha birçok konuda ilgili detayları işleyeceğiz. İsterseniz çok uzatmadan konuya girelim.

Beton Direk Nedir?

Beton direk boş bir alanı, araziyi, bahçeyi, iş merkezini ve buna benzer birçok alanın güvenliğini sağlamak için kullanılan bir güvenlik malzemesidir. Hatta bu alanlarda beton direkli tel çit de yaygın olarak kullanılmaktadır. Elbette beton direkler maliyetli ama sağlam güvenlik malzemeleridir. Bu nedenle fiyatları da çok önemlidir. Yapılacak yatırımın maliyetinin optimum seviyede olması beklenebilir. İyi bir araştırma ile uygun maliyetli beton direk alımı yapılabilecektir.

Beton Direk Üretimi Nasıl Olur?

Beton direk üretimi çeşitli ölçülerde yapılmaktadır. Örneğin; 2 metre düz beton direk üretimi bunlardan sadece bir tanesidir. Bunun dışında 2,40 metre ile 3,40 metre arasındaki beton direkler genellikle eğridir. Beton direklerin ağırlıkları 40 kilogramdan başlayarak 135 kilograma kadar ulaşabilir. Tepe, boyun ve dip ölçüleri de farklı olabilmektedir. Beton direklerin içlerinde demir çubuklar bulunuyor.

beton direk fiyatları 2022
beton direk fiyatları 2022

Beton Direk Fiyatları 2022

Beton direk fiyatları 2022 yılında önceki yıllara göre artış göstermiştir. Aynı şekilde bahçe beton direk fiyatları da bu değişimden nasibini almıştır. Güncel fiyat aralıklarını aşağıda belirtmeyi tercih ettik. Yatırım yapmadan önce üreticiden son fiyatları almanız projeniz için son derece önem arz etmektedir.

2 Metre Düz Beton Direk Fiyatları: Güncel fiyat 40,00 TL + KDV şeklinde düşünülebilir.

2,40 Metre Beton Direk Fiyatları: Güncel fiyat 45,00 TL + KDV şeklinde düşünülebilir.

2,90 Metre Beton Direk Fiyatları: Güncel fiyat 100,00 TL + KDV şeklinde düşünülebilir.

Projeye uygun farklı ölçülerde beton direk imal ettirmek ne kadar mümkün bilemiyoruz ancak imalatçı ile görüşmek sizlere fayda sağlayacaktır. Fiyatlar genel olarak bu şekilde olup dediğimiz üzere son fiyat için üretici ile istişare yapılmalıdır.

Beton Direkli Tel Çit Kullanım Alanları Nerelerdir?

Beton direkli tel çit kullanım alanlarından da bahsetmek yararlı olacaktır. Beton çit direği en çok hastaneler, havaalanları, sitelerin güvenliği, bahçeler ve kamu kurumlarının güvenliği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Kullanılacak alana göre ölçüler, ağırlıklar ve miktarlar belirlenmelidir. Yani bir fizibilite çalışması yapılmalıdır. Çünkü bu sistem diğerlerine göre maliyetlidir. Maliyetli olmasının nedeni ise uzun ömürlü ve dayanıklı olması ile ilgilidir.

bahçe beton direk fiyatları
bahçe beton direk fiyatları

Tel Örgü Beton Direk Uygulaması Nasıl Yapılır?

Tel örgü beton direk uzunluğu çok önemlidir. Beton elektrik direk ve diğer çeşitlere göre tel örgü uzunluğuna dikkat edilmelidir. 2 metre düz beton direk ve deve boyunlu direk seçimi yapıldığında 1,5 metre boyunda tel örgü seçimi yapılmalıdır. Beton direkler 2,5 metre seçildiğinde ise bu kez 2 metre boyunda tel çit kullanılması önerilmektedir. Şu şekilde ayrıntı da vermek iyi olacaktır.

  • Nato tipi beton direk 2 metre uzunluğunda ise 10 sıra düz ve 2 sıra çaprak dikenli tel çekilmesi tavsiye edilir.
  • Nato tipi beton direk 1,5 metre uzunluğunda ise 8 sıra düz ve 2 sıra çaprak dikenli tel çekilmesi tavsiye edilir.
  • Düz beton direk 1,5 metre uzunluğunda ise 6 sıra düz ve 2 sıra çaprak dikenli tel çekilmesi tavsiye edilir.

Siz de projenize en uygun beton direk türünü belirlemeli ve ona göre tel, çit çekimi yapmalısınız.

] }

Hakkında Emrah

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. Uzmanlık alanları arasında Finans, Kredi, Muhasebe, Risk ve Yönetim bulunmaktadır. ParaGüncel olarak, para odaklı her konuda içerikler üretip değerli okurlarımıza bilgi sunmayı misyon edindik. Reklam, öneri, istek ve şikayetleriniz için paraguncel@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir