EPS Coin Nedir, EPS Coin (Ellipsis) Yorum 2022

EPS coin nedir sorusu son zamanlarda oldukça artmıştır. Bu yazımızda EPS coin yorum analizlerini ve aynı zamanda Ellipsis coin projesinin ayrıntılarına değineceğiz. Ellipsis (EPS), BNB Smart Chain (BEP20) platformunda çalışan bir kripto para projesidir. Projenin toplam arz miktarı 5 milyar iken bunun 641 milyon adeti aktif olarak dolaşımda yer almaktadır. EPS, BNB zincirinde güvenli, düşük kaymalı kararlı takas platformu hizmeti sunar. Bir finans platformu olan Ellipsis üzerinde varlıklar kilitlenerek gelir elde edilmesi sağlanabilmektedir. Bu noktada varlıklardan elde edilecek olan gelirlerin miktarı platform tarafından belirlenecektir.

EPS Coin Nedir?

EPS coin nedir sorusuna en açıklayıcı cevabı bu yazımızda bulabileceksiniz. Ellipsis coin ne demek, hemen açıklayalım. BEP20 platformunda aktif olarak çalışan bir finans uygulaması projesidir. Kullanıcıların dijital ellipsis finance alanında çalışmalar yürütmesine olanak sağlayan projenin 121 milyon dolarlık market kapasitesi bulunmaktadır. Kullanıcılar bu platform üzerinden sabit değerli token varlıklarını da kullanarak stake işlemi yapabilirler. Bu stake uygulaması onlara Ellipsis (EPS) üzerinden belirli oranlarda getiri sağlayacaktır. Ayrıca Ellipsis üzerinden yapılan swap işlemlerinde kullanıcılardan kayma toleransı olarak %1 ücret alınmaktadır.

Ellipsis Coin Ne Zaman Çıktı?

Ellipsis Coin (EPS) ilk olarak 2021 yılında çalışmalarına başlanmış bir kripto para projesidir. Bu proje yine aynı yıl geliştirilerek piyasaya sürülmüş ve kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Aktif olarak bir yıldır faaliyet gösteren projede 619 milyon dolarlık bir varlık kilitli olarak tutulmaktadır. Kullanıcılara ait olan bu kilitli varlıklar onlara çeşitli getiriler sağlamaktadır. Ancak platform üzerinde en fazla kullanılan uygulama stake etme işlemidir. Kullanıcılara gelir sağlayan bu stake operasyonlarında 200 milyonu aşkın varlık tutulmaktadır.

eps coin yorum
eps coin yorum

Ellipsis Coin Kurucusu Kimdir?

Ellipsis coin kurucusu Jeff Majtyka ve Michael Egorov’dur. Bu ikili tarafından kurulan proje hayatına bir yılı aşkın bir süredir devam etmektedir. Halen Jeff Majtyka, Michael Egorov tarafından yürütülen projede çeşitli yönetim kademeleri bulunur. Bu yönetim kademeleri ise proje için yararlı olabilecek fikirleri ana yönetime sunarak projenin gelişmesine katkı sunmaktadır. Fikir olarak finans alanında düşük ücretlerle işlem yapmayı sağlamak projenin ana hedefidir.

Ellipsis (EPS Coin) Hangi Ülkenin?

Ellipsis (EPS) projesi Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli bir uygulamadır. Kullanıcılarına finans alanında olabildiğince düşük ücretlerle işlem imkanı sunan projenin kurucularından olan Michael Egorov ise Rusya doğumlu bir yazılım geliştiricisidir. Genel olarak ABD merkezli bir kripto para birimi olsa da EPS için dünyanın her yerinden kullanım imkanı bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar gerekli cüzdan uygulamaları ile Ellipsis ağına giriş yapabilir ve çeşitli swap işlemlerini halledebilirler. EPS almak içinse çeşitli borsalar kullanılmalıdır.

Ellipsis Ne İşe Yarar?

Ellipsis ağı, Ethereum ağının en büyük otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolü olan Curve’den çatallanarak oluşturmuştur. Teknolojisi sayesinde de sabit kripto para birimleri için swap hizmeti sunmaktadır. Olabildiğince düşük ücretlerle swap imkanının yer aldığı platformda Ellipsis (EPS) coin likidite sağlayıcıları (LP’ler) ve token sahipleri için native token olarak iş yapar. Ellipsis üzerinde ödüllerin %80’i likidite sağlayıcılarına, kalan %20’si ise EPS/BNB likidite sağlayıcılarına dağıtılmaktadır. Genel yapısı kullanıcılara stake karşılığı ödül dağıtmak ve swap imkanı sunmak olan proje dünya genelinde kullanılabilir durumdadır.

EPS Coin Yorum Analizi, Avantajları ve Dezavantajları

EPS coin yorum analizleri ile kripto para projesinin finance teknolojisi, sahip olduğu altyapı sonucunda kullanıcılarına çeşitli avantajlar ve dezavantajlar sunmaktadır. Ellipsis coin yorum analizleri ile birlikte bu avantajlı noktalar şu şekilde sıralanır:

  • Oldukça minimal ücretlerle swap imkanı.
  • Kademeli stake geliri artış imkanı.
  • Sabit değerli token projeleri arası swap teknolojisi.

EPS Coin (Ellipsis)’in kullanıcılarına sunduğu artı noktalar bunlarken dezavantajlı alanları da şu şekilde sıralanmalıdır:

  • Kısıtlı para birimleri aracılığıyla swap yapılabilmektedir.
  • Kademeli olarak artsa da stake gelirleri düşüktür.
  • Kullanım zorluğu alışılmış yapılardan farklı olması nedeniyle daha fazladır.
eps coin nedir?
eps coin nedir?

Ellipsis Nasıl Üretilir?

Ellipsis, teknolojisi gereği mining ekipmanları ile madencilik yapılmasına imkan tanımayan bir kripto paradır. EPS adlı yerel token biriminin de kullanıcılara dağıtılması borsalar aracılığıyla yapılır. Günümüzde birçok kripto para borsası üzerinden EPS token birimi satın alınabilmektedir. Üretimi yapılamasa da projenin çıktıktan birkaç ay sonra büyük bir airdrop etkinliği yapılmıştır. Toplam arzın %25’lik kısmı bu airdrop etkinliği ile çeşitli koşulları yerine getiren kullanıcılara dağıtılmıştır. Bu sayede kullanıcılar üretim yapmadan EPS sahibi olma şansı yakalamışlardır.

Ellipsis (EPS Coin) Nasıl Alınır?

Ellipsis (EPS) satın almak isteyen kullanıcılar bir kripto para borsası aracılığıyla bu işlemi yapmalıdır. Çeşitli ağlar üzerinde çalışabilmesinden dolayı sadece merkezi değil merkeziyetsiz olan borsalar da EPS satın alma işlemini destekleyebilmektedir. Kullanıcıların bu noktada Ellipsis sahibi olabilmek adına onu destekleyen bir borsaya üyelik oluşturmuş olmaları gerekir. Ardından grafik ve analiz takip süreci ile birlikte EPS satın alınabilir. Borsaların sunduğu desteğe göre Türk lirası (TRY) veya ABD doları (USD) cinsinden de EPS satın alım imkanı bulunmaktadır.

Ellipsis Nasıl Satılır?

Herhangi bir miktarda EPS token varlığını cüzdanlarında bulunduran kullanıcılar bu varlıkları satmak için bir kripto para borsası kullanmalıdır. Yerel ve merkezi borsalar gibi merkeziyetsiz kripto para borsaları da yine Ellipsis varlıklarını satmak için kullanılabilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta borsaların EPS token ile işlemleri desteklemesidir. Bu sayede kullanıcılar grafik üzerinden gördükleri o anki değer ile EPS satımı için işlem emri girebilirler. Borsada o an bulunan işlem hacmine de bağlı olarak Ellipsis satım işlemi birkaç dakika içerisinde noktalanacaktır.

ellipsis coin
ellipsis coin yorum

Ellipsis Hesaplama

Kullanıcılarına çeşitli finansal uygulamalar sunan Ellipsis (EPS) için hesaplamalar günümüzde otomatik bir şekilde yapılmaktadır. Kullanıcıların cüzdanında bulunan EPS varlığına bağlı olarak bu tutar Türk lirası (TRY) veya ABD doları (USD) cinsinden gösterilebilir. Eğer kullanıcı elinde bulunan EPS varlıklarını kendisi hesaplamak isterse bunun için bir işlem yapmalıdır. Bu işlem için de EPS token varlığının değeri çarpı EPS token adedi mantığı kullanılmalıdır. Yapılacak bu işlem senaryosunda her bir adeti 1,5 dolar olan 10 adet EPS sahibi olan bir yatırımcı 15 dolara sahip olmuş olacaktır.

EPS Coin (Ellipsis) Cüzdanı

Ellipsis (EPS) sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle bir Ellipsis cüzdanına sahip olmaları gerekir. Elbette ondan önce eps coin yorum twitter sayfalarından bu konu özelinde detaylı bilgi alınabilmektedir. Ellipsis cüzdanları günümüzde kripto para borsaları üzerinden otomatik olarak açılabilir. Ancak kullanıcı kendi isteğine bağlı olarak diğer soğuk cüzdan veya sıcak cüzdan uygulamalarından da yararlanma hakkına sahiptir. Soğuk cüzdan olarak adlandırılan donanımlar kişinin varlıklarının internet ile olan bağlantısını doğrudan kesecektir. Bu yüzden de kişiler bu varlıkları mutlaka hatırlayacakları bir konumda depolamalıdırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

EPS Coin bir kripto para projesidir.

EPS Coin yorum analizleri çok önemlidir. Daha detaylı bilgi ve analiz için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

EPS Coin geleceği yıllara göre değişmektedir. Yıl bazında ayrıntılı bilgi için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

EPS Coin almaya ancak iyi analiz ettikten sonra karar verilmelidir. Daha detaylı bilgi için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

EPS Coin avantajları ve dezavantajları vardır. Daha detaylı bilgiler için konumuzu ziyaret etmeniz önerilir.

Hakkında Emrah

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. Uzmanlık alanları arasında Finans, Kredi, Muhasebe, Risk ve Yönetim bulunmaktadır. ParaGüncel olarak, para odaklı her konuda içerikler üretip değerli okurlarımıza bilgi sunmayı misyon edindik. Reklam, öneri, istek ve şikayetleriniz için paraguncel@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

shiba inu coin

Shiba Inu Coin Geleceği ve Yorumları 2022

Shiba Inu Coin (SHIB), geliştiriciler tarafından “meme” tabanlı bir kripto para projesi olarak geliştirilmiştir. Shiba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir