Decentraland Coin Yorum, Mana Coin Geleceği ve Grafik 2022

Decentraland coin, son zamanlarda ilk 100 kripto para sıralamasında yükselmektedir. Bu yazımızda mana coin geleceği başta olmak üzere decentraland coin yorum analizlerini inceleyeceğiz. Facebook’un metaverse sanal evrenini oluşturması ile metaverse tokenlerine olan ilgiden faydalanan projelerden birisidir. MANA coin de bu hamle ile metaverse dünyası içerisinde kendisine yer bulmuştur. Decentraland MANA coin, MANA ve Land adında iki token kullanmaktadır. Bu tokenler aracılığı ile Decentraland pazarında avatar, arazi, giyilebilir cihaz gibi nesneleri alabilmek mümkündür.

Decentraland Coin (MANA) Nedir?

Decentraland Coin (MANA), iş fırsatı ve eğlence arayan birçok kişi için oluşturulmuş sanal gerçeklik platformlarından bir tanesidir. Decentraland, 2017 yılında gerçekleştirilen 24 milyon dolarlık coin arzı sonrasında piyasaya sürülmüştür. Bu platform sayesinde kullanıcılar içerik ve uygulama üretebilir ve bunlardan para kazanabilir. Kullanıcılar, bu sanal ortamda üzerine inşa edebilecekleri, gezebilecekleri ve bundan para kazanabilecekleri araziler satın almaktadır. Decentraland’daki arazilerde kalıcı şekillerde topluluğa ait olunabilir ve yaratılan avatar üzerinde tam kontrol sağlanabilmektedir.

Decentraland Coin Ne Zaman Çıktı?

Decentraland, 2017 yılında 24 milyon dolar token arzı ile piyasaya girmiştir. Bu sanal evren platformu, 2019 yılında kapalı beta aşamasına geçti ve 2020 şubatında tüm katılımcılar için kullanıma açılmıştır. Kullanıcılar 2020 yılından itibaren birbiri ile etkileşimli oyunlar ve üç boyutlu görseller oluşturarak Land arazisinde farklı deneyimler yaşamaktadır. Decentraland ağında MANA ve Land adında tokenler satılmaktadır. Bu tokenler, ERC-721 ve ERC-20 olarak geliştirilmiştir ve satın almak için bu tokenlerin yakılması gerekmektedir.

Mana Coin Kimin? Decentraland Kurucusu Kimdir?

Mana coin kimin sorusuna açıklık getirelim. Bu projenin başlaması için önemli roller üstlenen ve Decentraland’ın kuruculuğunu yapan kişiler Ariel Meilich ve Esteban Ordano’dur. Bu iki isim, daha sonra görevlerinden ayrılıp danışman olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ariel Meilich 2017 ve 2020 yılları arasında Decentraland bünyesinde proje lideri olarak çalışmıştır. Esteban Ordano ise Decentraland’ın eski teknoloji liderlerinden birisiydi. Kripto para ve kripto market alanında uzun geçmişi olan bu iki isim, çeşitli görevler yaparak bu sanal evrenin büyümesine katkı sağlamışlardır.

 

decentraland coin yorum
decentraland coin yorum

Decentraland Hangi Ülkenin?

Decentraland MANA altcoin, herhangi bir ülkeye bağlı olmayan ilk sanal dünyadır. Ethereum blok zinciri aracılığı ile desteklenen ve sürdürülen bir sanal gerçeklik platformudur. Bu proje, dünyanın birçok yerinde geliştirilmeye açıktır ve bu platform her ülkede sürdürülebilir. Bu evren, sanal ortamda iş ve eğlence arayanlar bireyler ve işletmeler için tasarlanmıştır. Bu projenin vizyonu, kontrolü sanal ortamda oynayan insanlara devretmektir. Kullanıcılar, bu coin aracılığı ile sanal dünyalarının nasıl olacağını belirler ve arazilerindeki kontrolü sağlar.

Decentraland Ne İşe Yarar?

Kullanıcılar bu coin platformu üzerinde ürün ve arazi satın alabilirken, kendi ürünlerini de satabilmektedir. Decentraland, DAO mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma merkezi olmayan otonom organizasyonudur ve sistemde değişiklikler topluluk oylamalarına göre belirlenmektedir. Merkezi bir karar mercii olmadığı için MANA token ve Land token sahipleri platformda izin verilen içerikleri onaylar. Tüm bu oylama işlemlerinde sonra Decentraland sanal dünyasının ne yöne gideceği katılımcılar tarafından belirlenir. Tokenler ile arazi satın alınabildiği gibi başka ürünler içinde yatırım yapılabilir.

İsim Fiyat24 Saat (%)
Decentraland (MANA)
$0.61
-5.44%

Decentraland Coin Yorum, Avantajları ve Dezavantajları

Decentraland coin yorum analizine bir göz atalım. Kendi içerisinde avantajlara ve dezavantajlara da sahiptir. Mana coin yorumları ve kripto paranın kullanıcılara sağladığı avantajlar şöyledir:

  • Decentraland katılımcıları, kendi sanal dünyalarını 3D boyutlar ile tasarlayabilmektedir.
  • Sanal evre içerisinde mahalle adı verilen topluluklar oluşturulabilir ve arzu edilen ölçülerde kitleler meydana getirilebilir.
  • Katılımcılar, sanal arazileri satın alabilmektedir. Ayrıca bu araziler reklam amacı ile de kullanılabilir.
  • Decentraland platformlarında bulunan pazar yerlerinde alım ve satım işlemleri yapılabilmektedir.
  • Bu platformda oluşturulan topluluklar çevrim içi ve çevrim dışı olarak birbiri ile sosyalleşebilmektedir.

Decentraland dezavantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • Decentraland ağında işlem yapıldığında yoğunluk ve tıkanmalar meydana gelebilmektedir.
  • Sanal cüzdan içerisinde saklanan kripto paralar saldırılara açık haldedir. Bakiye kayıplarını önlemek adına donanım cüzdanları kullanılabilmektedir.

 

mana coin geleceği
mana coin geleceği

Decentraland Nasıl Üretilir?

Decentraland platformunda içerik ve uygulamalar üretilmektedir. Katılımcılar, takasta kullanamayacakları ERC-721 tokeni ile Land satın alabilmektedir. Satın alınan bu araziler geliştirilerek diğer kullanıcılara satılabilmektedir. Land’in içerisi özel bir alandır ve kullanıcılar istedikleri içeriği yayınlayabilir ve farklı etkileşimlerde bulunabilecekleri oyunlara yönelebilir. Katılımcılar, sayısız finansal işlem gerçekleştirebilir ve ürettikleri içeriklerden para kazanabilir. Decentraland, kullanıcıların birbiri ile etkileşime girmesine, içerik ve uygulama üretmesine olanak tanıyan bir sanal dünyadır. Decentraland kullanıcısı, Landlarini kiralayabilir, reklam verebilir ve yaşadıkları deneyimleri ücretlendirerek gelir elde edebilmektedir.

Decentraland Coin Nasıl Alınır?

Decentraland Coin (MANA) coin sahibi olabilmek için platform üzerinden gerçek para birimleri satıp karşılığını almak gerekmektedir. Bunun yanı sıra madencilik yapmak ve özel oluşturulan kripto para borsası da kullanılabilir. Kripto para borsaları arasında Binance, kraken, Coinbase ve bittrex bulunmaktadır. Borsalara kayıt olduktan sonra üyeliklerin onaylanması ile platform üzerinde işlem yapılabilir. Türkiye’de Türk lirası ile MANA coin satın alınabilir ve platform üzerinde satım alım işlemleri gerçekleştirilebilir. Alım ve satım işlemleri MANA ve Land tokenler aracılığı ile yapılmaktadır.

Decentraland Nasıl Satılır?

MANA coin, satın alma işlemlerinde olduğu gibi bazı kripto para borsasında satılabilir. Elbette satmadan önce Mana coin kaç TL ona bakmak lazım. Binance, Kraken, Huobi, KuCoin gibi kripto borsalar coin satım işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bu borsalar üzerinde Decentraland coinleri satabilmek mümkündür. Kullanıcıların Decentraland platformu içerisinde bulunan ürünleri, arazileri ve kendi tasarladıkları her şey belirlenen fiyat aralıklarına göre satılabilmektedir. Decentraland pazarında satılan bu mülkler ile gelir elde etmek mümkündür. Satılan bu mülk gelirleri daha sonradan borsalar aracılığıyla satılabilir.

 

mana coin grafik
mana coin grafik

Mana Coin Geleceği ve Decentraland Hesaplama

Mana coin geleceği konusunda son zamanlarda oldukça olumlu yorumlarda bulunulmaktadır. Decentraland coin geleceği için kripto para biriminin hesaplanması için borsalarda çeşitli araçlar bulunmaktadır. Bu araçlar çeşitli grafik ve analiz setlerinden oluşmuş bir bütün halindedir. Ancak bu noktada kullanıcıların MANA coin varlıklarını hesaplamaları adına ekstra bir çaba sarf etmeleri gerekmez. Kullanıcılara ait o anki MANA coin varlıkları borsaların kur hesaplamaları sayesinde anlık olarak gösterilecektir. Borsada o an seçili olan fiat para birimine göre varlıklar ABD doları (USD) veya Türk lirası (TRY) gibi fiat para cinslerinden gösterilebilir.

Mana Coin Grafik ve Cüzdanı

Mana coin grafik ve cüzdan varlığına sahip olmak isteyen kişiler çeşitli cüzdan uygulamalarına kayıt olmalıdır. Ancak günümüzde kripto para borsaları gelişen teknoloji ile birlikte kullanıcılara otomatik olarak bir Decentraland cüzdanı atarlar. Bu cüzdanlar toplu bir şekilde varlıkların borsaya ait ana cüzdan adresinde tutulmasını sağlamaktadır. Kullanıcılar dilerse sıcak cüzdan veya soğuk cüzdan uygulamalarını da MANA saklamak adına tercih edilebilir. Bu noktada sıcak cüzdanlar borsadan bağımsız 3. taraf bir adres olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Decentraland Coin bir kripto para projesidir.

Decentraland Coin yorum analizleri çok önemlidir. Daha detaylı bilgi ve analiz için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Decentraland Coin geleceği yıllara göre değişmektedir. Yıl bazında ayrıntılı bilgi için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Decentraland Coin almaya ancak iyi analiz ettikten sonra karar verilmelidir. Daha detaylı bilgi için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Decentraland Coin avantajları ve dezavantajları vardır. Daha detaylı bilgiler için konumuzu ziyaret etmeniz önerilir.

Hakkında Emrah

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. Uzmanlık alanları arasında Finans, Kredi, Muhasebe, Risk ve Yönetim bulunmaktadır. ParaGüncel olarak, para odaklı her konuda içerikler üretip değerli okurlarımıza bilgi sunmayı misyon edindik. Reklam, öneri, istek ve şikayetleriniz için paraguncel@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

shiba inu coin

Shiba Inu Coin Geleceği ve Yorumları 2022

Shiba Inu Coin (SHIB), geliştiriciler tarafından “meme” tabanlı bir kripto para projesi olarak geliştirilmiştir. Shiba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir