ParaGüncel https://paraguncel.com Güncel Fiyat ve Ücretler Kredi ve Finans Sitesi Wed, 27 Apr 2022 13:03:29 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.1 Andulasyon Cihazı Fiyatı 2022, Sıfır ve 2.El Satılık https://paraguncel.com/andulasyon-cihazi-fiyati-2022-sifir-ve-2-el-satilik/ https://paraguncel.com/andulasyon-cihazi-fiyati-2022-sifir-ve-2-el-satilik/#respond Wed, 27 Apr 2022 11:33:37 +0000 https://paraguncel.com/?p=362 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Andulasyon cihazı fiyatı ekonomik koşullardan dolayı artmış durumdadır. Andulasyon terapi cihazı fiyatı aslında bütçe dostu olabilir. Andulasyon cihazi 2.el piyasası ürün alınacak satıcı bazında daha ekonomik olabiliyor. İyi bir pazar araştırması sonucunda bu cihaza bütçenize en uygun şekilde sahip olabilirsiniz. İsterseniz şimdi konumuzda bu cihaz ile ilgili önemli bilgileri detayları ile okuyalım. Andulasyon Cihazı Nedir? …

Daha fazla okumak için Andulasyon Cihazı Fiyatı 2022, Sıfır ve 2.El Satılık ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Andulasyon cihazı fiyatı ekonomik koşullardan dolayı artmış durumdadır. Andulasyon terapi cihazı fiyatı aslında bütçe dostu olabilir. Andulasyon cihazi 2.el piyasası ürün alınacak satıcı bazında daha ekonomik olabiliyor. İyi bir pazar araştırması sonucunda bu cihaza bütçenize en uygun şekilde sahip olabilirsiniz. İsterseniz şimdi konumuzda bu cihaz ile ilgili önemli bilgileri detayları ile okuyalım.

Andulasyon Cihazı Nedir?

Andulasyon cihazı tanımından önce Andulasyon terapi nedir, ondan başlamak en doğrusu olacaktır. Andulasyon; en basit tanımı ile dalga meydana getirme ve dalga oluşturma şeklinde ifade edilebilir. Dalga meyadana getiren bu cihaz da terapi esnasında vücutta bulunan hücreleri uyarmaya yarar. Bu cihaz ilk defa Almanya’da çalışan doktorlar tarafından geliştirilmiştir. Yeni bir tedavi yöntemidir. Bu terapi yöntemi ile vücudun tek bir noktasına değil bölgesel alanlara da titreşim gönderilir. Dolayısı ile noktasal bazda terapi değil, bölgesel bazda terapi yapılmış olur.

Andulasyon cihazı fiyatı nedir?
andulasyon cihazı fiyatı nedir?

Andulasyon Cihazı Faydaları Nelerdir?

Andulasyon cihazı faydaları saymakla bitmez. Yukarıda andulasyon cihazı ne işe yarar metninde bahsettiğimiz bilgileri burada daha da ayrıntıları ile vereceğiz. Bu cihaz ile yapılan terapinin bizlere oldukça yararı vardır. Bunlardan bahsedecek olursak;

 • Vücudumuzda birikmiş olan suyun dışarıya atılmasını sağlar.
 • Vücudumuzun bölgesel olarak yenilenmesi için yaydığı titreşimlerle hücreleri harekete geçirir.
 • Bağırsak sistemlerini hızlandırır.
 • Vücudumuzun enerji üretmek ile ilgili olan merkezi noktalarını uyarır.
 • Kan dolaşımını pozitif anlamda etkiler.
 • Ağrılı bölgelere uygulandığında rahatlama hissi uyandırır.

Andulasyon Cihazı Fiyatı Nedir?

Andulasyon cihazı fiyatı her satıcıya göre değişkendir. Andulasyon terapi cihazı fiyatı için optimum seviyede satıcılar bulunması son derece önemlidir. Fiyatların ortalamalarına bir bakalım. Andulasyon cihazı 2.el fiyatları ortalama olarak 40.000 TL ile 70.000 TL arasında değişmektedir. Andulasyon cihazı fiyatı sıfır ücretleri ise ortalama 100.000 TL ile 120.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. En çok tercih edilen model olan Andumedic 3 Pro fiyat ise ortalama 7.000 Euro eğiliminde seyretmektedir.

Andulasyon terapi cihazı fiyatı nedir?
andulasyon terapi cihazı fiyatı nedir?

Andulasyon Cihazı Kullanılacak Durumlar Hangileridir?

Andulasyon cihazı birçok konuda sizlere fayda sağlayabilir. Uygulama alanı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

 • Metobolizma ile ilgili şikayetlerde,
 • Göbek ve basen bölgesi yağlanmalarında,
 • Bazen oluşan ve nedeni bilinmeyen ağrılı bölgelerde,
 • Bağırsak ile ilgili yani kabızlık sorunlarında,
 • Rahatlamak amacı ile,
 • Varis sorunlarında.

Ayrıntılarını verdiğimiz bu ürün bir terapi cihazıdır. Birçok faydası olduğu bilinmektedir. Daha detaylı bilgiler için aşağıda yer alan videoyu izlemenizi öneririz.

Daha fazla okumak için Andulasyon Cihazı Fiyatı 2022, Sıfır ve 2.El Satılık ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/andulasyon-cihazi-fiyati-2022-sifir-ve-2-el-satilik/feed/ 0 Andulasyon Nedir? Ne İşe Yarar? nonadult
Beton Direk Fiyatları, Bahçe Beton Tel Çit 2022 https://paraguncel.com/beton-direk-fiyatlari-bahce-beton-tel-cit-2022/ https://paraguncel.com/beton-direk-fiyatlari-bahce-beton-tel-cit-2022/#respond Mon, 25 Apr 2022 20:37:17 +0000 https://paraguncel.com/?p=354 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Beton direk fiyatları çok araştırılan konulardandır. Biz de bu noktada hem bahçe beton direk fiyatları hem de beton çit direği fiyatları konusuna da değineceğiz. Beton direklerin fiyatları kullanım alanları, miktarları ve çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu yazımızda beton direğin tanımı, kullanım alanları, fiyatları, imalatı ve daha birçok konuda ilgili detayları işleyeceğiz. İsterseniz çok uzatmadan konuya …

Daha fazla okumak için Beton Direk Fiyatları, Bahçe Beton Tel Çit 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Beton direk fiyatları çok araştırılan konulardandır. Biz de bu noktada hem bahçe beton direk fiyatları hem de beton çit direği fiyatları konusuna da değineceğiz. Beton direklerin fiyatları kullanım alanları, miktarları ve çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu yazımızda beton direğin tanımı, kullanım alanları, fiyatları, imalatı ve daha birçok konuda ilgili detayları işleyeceğiz. İsterseniz çok uzatmadan konuya girelim.

Beton Direk Nedir?

Beton direk boş bir alanı, araziyi, bahçeyi, iş merkezini ve buna benzer birçok alanın güvenliğini sağlamak için kullanılan bir güvenlik malzemesidir. Hatta bu alanlarda beton direkli tel çit de yaygın olarak kullanılmaktadır. Elbette beton direkler maliyetli ama sağlam güvenlik malzemeleridir. Bu nedenle fiyatları da çok önemlidir. Yapılacak yatırımın maliyetinin optimum seviyede olması beklenebilir. İyi bir araştırma ile uygun maliyetli beton direk alımı yapılabilecektir.

Beton Direk Üretimi Nasıl Olur?

Beton direk üretimi çeşitli ölçülerde yapılmaktadır. Örneğin; 2 metre düz beton direk üretimi bunlardan sadece bir tanesidir. Bunun dışında 2,40 metre ile 3,40 metre arasındaki beton direkler genellikle eğridir. Beton direklerin ağırlıkları 40 kilogramdan başlayarak 135 kilograma kadar ulaşabilir. Tepe, boyun ve dip ölçüleri de farklı olabilmektedir. Beton direklerin içlerinde demir çubuklar bulunuyor.

Beton Direk Fiyatları 2022
beton direk fiyatları 2022

Beton Direk Fiyatları 2022

Beton direk fiyatları 2022 yılında önceki yıllara göre artış göstermiştir. Aynı şekilde bahçe beton direk fiyatları da bu değişimden nasibini almıştır. Güncel fiyat aralıklarını aşağıda belirtmeyi tercih ettik. Yatırım yapmadan önce üreticiden son fiyatları almanız projeniz için son derece önem arz etmektedir.

2 Metre Düz Beton Direk Fiyatları: Güncel fiyat 40,00 TL + KDV şeklinde düşünülebilir.

2,40 Metre Beton Direk Fiyatları: Güncel fiyat 45,00 TL + KDV şeklinde düşünülebilir.

2,90 Metre Beton Direk Fiyatları: Güncel fiyat 100,00 TL + KDV şeklinde düşünülebilir.

Projeye uygun farklı ölçülerde beton direk imal ettirmek ne kadar mümkün bilemiyoruz ancak imalatçı ile görüşmek sizlere fayda sağlayacaktır. Fiyatlar genel olarak bu şekilde olup dediğimiz üzere son fiyat için üretici ile istişare yapılmalıdır.

Beton Direkli Tel Çit Kullanım Alanları Nerelerdir?

Beton direkli tel çit kullanım alanlarından da bahsetmek yararlı olacaktır. Beton çit direği en çok hastaneler, havaalanları, sitelerin güvenliği, bahçeler ve kamu kurumlarının güvenliği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Kullanılacak alana göre ölçüler, ağırlıklar ve miktarlar belirlenmelidir. Yani bir fizibilite çalışması yapılmalıdır. Çünkü bu sistem diğerlerine göre maliyetlidir. Maliyetli olmasının nedeni ise uzun ömürlü ve dayanıklı olması ile ilgilidir.

Bahçe Beton Direk Fiyatları
bahçe beton direk fiyatları

Tel Örgü Beton Direk Uygulaması Nasıl Yapılır?

Tel örgü beton direk uzunluğu çok önemlidir. Beton elektrik direk ve diğer çeşitlere göre tel örgü uzunluğuna dikkat edilmelidir. 2 metre düz beton direk ve deve boyunlu direk seçimi yapıldığında 1,5 metre boyunda tel örgü seçimi yapılmalıdır. Beton direkler 2,5 metre seçildiğinde ise bu kez 2 metre boyunda tel çit kullanılması önerilmektedir. Şu şekilde ayrıntı da vermek iyi olacaktır.

 • Nato tipi beton direk 2 metre uzunluğunda ise 10 sıra düz ve 2 sıra çaprak dikenli tel çekilmesi tavsiye edilir.
 • Nato tipi beton direk 1,5 metre uzunluğunda ise 8 sıra düz ve 2 sıra çaprak dikenli tel çekilmesi tavsiye edilir.
 • Düz beton direk 1,5 metre uzunluğunda ise 6 sıra düz ve 2 sıra çaprak dikenli tel çekilmesi tavsiye edilir.

Siz de projenize en uygun beton direk türünü belirlemeli ve ona göre tel, çit çekimi yapmalısınız.

Daha fazla okumak için Beton Direk Fiyatları, Bahçe Beton Tel Çit 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/beton-direk-fiyatlari-bahce-beton-tel-cit-2022/feed/ 0 Beton Direk Dikimi, Maliyet ve Fiyatlar nonadult
Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2022 https://paraguncel.com/kredi-notu-dusuklere-kredi-veren-bankalar-2022/ https://paraguncel.com/kredi-notu-dusuklere-kredi-veren-bankalar-2022/#respond Sun, 24 Apr 2022 21:52:22 +0000 https://paraguncel.com/?p=349 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar çok merak ediliyor. Kredi notum düşükse nasıl kredi alabilirim sorusu oldukça yaygın durumdadır. Hatta kredi notu düşüklere kredi kartı verilip verilmediği de adeta merak konusudur. Günümüzde bankaların önemli bir kısmı kredi verirken pek çok şart aramaktadır. Bunlardan en önemlisi de kredi notudur. Kredi notu, borç ödeme alışkanlığınızı ölçen önemli …

Daha fazla okumak için Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar çok merak ediliyor. Kredi notum düşükse nasıl kredi alabilirim sorusu oldukça yaygın durumdadır. Hatta kredi notu düşüklere kredi kartı verilip verilmediği de adeta merak konusudur. Günümüzde bankaların önemli bir kısmı kredi verirken pek çok şart aramaktadır. Bunlardan en önemlisi de kredi notudur. Kredi notu, borç ödeme alışkanlığınızı ölçen önemli bir enstrüman olduğu için, dikkat edilmesi gereken bir nottur.

Bankaya yaptığınız borç ödemeleri, fatura ödemeleri, bankadaki mal varlığınız ve bunun gibi pek çok değişken kredi notunuzu önemli ölçüde etkilemektedir. Fakat ne yazık ki, bazı kişiler bu ödemeleri yaparken zorlanmakta ve son ödeme tarihini kaçırmaktadır. Bu pek çok banka müşterisinin kredi notunun düşmesine neden olur ve kredi veya kredi kartı kullanırken bununla alakalı çok ciddi sorunlar yaşayabilirler. 

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Kredi Notunuzu Neden Düşürür?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar bilindiğinin aksine her müşterisine kredi sağlamayabilir. Kredi notu düşük olana ev kredisi çıkar mı diye soru soranlar mevcut. Aslında analiz edilmesi gereken konuların başında kredi notunuzun neden düştüğü gelmektedir. Bu düşüşün nedenleri genellikle aşağıdaki gibidir. Aşağıda bahsettiğimiz şeyler kredi notunu düşürse de aslında en çok düşüren şey, vaktinde yapılmayan yani geciken ödemelerdir. Kredi veya kredi kartı borçlarınızı son ödeme tarihine kadar ödemek zorundasınız, son ödeme tarihi geçtikten sonra yapılan ödemeler kredi notunuzun düşmesine neden olur.

Kredi Notu Neden Düşer?

Kredi notu neden düşer sorusuna en detaylı cevabı aşağıda bulabilirsiniz.

 • Düzensiz borç ödemesi
 • Son ödeme tarihinden sonra ödeme yapmak
 • Borçlanmak
 • Gelir Azalışı
 • Banka hizmetlerini çok az kullanmak
 • Yeni banka hesabı açmış olmak
Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileridir?
kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileridir?

Kredi Notu Düşüklere Kredi Bankalar Tarafından Neden Verilmez?

Kredi notu düşüklere kredi ödemesi her banka tarafından yapılmamaktadır. Bunun sebeplerine göz atmakta fayda var.

 • Düşük kredi notu, borcuna sadık olmayan müşteri anlamına gelir.
 • Kredi notu müşterinin borç ilişkisini analiz eder.
 • Düşük kredi notuna sahip müşteriler, risklidirler bu yüzden aldıkları borçları ödeyemeyebilirler.
 • Her kredi bir risktir, bankalar kredi notlarına göre yıllık kredi bütçesi ayarlar ve düşük kredi notu bu bütçeden en az pay alan kredilerdir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar aslında oldukça sınırlıdır. Kredi notu düşükse kredi çekilir mi o da ayrı bir detay aslında. Biz yine de bildiğimiz bazı bankaları belirtmeyi tercih ettik.

 • Aktifbank
 • Enpara
 • Fibabank
 • Alternatif Bank
 • Burgan Bank

Kredi Notuna Göre Kredi Alma İhtimali 

4,000 TL Geliri Olan Biri İçin Tahmini Verilerdir.

0-400: Yok

400-700: Çok düşük, En fazla 2-5 bin TL

700-900: Çok düşük En Fazla 5-15 bin TL

900-1100: Düşük En Fazla 15-30 bin TL

1100-1400: Orta En Fazla 30-70 bin TL

1400-1600: İyi En Fazla 70-120 bin TL

1600-1900: Yüksek 120bin TL +

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar
düşük kredi notuna kredi veren bankalar

Aktif Bank

Aktif Bank, mevduat toplama yetkisi olmayan bankalardan biridir. Bu nedenle bono ihraç ederek borçlanır. Buna rağmen düşük kredi notuna bile kredi verir çünkü kısmi bir risk bankasıdır. Aktifbank mevduat toplama yetkisi olmadığı için mevduata göre daha yüksek faiz verdiği bonoları ihraç ederek borçlanır, bu da verdiği kredilerin de daha yüksek faizli olduğu anlamına gelir. Yüksek faizle kredi veren bir bankayı da sadece başka bankalardan kredi alamayan müşteriler tercih eder, bu nedenle Aktifbank’ın hedef müşteri kitlesi bu kişilerdir. Aktifbank 400’den az olmamak kaydıyla düşük kredi notuna kredi veriyor. Kredi alabilmek için en yakın Aktifbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Enpara

Enpara, Türkiye’nin ilk dijital bankalarından biridir, ilk kurulduğu günden bu yana kredi notu düşük olan müşterilere kredi vermesiyle bilinir ve pek çok bankanın kredi vermediği müşteri profillerine kredi verebilmektedir. Ayrıca Enpara’nın herhangi bir fiziksel varlığı yoktur masrafları çok azdır bu yüzden kredi notu düşük müşterilerine kredi verebiliyor. Kredi notu düşüklere kredi almak için Enpara’yı tercih edebilirsiniz. 

Fibabanka

Fibabanka, diğer bankalarla kıyaslandığında çok genç bir bankadır, sadece 10 yıllık bir banka olduğu için kaldırabileceği risk kapasitesi çok fazla. Bu yüzden bu bankadan kredi almak çok kolay olacaktır. Başvuru yaparsanız, kredi notunuz aşırı düşük olmadığı takdirde gelirinize oranla maksimum miktarda kredi alabilirsiniz. Üstelik bu aralar TV üzerinde çok fazla reklamları yapılıyor mutlaka denk gelmişsinizdir, yani bu bankanın kredi verebilecek çok parası olduğu anlamına geliyor. Hemen internet üzerinden Fibabanka internet sitesine girin ve başvurunuzu yapın.

Alternatif Bank

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında Alternatif Bank da vardır. Henüz 3 yıl önce açılan bir banka olduğundan oldukça genç ve kredi verebilecek parası çok olan bir banka. TV üzerinde bolca reklamlarına denk gelmişsinizdir hem mevduat toplamak için hem de kredi vermek için reklam veriyorlar. Yeni açıldığı için de kaldırabilecek riski fazla ve kredilerinde batık oranı çok düşük. Bu yüzden bu bankadan çok kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken internet adresine girmek ve başvuru için gereken bilgileri tamamlayıp başvuru işlemini gerçekleştirmek.

Burgan Bank

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesinin sonuncusu Burgan Bank. Bu banka Kuveyt merkezli olduğundan sermaye yapısı çok sağlam ve batma riski de çok az. Bu yüzden, düşük kredi notu olan müşterilere rahat rahat kredi verebiliyorlar. Tabi bu kara listede olan birinin kredi alabileceği anlamına gelmiyor. Kredi notunuz düşükse ev araba alamazsınız, fakat ihtiyaç kredisi alabilirsiniz, tabi sadece bu listedeki bankalardan. Burgan Bank’ta onlardan biri, başvuru yapmak için Burgan Bank resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla okumak için Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/kredi-notu-dusuklere-kredi-veren-bankalar-2022/feed/ 0
Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları 2022 https://paraguncel.com/kredi-kartini-nakite-cevirme-yollari-2022/ https://paraguncel.com/kredi-kartini-nakite-cevirme-yollari-2022/#respond Sun, 24 Apr 2022 21:14:35 +0000 https://paraguncel.com/?p=344 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Kredi kartını nakite çevirme nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Yani kredi kartındaki parayı nakite çevirme işlemi için bazı yöntemler bulunmaktadır. Günümüzde kredi kartındaki limiti nakite çevirme işlemleri oldukça yaygın durumdadır. Hatta hemen herkesin bir adet de olsa kredi kartı var. Kredi kartı zor zamanlarımızda yanımıza koşuyor ve bize bu konuda çok yardımcı oluyor. Fakat bazen …

Daha fazla okumak için Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Kredi kartını nakite çevirme nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Yani kredi kartındaki parayı nakite çevirme işlemi için bazı yöntemler bulunmaktadır. Günümüzde kredi kartındaki limiti nakite çevirme işlemleri oldukça yaygın durumdadır. Hatta hemen herkesin bir adet de olsa kredi kartı var. Kredi kartı zor zamanlarımızda yanımıza koşuyor ve bize bu konuda çok yardımcı oluyor. Fakat bazen nakit paraya ihtiyacımız olabilir ve ödemeleri nakit parayla yapmak zorunda kalabiliyoruz, bu gibi durumlarda kredi kartı limitini nakit paraya çevirmek zorunda kalıyoruz. Normal şartlarda kredi kartını nakit paraya dönüştürebiliyorsunuz fakat bu işlemden komisyon alındığı için pek tercih edilmeyebiliyor, fakat biz yine de kredi kartını nakit paraya çevirebileceğiniz tüm yöntemlerden bahsetmeye çalışacağız.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları

Kredi kartını nakite çevirme yolları en basit şekli ile sitemizde yer almaktadır. Kredi kartını taksitli nakite çevirme ve diğer yöntemleri aşağıda maddeler halinde belirtiyoruz.

 1. Nakit Avans Çekmek
 2. Alışveriş Yaparak Nakit Para Almak
 3. Yakınlarınızın Ödemelerini Yaparak Nakit Para Almak
 4. Altın Alın
 5. Senetle Alışveriş Yaparak Nakde Çevirin
Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları Nelerdir?
kredi kartını nakite çevirme yolları nelerdir?

Nakit Avans Çekmek

Kredi kartını nakite çevirme yöntemlerinden biri olan nakit avans, bankaların kredi kartı müşterileri için sunduğu bir özelliktir. Nakit avans, kredi kartı limitini kullanarak borç nakit para çekmektir. ATM cihazları üzerinden veya banka şubeleri vasıtasıyla nakit avans çekebilirsiniz. Banka bu işlem için sizden ücret tahsil edebilir.

 1. İlk olarak en yakın ATM’ye gidin ve kredi kartınızı ATM soketine yerleştirin.
 2. Giriş bilgilerinizi tamamlayın ve kredi kartınızın limitini kullanarak nakit avans çekin.
 3. Çekeceğiniz nakit avans işlemlerinden çoğu banka %0,50 ile %1,50 arası komisyon almaktadır. 
 4. Yani 1000 TL nakit avans çektiğinizde, 5-15 TL arası bankaya komisyon ödemesi yapıyorsunuz.

Alışveriş Yaparak Nakit Para Almak

Bu da sıkça başvurulan kredi kartını nakite çevirme yöntemlerinden. Bu işlemde kredi kartı sahibi en yakın işletmeye giderek kredi kartıyla alışveriş yapar, yaptığı alışveriş karşılığında işletme vergi ödediğinden %18 oranında KDV tahsil edilir. İşletmede bu işlem için sizden komisyon talep edebilir. 

 1. En yakın işletmeye gidilip bu konu ile ilgili izin istenir.
 2. İşletme kabul ettiği takdirde kredi kartıyla alışveriş yapılır ve alışveriş tutarının %75 ya da %80’i kart sahibine nakit olarak işletme sahibi tarafından ödenir.
 3. Örneğin kredi kartınızdan 500 TL çekildiğinde işletme sahibi size bu işlem karşılığında 400 TL civarı bir miktar ödeyebilir.

Yakınlarınızın Ödemelerini Yaparak Nakit Para Alın

Kredi kartınız ile yakınlarınızın faturalarını veya alışverişlerini yapabilir ve karşılığında kart sahibinden nakit para tahsil edebilirsiniz. Bunun için bir yakınızdan ricacı olmanız yeterli. Alışverişe çıktığında kartınızı ona verebilir ve harcamalarını sizin kartınızla yapmasını isteyebilirsiniz. Daha sonra alışveriş karşılığını size nakit para olarak verecektir.

Altın Alabilirsiniz

Kredi kartını nakite çevirme yöntemlerinden biri olan altın alımı, çok daha yüksek miktarlardaki nakit ihtiyaçlarında kullanılmaktadır. Eğer nakit ihtiyacınız 5 bin 10 bin gibi daha yüksek tutarlı ise, kredi kartını kullanarak kuyumculardan altın alabilir ve daha sonra altını tekrar kuyumcuya satarak paranızı nakde çevirebilirsiniz. Bu yöntem pek çok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca aldığınız altınları dört taksit yapabilir ve faizsiz bir şekilde bankaya dört ayda geri ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartındaki Parayı Nakite Çevirme Yolları
kredi kartındaki parayı nakite çevirme yolları

Senetle Alışveriş Yaparak Paranızı Nakde Çevirin

Yine senetle alışveriş de kredi kartını nakit paraya çevirmek için en sık başvurulan yollardan biridir. Fakat bu yol size epey pahalıya mal olabilir. Zira ihtiyacınız olan paranın çok üzerinde bir harcama yapmak zorundasınız. Sistem nasıl işliyor dediğinizi duyar gibiyim, hemen anlatayım.

 1. Önce internet üzerinde sıfır satılan telefon, bilgisayar, tablet veya dizüstü bilgisayar gibi pahada ağır yükte hafif olan elektronik eşyaları seçiyorsunuz.
 2. Bunlardan herhangi birini satın alıyorsunuz fakat satın alırken, ihtiyaç duyduğunuz paranın %15-20 daha pahalısını alın, çünkü satarken o farkı kaybedeceksiniz.
 3. Örneğin 5 bin liraya ihtiyacınız varsa 6 bin liralık telefon alın.
 4. Daha sonra bunu internet üzerinde sıfır olarak kaydedip satın.
 5. Piyasada en ucuz fiyatı siz verdiğiniz için satmanız bir gün bile sürmeyecek emin olun.

Daha fazla okumak için Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/kredi-kartini-nakite-cevirme-yollari-2022/feed/ 0
Tron Coin Geleceği, Tron Grafik ve Haberleri 2022 https://paraguncel.com/tron-coin-gelecegi-tron-grafik-ve-haberleri-2022/ https://paraguncel.com/tron-coin-gelecegi-tron-grafik-ve-haberleri-2022/#respond Fri, 22 Apr 2022 15:13:45 +0000 https://paraguncel.com/?p=334 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Tron Coin (TRX) protokolü blockchain teknolojisini merkez alır. Tron coin geleceği bir hayli önemlidir. Tron coin haberleri kapmasına da bakıldığında TRX projesinin bir işletim sistemini temsil ettiği görülmektedir. Bu teknoloji üzerinden geliştiriciler akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) üretme iznine sahiptir. Sürekli olarak geliştirme süreninin devam ettiği TRX coin projesinde üst düzey ölçeklendirilebilirlik ve yüksek …

Daha fazla okumak için Tron Coin Geleceği, Tron Grafik ve Haberleri 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Tron Coin (TRX) protokolü blockchain teknolojisini merkez alır. Tron coin geleceği bir hayli önemlidir. Tron coin haberleri kapmasına da bakıldığında TRX projesinin bir işletim sistemini temsil ettiği görülmektedir. Bu teknoloji üzerinden geliştiriciler akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) üretme iznine sahiptir. Sürekli olarak geliştirme süreninin devam ettiği TRX coin projesinde üst düzey ölçeklendirilebilirlik ve yüksek verimliliğe sahip hesaplama gücü bulunmaktadır. Bu hesaplama gücü sayesinde de tutarlı güvenilirlikte ve yüksek hızda işlem yapılabilir.

Tron Coin (TRX) Nedir?

Tron coin (TRX) nedir sorusuna da bu yazımızda ayrıntılı cevaplar vereceğiz. Justin Sun tarafından geliştirilen Tron (TRX) coin projesi aktif bir şekilde geliştirilen açık kaynak kodlu bir sistemdir. Tron, kripto para piyasasında TRX olarak kısaltılarak ifade edilen bir coin projesidir. Tron Foundation ile 2017 yılında bir ICO düzenleyen Tron, bu etkinlikte 100 milyar TRX yarattı ve toplam 70 milyon dolar toplamayı başardı. Buna ek olarak proje ilk olarak ERC-20 tabanlı bir token olarak piyasaya sürülmüştür. Sonradan bu token birimleri TRON ağındaki TRX ile takas edilmiştir. Bu sayede de projenin yerel ağına tamamen geçiş yapılmıştır.

Tron Ne Zaman Çıktı?

Tron, aktif olarak faaliyetlerine devam eden bir kripto para projesidir ve ilk olarak 2017 yılında geliştirilmeye başlanmıştır. Eğlence sektörünü hedefleyen para birimi olarak bilinmektedir. Tron’a özgü şekilde içerikler üretilmeye devam edilirken, altında yatan amaçlarından biri ise insanların teknolojik ihtiyaçlarını karşılamayı sağlamaktır. Şu anda aktif olarak 5 yıldır faaliyetlerini sürdüren bir kripto para birimi olan TRX coin için arz sayısı sınırsızdır. Bu noktada TRX coin birimlerinin dağıtımı ve piyasaya sürülmesi işlemi Tron Foundation tarafından yürütülür.

Tron Kurucusu Kimdir?

Tron (TRX) coin projesi Justin Sun tarafından yürütülmektedir. Projenin kurucu ismi olan Justin Sun buna ek olarak yine Tron ağında yer alan birkaç projenin de başında rol oynar. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak sektördeki yerini alan Tron vakfının elinde olan TRX bu şekilde yönetilmektedir. Justin Sun, Tron vakfının kurucusu olurken aynı zamanda da CEO su olarak çalışmalarını yürütür. CEO’ya ek olarak Tron vakfının yönetim kademesinde çeşitli yönetici isimler de bulunmaktadır. Ancak bu isimler de yine son aşamada Justin Sun tarafından yönetilirler.

Tron Coin Geleceği
tron coin geleceği

Tron Hangi Ülkenin?

Tron (TRX) coin her ne kadar Singapur çıkışlı olsa da merkeziyetsiz olan kripto para birimdir. Bu sebepten dolayıdır ki Tron coin ile ilgili olarak resmi olarak herhangi bir ülkeye bağlı olduğu söylenemez. Eğlence sektöründe varlığını sürdüren, merkezi yönetime bağlı sitelere karşı da duruş sergileyebilen potansiyele sahip dijital varlık olarak ön plana çıkmaktadır. Tron’un para birimine bakıldığında ise Tronix olarak ifade edilmektedir. Adalet ve açıklık ilkeleri önemseyen ve bu doğrultuda çalışmaları sürdüren bir açık kaynak kodlu kripto para projesidir.

Tron Coin Grafik Ne İşe Yarar?

Tron coin grafik (TRX) projesi genel olarak Tron ağındaki sistemlerde aktif olarak rol oynayan bir kripto para birimidir. Günümüzde şirketlere yönelik çeşitli merkeziyetsiz sorun çözümleri de yine Tron ekibi tarafından sunulmaktadır. Tron projesi yetkilendirilmiş bir pay ispatı (PoS) sistemini temel alır. Bu sistemde döngü halinde olan 27 süper temsilci blockchain üzerindeki işlemleri doğrulamakla görevlidir. Söz konusu süper temsilciler her altı saatte bir tekrarlanacak şekilde seçilirler. Ağdaki süper temsilciler blok başına 32 TRX ödül kazanmaktadır.

Tron Coin Geleceği, Avantajları ve Dezavantajları

Tron coin geleceği konusunda bazı avantaj ve dezavantajlar söz konusudur. Tron haberleri aracılığı ile bu önemli bilgileri mutlaka edinmelisiniz. Justin Sun tarafından kurulan Tron projesinin kullanıcılara sunduğu çeşitli avantaj ve dezavantajlar sunulmaktadır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Hızlı işlemler yapabilmenize yardımcı olur.
 • dApp’ler oluşturabilme yetisine sahiptir.
 • İçerik oluşturucuları doğrudan destekleyebilme imkanı sunar.

Avantajları yukarıdaki gibi sıralanabilen TRX coin için dezavantajlar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Sınırsız arz nedeniyle çeşitli değer sorunları yaşanmaktadır.
 • Ağda yaşanan geçmiş sorunlar nedeniyle kötü itibara sahiptir.

Tron Kaç TL?

Tron kaç tl sorusu ile çok fazla karşılaşıyoruz. Tron try parametresi üzerinden güncel veri paylaşmak değerli ziyaretçilerimiz için oldukça faydalı olacaktır. Tam da bu noktada aşağıdaki fiyat tablosu üzerinden güncel olarak fiyat takip edilebilir. Bu tablodan 1 tron kaç tl, onu analiz edebileceksiniz.

İsim Fiyat24 Saat (%)
TRON (TRX)
₺1.17
-0.82%

Tron Nasıl Üretilir?

Tron (TRX) coin projesinin üretim işlemleri TRX madencileri tarafından yapılmaktadır. Madenciler tarafından Tron ağı üzerinden transfer işlemleri sorunsuz şekilde kayıt altına alınır. Tüm bunların karşılığında ise belirli bir miktarda TRX kazanma imkanı ortaya çıkmış olur. Bitcoin’e benzer bir yapıda üretilse de tamamen aynı değildir. Mining ekipmanları bulunan madenciler Bitcoin gibi doğrudan gelir elde etmezler. Madencilik ile olan üretimin dışında Tron Foundation tarafından da borsalara çeşitli TRX sunumları yapılabilmektedir.

Tron Grafik
tron grafik

Tron Nasıl Alınır?

Tron (TRX) şu anda birçok ulusal ve uluslararası kripto para borsası üzerinden alınabilmektedir. Kripto para alım ve satım işlemleri açacağınız borsa hesapları sonrasında grafik ve analiz takibi ardından yapılabilir. Günümüzde Tron (TRX) alım imkanı sunan borsalara bankalar aracılığıyla cüzdana yüklenen fiat paraların dönüştürülmesi sonucunda işlem yapılabilmektedir. Kullanıcılar da yükledikleri fiat paraları işlem çiftine uygun bir token birimine değiştirdikten sonra Tron (TRX) satın alabilirler. Verilecek satın alım emrinin ardından TRX varlıkları kullanıcıların cüzdanına aktarılacaktır.

Tron Nasıl Satılır?

Tron satışı yapmak için izleyeceğiniz tek bir yol mevcuttur. Bu da lisanslı bir kripto para borsa platformları üzerinden alım satım işlemleri yapılmasıdır. Herhangi bir borsadan satın alınan TRX varlıkları borsa dışına aktarılmış ise bu varlıkların tekrardan borsaya aktarılması gerekmektedir. Cüzdan adresi üzerinden aktarılabilen bu varlıklar için bir transfer ücreti ödenir. Tüm blok onaylarının alınması ile birlikte de varlıklar kişinin borsa hesabına aktarılır. Kullanıcı bu varlıkları hesabına aldıktan sonra gerekli alandan satışını yapabilir.

Tron Yükselecek mi? Hesaplama ve Analiz

Tron yükselecek mi? (TRX) hesaplamak için günümüzde çeşitli araçlar ve sistemler kullanılmaktadır. Tron coin beklenti konusu da bu sistemlerden elde edilecek bilgilerle saptanabilmektedir. Bunlardan en basit ve temeli ise o anki TRX değerinin coin varlık adeti ile çarpılmasıdır. Bu noktada yapılacak olan işlem kişinin o anki kur değerine göre ne kadarlık coin varlığına sahip olduğunu gösterecektir. Ancak günümüzde gelişen teknolojilerin de etkisiyle kullanıcıların matematiksel işlemler yapmasına gerek kalmaz. Kripto para borsalarının altyapısı sayesinde dünya genelindeki değişken kur değerleri anlık olarak aktarılarak kullanıcının varlıkları hesaplanabilir.

Tron Cüzdanı

Kullanıcıların Tron (TRX) coin varlıklarını saklamaları adına Tron cüzdan uygulamalarına ihtiyaçları vardır. Sıcak cüzdan ve soğuk cüzdan olmak üzere ikiye ayrılan bu cüzdan türlerine kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapmalıdır. Sıcak cüzdan uygulamaları internete bağlı olan ve bu şekilde kalmak durumunda olan cüzdan türleridir. Soğuk cüzdanlar ise sürekli olarak bir internet bağlantısına ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle de soğuk cüzdanlar dışarıdan gelebilecek hacker saldırılarına karşı daha korumalıdırlar. Bu noktada kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda karar vermelidir.

Daha fazla okumak için Tron Coin Geleceği, Tron Grafik ve Haberleri 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/tron-coin-gelecegi-tron-grafik-ve-haberleri-2022/feed/ 0 TRON TRX Coin Hedefleri nonadult
SXP Coin Nedir, SXP Coin Yorum ve Geleceği 2022 https://paraguncel.com/sxp-coin-nedir-sxp-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/ https://paraguncel.com/sxp-coin-nedir-sxp-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/#respond Wed, 20 Apr 2022 19:52:12 +0000 https://paraguncel.com/?p=316 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

SXP coin projesi, yerel SXP belirteci tarafından desteklenir. SXP coin geleceği ise küresel ödeme kartları ile SXP coin yorum analizi oluşturmak için tasarlanmış bir altyapıya sahiptir. Bu sahip olduğu altyapı üzerinden de küresel çapta çalışabilecek ödeme kartları oluşturmaktadır. Ayrıca Swipe API’si aracılığıyla dünyanın en büyük ödeme ağlarından biri olan Visa sistemine bağlanabilir. Bu da SXP …

Daha fazla okumak için SXP Coin Nedir, SXP Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

SXP coin projesi, yerel SXP belirteci tarafından desteklenir. SXP coin geleceği ise küresel ödeme kartları ile SXP coin yorum analizi oluşturmak için tasarlanmış bir altyapıya sahiptir. Bu sahip olduğu altyapı üzerinden de küresel çapta çalışabilecek ödeme kartları oluşturmaktadır. Ayrıca Swipe API’si aracılığıyla dünyanın en büyük ödeme ağlarından biri olan Visa sistemine bağlanabilir. Bu da SXP birimine Visa ile doğrudan bağlantı kurabilecek ve ödeme sağlayabilecek bir özellik kazandırmaktadır.

SXP Coin Nedir?

SXP coin nedir sorusuna en detaylı cevabı bu yazıda bulabileceksiniz. Hem fiyat hem de beğeniyi arttırmayı başarmış olan SXP projesi konusuna da ilgi düzeyinin üst safhada olduğunu söylememiz mümkün. Swipe ödeme ekosistem içerisinde yer alan ve kendine has bir kripto para birimidir. Ekosistem tarafından kullanıcılara sunulacak olan ürün ve aynı zamanda hizmetlerin çalıştırabilmesi amacıyla kurulmuştur. SXP açık kaynak kodlu olmakla birlikte hem merkezi hem de merkezi dışına bağlantı kurmayı hedefler.

SXP Ne Zaman Çıktı?

SXP projesi ilk olarak 2019 yılında temelleri atılan bir kripto para birimidir. Kısa sürede küresel pek çok farklı kripto para borsasına listeleme olarak giriş yapmıştır. SXP aktif olarak piyasada yerini alan birimlerden biri olurken geliştirme faaliyetleri de devam etmektedir. SXP kuruluş yılının hangi zamana denk gelmiş olduğuna baktığımız zaman ise 2019 yılı olduğunu söylemek mümkündür. Blockhain tabanlı ödeme özelliğine sahip olan SXP, piyasada olduktan sonra kısa süre içerisinde binlerce aktif cüzdana sahip bir hale gelmiştir.

SXP Coin Nedir?
sxp coin nedir?

SXP Kurucusu Kimdir?

SXP kurucusu, zengin bir işletmeye sahip olan Joselito Lizarondo aracılığıyla kurulan kripto paradır. Joselito Lizarondo şimdilerde ise platformun CEO’su olurken başarılı bir şekilde görevini de sürdürmeye devam etmektedir. SXP kadrosu içerisinde aynı zamanda Anecita Sotomil hukuk görevlisi olarak hizmet verirken, John Khenneth, Swipe’ın kıdemli CEO larından biri olarak bilinir. SXP geniş bir yönetici ekibi bulunurken, şimdilerde ise bu ekibe dahil olan kıdemli kişilerde katılmıştır. Katılan bu yeni isimlerle birlikte projenin daha fazla kitlelere ulaştırılması hedeflenmektedir.

SXP Hangi Ülkenin?

Dünya çapında öne çıkan ve yaklaşık 70 milyon noktada kripto para tabanlı olarak Visa kartı geçerli Sxp, önemli birimlerin başında yer almaktadır. Son derece önemli bir girişe imza atmasından dolayı borsaların da doğal olarak gözünden kaçmamasına neden olmuştur. SXP, kripto paraları hemen herkes için daha erişebilir bir hale getirmeyi amaç edinirken, SXP kullanıcıları dünya genelinde bulunmaktadır. Coinin hangi ülkeye ait olduğu sorusuna karşılık olarak ise Amerika olduğu belirtilebilir. Amerika merkezli olan SXP uygulamasında birçok indirimler ve aynı zamanda da kredi kartlı kullanımlar yapılmaktadır.

İsim Fiyat
SXP (SXP)
$0.288221

SXP Swipe Coin Yorum, Ne İşe Yarar?

SXP Swipe coin yorum analizleri yapmak son derece önemlidir. Ekosistem içerisinde yer alan SXP coin yakımı ne zaman sorusu başta olmak üzere, proje ödeme işlemleri ve indirimlerden yararlanabilmenizi amaç edinir. 70 milyon noktada Visa kartları kullanabilmenize imkân tanır. Aynı zamanda da uygulama içinde de indirimlerin yer alıyor olması en güzel özelliklerinden birisidir. Network açısından bir bakıma yakıt işlemi gören diğer taraftan da işlem ücretlerini ödeyebilmek adına kullanılan coindir. SXP token sahibi olan kişiler, Swipe uygulamasındaki indirimlerden yararlanma şansına sahip olur.

SXP Coin Yorum Analizi
sxp coin yorum analizi

SXP Coin Geleceği, Avantaj ve Dezavantajları

SXP coin geleceği merak edilen konulardan biridir. Kripto para piyasasındaki SXP coin haberleri baz alındığında mutlaka avantaj ve dezavantajlar olan noktalar vardır. Haliyle coin kullanımı yapacak olanların de olumlu ve olumsuz taraflarını mutlaka bilmeleri önemlidir. SXP coin için olumlu ve olumsuz yanlarının neler olduğuna dair tespit edilmiş çeşitli nokta bulunmaktadır.

SXP Coin avantajları:

 • SXP sahibi olan kişiler daha yüksek kartlara sahip olma hakkını elde eder.
 • Uygulamadaki indirimlerden yararlanabilir.
 • Pek çok noktada Visa kart kullanımlarını yapabilir ve ödeme işlemlerini problemsiz bir şekilde gerçekleştirebilir.
 • Komisyonsuz döviz işlemlerin yapılmasını sağlar.
 • Spotify’a abone olma kolaylığı, Netflix indirimlerinden yararlanmak.

SXP Coin dezavantajları;

 • Ağda işlemler çeşitli tıkanıklıklar yaşayıp yavaşlayabilmektedir.
 • Piyasadaki anlık değişen para birimlerinden kaynaklı olarak zarar edebilme potansiyeli yüksektir.

SXP Nasıl Üretilir?

Düşük işlem ücretlerine sahip olmasından dolayı SXP coin piyasada önemli diyebileceğimiz varlıklardan biri olarak biliniyor. SXP üretimleri sınırsızdır ve SXP projenin başındaki yetkili isimlerce kontrollü bir şekilde yapılmaktadır. Sınırsız coinler listesinde yer alır. Geleceğinin parlak şekilde görülmesinden kaynaklı olarak haliyle piyasa da ilgi seviyesini üzerine doğru çekmeyi başarmıştır. Arz ve talep ilgisinin çok yoğun olmasının altında yatan nedenlerden biri ise çeşitli indirim avantajlarına sahip olmasıdır. Ancak SXP üretmek isteyen kullanıcılar mining ekipmanları ile madencilik yapamazlar.

SXP Coin Geleceği
sxp coin geleceği

SXP Nasıl Alınır?

Çeşitli indirimlere ve avantajlara sahip olmak adına SXP sahibi olmak gerekmektedir. Coini satın almak isteyen kullanıcılar borsanın sunduğu desteğe bağlı olarak Türk lirası (TRY) veya ABD doları (USD) cinsinden alım yapabilirler. Ancak daha yaygın olarak borsalarda yer alan işlem çifti doğrudan USDT ve BUSDT gibi sabit değerli token birimleridir. SXP satın almak isteyen yatırımcıların varlıklarını banka aracılığıyla kripto borsasına aktarmalarının ardından gerekli işlem çifti üzerinden emir vermeleri yeterli olacaktır.

SXP Nasıl Satılır?

SXP alımı kadar satış işlemleri de kullanıcıların işini kolaylaştıracak türden yaygındır. Bu noktada satış işlemleri hesabınızın aktif olduğu borsa kanalı üzerinden yapılacaktır. Kendi adınıza açılmış olan bir kripto para borsa hesabı aracılığı ile piyasa da ki son gelişmelere göre satış işlemlerini yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman hesabınızda tutmuş olduğunuz coinlerinizi satabilir ve paraya dönüştürebilirsiniz. Bu noktada herhangi bir kripto para borsası kullanılabilirken merkeziyetsiz DeFi uygulamaları da buna imkan tanımaktadır.

SXP Coin Grafik Hesaplama

SXP coin grafik analizleri döviz kuru dönüşüm hesaplama işlemlerinde de kullanılabilmektedir. Böylelikle döviz kuruna göre de kripto para birimlerinin fiyatlarının ne kadar olduğu da öğrenilmeye başlanabilir. 1 SXP coin kaç dolar ya da Türk parası bazındaki fiyatının ne kadar olduğunu hesaplama araçlarını kullanarak kolayca öğrenebilmeniz mümkündür. Her bir coinin değeri anlık olarak değişeceği için grafikler üzerinden takip edilmelidir. Bu noktada SXP coin adeti ve o anki değerinin çarpımı ile hesaplama işlemi yapılabilir.

SXP Cüzdanı

SXP özelliklerinden en kolay şekilde yararlanmaya başlamanız için bir cüzdan uygulaması kullanmaya başlamanız gerekmektedir. Dijital cüzdan uygulaması sorunsuz bir şekilde kullanarak coin avantajlarından en güzel şekilde yararlanma fırsatına sahip olmaya başlayabilirsiniz. Borsalarda bulunan cüzdanlar kripto para birimlerinin alım ve satım işlemlerinin yapılmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Üstelik dijital cüzdan ile SXP kartlarını kullanma imkanı ortaya çıkmış olur. Ekosistem aracılığı ile tüccarlara çok kolay bir şekilde ödeme işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Daha fazla okumak için SXP Coin Nedir, SXP Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/sxp-coin-nedir-sxp-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/feed/ 0 SXP (SWİPE TOKEN) NEDİR. TEKNOLOJİSİ, AMAÇ VE HEDEFLERİ,HABERLERİ, SXP FARMİNG... nonadult
SLP Coin Nedir, SLP Coin Yorumları ve Geleceği 2022 https://paraguncel.com/slp-coin-nedir-slp-coin-yorumlari-ve-gelecegi-2022/ https://paraguncel.com/slp-coin-nedir-slp-coin-yorumlari-ve-gelecegi-2022/#respond Tue, 19 Apr 2022 19:37:08 +0000 https://paraguncel.com/?p=291 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

SLP coin, Smooth Love Potion platformuna güç sağlamak için kullanılacak bir ERC-20 tokenidir. SLP coin yorum analizi son zamanlarda oldukça önem kazandı. Aynı zamanda SLP coin geleceği de merak ediliyor. Platform kullanıcıları tarafından içerik, abonelikler ve premium hizmetlere erişim, ödeme yapmak için kullanılacak dijital bir varlıktır. Platformun kullanıcıları, favori içeriklerini ağdaki diğer kullanıcılardan veya içerik …

Daha fazla okumak için SLP Coin Nedir, SLP Coin Yorumları ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

SLP coin, Smooth Love Potion platformuna güç sağlamak için kullanılacak bir ERC-20 tokenidir. SLP coin yorum analizi son zamanlarda oldukça önem kazandı. Aynı zamanda SLP coin geleceği de merak ediliyor. Platform kullanıcıları tarafından içerik, abonelikler ve premium hizmetlere erişim, ödeme yapmak için kullanılacak dijital bir varlıktır. Platformun kullanıcıları, favori içeriklerini ağdaki diğer kullanıcılardan veya içerik oluşturucuların kendilerinden satın almak için SLP coin kullanabilir durumdadır.

SLP Coin (Smooth Love Potion) Nedir?

SLP coin nedir sorusunu bu yazımızda detaylı olarak açıkladık. SLP coin analiz platformu olan Smooth Love Potion, insanların flört etme ve birbirleriyle ilişkiler konusundaki deneyimlerini paylaşabilecekleri ilişkiler için bir sosyal medya ağıdır. Ayrıca insanların müzik, film veya edebiyat gibi ortak ilgi alanlarına dayalı ilişkiler bulabileceği veya oluşturabileceği bir forum sağlar. Bu sosyal medya ağında ödeme yöntemi olarak SLP kullanılacaktır. Şirket, bu sosyal medya platformunda anapara birimi olarak kullanılmak üzere SLP coin satışı yapmaktadır Bu coin birimleri de çeşitli borsalar aracılığıyla satın alınabilir.

SLP Coin Projesi (Smooth Love Potion) Ne Zaman Çıktı?

SLP coin projesi 25 Haziran 2017’de piyasaya sürüldü. SLP coin forum konularına da bakıldığında çevrimiçi oyun endüstrisi için ilk merkezi olmayan kripto para birimi olduğu açıkça görülmektedir. Token, oyunda kullanılacak kendi sanal para birimini oluşturmak isteyen bir grup oyun geliştiricisi tarafından oluşturuldu.

Bu yeni madeni paranın yaratıcıları sadece bir tür para birimiyle yetinmediler ve oyuncuların oyunları için farklı türde öğeler satın alabilecekleri bir platform yaratmak istediler. Bu, oyuncuların kozmetik yükseltmeler, silahlar ve hatta güçlendirmeler gibi öğeleri satın alma konusunda çeşitli seçeneklere sahip olmalarını sağlar. Bu fikir, bunun yol açacağına inanan oyunculardan gelen karışık eleştirilerle karşılandı.

Smooth Love Potion Kurucusu Kimdir?

Smooth Love Potion’ın kurucusu Craig Wright adında bir geliştiricidir. nChain adlı bir şirketin kurucu ortağıdır ve diğer birçok şirkette yer almıştır. Craig Wright, bir blockchain araştırma ve geliştirme firması olan nChain’in kurucusudur. Bitcoin Foundation, CoinGeek ve Blockchain Global gibi diğer birçok şirkette yer almıştır.

SLP Coin Nedir?
slp coin nedir?

Smooth Love Potion Hangi Ülkenin?

SLP Coin, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek isteyen bir grup insan tarafından yaratılan bir kripto para birimidir. Söz konusu kripto para projesi kripto para birimi dünyasında bir teşvik mekanizması olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Toplamda üç token vardır; her kıta için bir tane olacak şekildedir. Bunun arkasındaki fikir, insanları kripto para birimleri kullanarak mal ve hizmet alıp satmaya teşvik etmek ve bu da dijital para birimlerine olan talebi artırmaya yardımcı olmaktır. Bu coin birimi aktif olarak toplumu daha iyi hale getirme potansiyeline sahip küresel ölçekte bir teşvik mekanizması olarak kullanılabilmektedir.

SLP Coin Yorum, Smooth Love Potion Ne İşe Yarar?

SLP coin yorum durumuna bakacak olursak, uluslararası ödemeler için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Kullanıcıların anonim uluslararası ödemeleri güvenli ve kolay bir şekilde yapmalarını sağlayan bir platformdur.

SLP coin haberleri, geleneksel ödeme yöntemleriyle ilişkili yüksek ücretler ve yavaş işlem süreleri sorununu çözmek için oluşturuldu. Platform ayrıca kullanıcılarına bir teşvik programı sunuyor, bu da ticaret sürecinde daha fazla para kazanabilecekleri anlamına geliyor.

Kripto pazarında geniş deneyime sahip geliştiriciler, girişimciler ve finans uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından başlatıldı. Projelerinin, dolandırıcılık veya bilgisayar korsanları tarafından kişisel bilgilerinin çalınmasından korkmadan insanların uluslararası para gönderme şekillerinde devrim yaratabileceğine inanıyorlar.

İsim Fiyat24 Saat (%)
Smooth Love Potion (SLP)
$0.003083
3.10%

SLP Coin Geleceği, Avantajları ve Dezavantajları

SLP coin geleceği konusunda merak edilen bilgileri derledik. Çevrimiçi oyun endüstrisinde bir ödeme yöntemi olarak kullanılan bir kripto para birimidir. Bir eğlence şirketi olan Smooth Love Potion tarafından yaratılmıştır ve 2017’ten beri kullanılmaktadır. Bununla birlikte çeşitli avantaj ve dezavantajlara sahiptir.

Avantajlar:

 • SLP Coin, Smooth Love Potion pazarından oyunlardan sanal ürünlere ve gerçek hayattaki ürünlere kadar her şeyi satın almak için kullanılabilir.
 • Smooth Love Potion, Amazon ve Google Play gibi diğer platformlarda da ödeme yöntemi olarak kabul edilmektedir.
 • Smooth Love Potion, borsalar veya PayPal aracılığıyla kolayca itibari para birimine dönüştürülebilir.

Dezavantajları:

 • Smooth Love Potion tarafından verilen fiziksel varlıklar yoktur; bunlar sadece hesabınızda veya cüzdanınızda saklanan dijital coinlerdir.
 • Projenin kullanım alanı ve hitap kitlesi kısıtlıdır.

Smooth Love Potion Nasıl Üretilir?

Smooth Love Potion (SLP) Coin, Bitcoin’e benzer bir şekilde çıkarılan dijital bir kripto para birimidir. “proof of work” madenciliği yoluyla üretilir, bu da madeni paranın yalnızca pahalı madencilik donanımına sahip kişiler tarafından çıkarılabileceği anlamına gelir.

SLP şu anda çeşitli borsalarda aktif olarak işlem görüyor ve piyasa değeri 1 milyon doların biraz üzerinde. SLP bünyesinde çıkarılabilecek toplam 100 milyon coin vardır. %15’lik ilk ön üretim takıma, ortaklara ve ödüllere dağıtılmıştır.

SLP Coin Yorum
slp coin yorum analizleri

Smooth Love Potion Nasıl Alınır?

Smooth Love Potion (SLP), Ethereum blok zincirine dayanan bir kripto para birimidir. SLP Coin, diğer tüm kripto para birimleri gibi borsalar üzerinden online olarak satın alınabilir. Üreticiler tarafından da 3. Parti yazılımsal kuruluşlar ve birebir ticaret yapan şahıslar üzerinden iletişim kurarak alınabilir. Bu seçeneklerin dışında almaktan ziyade kazanmak için airdrop gün ya da haftalarını takip edebilirsiniz. Kullanıcılara yönelik yapılan bu airdrop etkinliklerin çeşitli şartları bulunmaktadır. Gerekli şartları yerine getiren kişiler SLP kazanmaya hak kazanmış olurlar.

Smooth Love Potion Nasıl Satılır?

Smooth Love Potion (SLP) Coin diğer tüm kripto para birimleri gibi belirli borsa sistemleri üzerinden online olarak satılabilir. Bunun dışında 3. Parti yazılımlar ile ya da soğuk cüzdan ile aktarımları sağlanabilmektedir. Satış sırasında belirlenen satış hissedar borsalarının sizlere sağladığı limitler ve cüzdan gereksinimleri ile belirli yapılara dayanarak hızlı satışlar gerçekleştirilebilir.

SLP coin neden düşüyor sorusuna yanıt aramadan önce şunu bilemekte fayda var; ETH ağının bağımsız yapılarından Meta Mask üzerinden de satışlarının NFT yoluyla diğer kripto paralara dönüştürülmesi mümkündür. Ancak bu bahsi geçen NFT ile satış yöntemi şuanda Beta (geliştirilme) aşamasında olduğu için SLP Coin üreticileri tarafından tavsiye edilmemektedir.

SLP Coin Grafik ve Hesaplama

SLP coin grafik analizlerini iyi şekilde değerlendirmek gerekmektedir. Ana akıma kripto para yatırımı bilgisini getirmeyi amaçlayan bir projedir. Platform, kripto ve kripto yatırımında yeni olan kişilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Hesaplayıcı, insanların belirli bir miktarda SLP coinle ne kadar satın alabileceklerini ve tahmini yatırım getirilerinin ne olacağını anlamalarına yardımcı olan bir araçtır. Ayrıca, önümüzdeki 30 gün için beklenen günlük getirilerini hesaplamalarına yardımcı olur ve bu da, bu yatırımın buna değip değmeyeceğine karar vermelerine yardımcı olur.

Kripto para yatırımında yeni olan kişilerin tek seferde ne kadar yatırım yapmaları gerektiğini ve beklenen getirilerinin ne olacağını anlamaları önemlidir. Bu hesaplayıcı ile kullanıcılar, belirli bir miktar coinle ne kadar satın almaları gerektiğini ve öngörülen tutarın ne olduğunu kolayca anlayabilirler.

SLP Coin Grafik
slp coin grafik analiz

Smooth Love Potion Cüzdanı

SLP cüzdanı, kullanıcıların coini saklamasına, göndermesine ve almasına izin veren kripto para birimleri için dijital bir cüzdandır. SLO için geliştirilen cüzdanlar tüm deneyim seviyelerindeki kullanıcılar için kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Birden fazla kripto para birimi tutabilen çok para birimli bir cüzdanlardır.

Cüzdan ayrıca, yeni adresler oluşturma yeteneğinin yanı sıra, bir adresten diğerine para aktarmanın kolay bir yolunu sunar. Kullanıcılar ayrıca işlem geçmişlerini görüntüleyebilir ve ücretlerden tasarruf etmek için otomatik transferler ayarlayabilir. Geliştirilen cüzdan uygulamaları çoğunlukla Android ve iOS cihazlarda kullanılabilmektedir.

Daha fazla okumak için SLP Coin Nedir, SLP Coin Yorumları ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/slp-coin-nedir-slp-coin-yorumlari-ve-gelecegi-2022/feed/ 0 Slp coin teknik analiz yükseliş gelmesi için önemli direnç seviyesi kırılırsa uçar 🚀🚀🚀 nonadult
Shiba Inu Coin Geleceği ve Yorumları 2022 https://paraguncel.com/shiba-inu-coin-gelecegi-ve-yorumlari-2022/ https://paraguncel.com/shiba-inu-coin-gelecegi-ve-yorumlari-2022/#respond Mon, 18 Apr 2022 20:00:03 +0000 https://paraguncel.com/?p=257 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Shiba Inu Coin (SHIB), geliştiriciler tarafından “meme” tabanlı bir kripto para projesi olarak geliştirilmiştir. Shiba inu yorum analizi ile inu shiba geliştiricilerin demeçlerine göre bir başka proje olan Dogecoin ile rekabet etmek amacıyla tasarlanmıştır. Simgesi bir köpek olan Shiba Inu günümüzde bazı restoranlarda ödeme yöntemi olarak da kabul edilir. Kullanıcılar da bu restoranlarda Shiba kullanarak …

Daha fazla okumak için Shiba Inu Coin Geleceği ve Yorumları 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Shiba Inu Coin (SHIB), geliştiriciler tarafından “meme” tabanlı bir kripto para projesi olarak geliştirilmiştir. Shiba inu yorum analizi ile inu shiba geliştiricilerin demeçlerine göre bir başka proje olan Dogecoin ile rekabet etmek amacıyla tasarlanmıştır. Simgesi bir köpek olan Shiba Inu günümüzde bazı restoranlarda ödeme yöntemi olarak da kabul edilir. Kullanıcılar da bu restoranlarda Shiba kullanarak harcamalarını yapabilmektedir. Şu anda Ethereum ağında çalışan Shiba için “Shibarium” adında bir teknoloji için geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Shiba Inu Coin (SHIB) Nedir?

Shiba Inu Coin geliştiriciler tarafından “meme” token birimi olarak adlandırılmaktadır. Shiba inu token, ERC-20 tabanlı bir kripto para projesidir. Shiba köpeğinden esinlenerek konulan Shiba Inu ismi çeşitli yardım kampanyalarında da geçmiştir. Özellikle Hindistan’da çeşitli yardım kuruluşlarına Shiba coin cinsinden yardımlar yapılarak halka katkı sağlanması hedeflenmiştir. Bu noktada yardımları yapan ise kendisine milyarlarca SHIB token gönderilen Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’dir. Yapılan yardımların değeri ise yaklaşık 20 milyon dolardır.

Shiba Inu Coin Ne Zaman Çıktı?

Shiba Inu Coin (SHIB) projesi ilk olarak Ağustos 2020 tarihinde piyasaya sürülmüş bir kripto para projesidir. Geliştiriciler tarafından shiba inu köpek yani “DOGE Killer” olarak adlandırılan projenin ana hedefi eğlencedir. Ancak günümüzde proje üzerinde çeşitli swap ve stake özellikleri de aktif olarak bulunmaktadır. Geliştirilen bu yeni sistemlerde kullanmak adına BONE ve LEASH adında iki farklı yerel token hazırlanmıştır. Bu yerel token birimleri ile kullanıcılar swap sistemini kullanabilirler ve çeşitli stake etkinlikleri için ödül olarak da yine bu birimler kullanılabilmektedir.

Shiba Inu Coin Kurucusu Kimdir?

Sosyal medyada yüz binlerce Twitter ve Facebook takipçisi bulunan Shiba Inu (SHIB) projesinin kurucusu Ryoshi olarak bilinen bir geliştiricidir. 2020 yılının Ağustos ayında Ryoshi’nin geliştirdiği bu proje şu anda aktif olarak dünyanın çeşitli ülkelerinden yatırımcılara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca kripto para projesinin duyulmasında Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi ünlü isimlerin de katkısı bulunmaktadır. Sosyal medyadan proje ile ilgili çeşitli paylaşımlar yapan bu ünlü isimler sayesinde birçok yatırımcı Shiba ismi ile tanışmıştır.

Shiba inu yorum
shiba inu yorum 2022

Shiba Inu Coin Hangi Ülkenin?

Eğlenceli olması amacıyla piyasaya sürülen Shiba Inu (SHIB) ABD merkezli bir kripto para birimidir. Shiba’yı üreten ve piyasaya sürülmesini sağlayan Ryoshi’nin ABD’de bulunmasından dolayı proje de o bölgeye atanmıştır. Ancak günümüzde dünyanın dört bir yanından Shiba kullanıcısı vardır. ERC-20 tabanlı olması nedeniyle Ethereum ağında çalışan proje bu sayede herhangi bir ülkeden satın alınabilir. Buna ek olarak resmi yollarla herhangi bir ülke veya hükümet tarafından sahiplenilmiş değildir. Bu yüzden Shiba Inu için bir ülkeye aittir açıklaması yapılamaz.

Shiba Inu Yorum, Ne İşe Yarar?

Shiba inu yorum durumuna bakmak gerekiyor. Ryoshi tarafından geliştirilmiş olan Shiba Inu projesi insanların birbirlerine kripto para göndermeleri amacıyla çıkartılmıştır. Ancak proje günümüzde birçok yardım projesine aracılık ettiği için yardımlar üzerine kullanılan bir kripto para projesi olarak bilinir. ERC-20 tabanlı olmasından dolayı Ethereum ağında çalışan projenin şu anda Shibarium adında kendi ağ projesi de mevcuttur. Bu yeni proje ile birlikte Shibarium üzerinde çeşitli uygulamaların çalıştırılması hedeflenmektedir. Ayrıca kullanıcılar, Shiba ekibi tarafından geliştirilen Shibaswap sistemi ile de çeşitli takas işlemleri yapabilirler.

İsim Fiyat
Shiba Inu (SHIB)
$0.000012

Shiba Inu Coin Geleceği, Avantajları ve Dezavantajları

Shiba inu coin geleceği konusunda merak edilen detayları paylaşmakta yarar var. Shiba inu analiz konusu da son derece önemlidir. Proje, kullanıcılarına çeşitli avantaj ve dezavantajlı noktalar sunmaktadır. Söz konusu avantajlı noktalardan bazıları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Borsalarda aktif olarak listelenmesinden dolayı kolay erişilebilir.
 • Proje için çeşitli yakım etkinliklerinin düzenlenmesi arzın azaltılması için avantajlıdır.
 • Kullanıcılar makul ücretlerle birbirlerine para gönderip alabilirler.

Shiba’nın kullanıcılarına sunduğu dezavantajlı noktalar ise şu şekildedir:

 • Shiba Inu projesinin arkasında somut bir hedef bulunmamaktadır.
 • Shibarium ağı henüz gelişimini tamamlayamamıştır.
 • Oldukça yüksek bir arz miktarına sahiptir.

Shiba Inu Nasıl Üretilir?

ERC-20 tabanlı olmasından dolayı çeşitli mining ekipmanları kullanılarak madencilik yoluyla Shiba üretilememektedir. Eğer bir kullanıcı Shiba sahibi olmak isterse mutlaka bir kripto para borsası kullanmak durumundadır. Buna ek olarak çeşitli merkeziyetsiz kripto borsaları da kullanıcılarına Shiba Inu sunabilir. Borsanın sunduğu imkanlar dahilinde sabit token birimleri veya ABD doları (USD) ve Türk lirası (TRY) gibi işlem çiftleri ile Shiba sahibi olmak mümkündür. Bu noktada üretim ve dağıtım işlemleri Shiba Inu ekibinin sorumluluğundadır.

Shiba inu coin geleceği
shiba inu coin geleceği

Shiba Inu Nasıl Alınır?

Shiba Inu (SHIB) coin almak isteyen bir yatırımcının herhangi bir kripto para borsasında üyeliği bulunması gerekmektedir. Bu sayede shiba inu grafik ve analiz çalışmaları yapılarak Shiba sahibi olunabilir. Ayrıca Shiba Inu satın almak isteyen kişiler borsalardan yapacakları alımlarda bir miktar kesinti ödemek durumundadır. Borsa tarafından alınan bu kesintinin ardından kalan net varlık doğrudan kullanıcının cüzdan adresine aktarılır. Kişiler de satın aldıkları bu Shiba token birikimlerinin değerini anlık olarak borsa üzerinden takip edebilirler.

Shiba Inu Nasıl Satılır?

Cüzdan adreslerinde Shiba inu fiyat analizlerine bakarak coini bulunduran yatırımcılar bu varlıkları satmak için çeşitli yöntemlerden yararlanabilirler. Bunlardan en çok tercih edileni ise doğrudan bir kripto para borsası üzerinden varlıkları nakit çevirmektir. Varlıklarını satmak isteyen yatırımcılar bunun için ilk olarak shiba inu price prediction yani shiba inu fiyat tahmini ile uygun işlem çiftini seçmelidirler. Ardından ise seçilen işlem çiftine göre coin varlıklarının ederine göre satış yapılabilir. Bu noktada satış işlemi borsanın o anki işlem hacmine bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 2-3 dakika sürmektedir.

Shiba Inu Hesaplama

Shiba Inu varlıklarının değerini hesaplamak için günümüzde borsalar tarafından otomatik sistemler geliştirilmiştir. Kullanıcıların işini kolaylaştıran bu sistemde basit bir matematiksel işlem kullanılır. O da o anki token birim değerinin adet ile çarpılmasıdır. Böylelikle kullanıcılar bu işlemi yapmak yerine doğrudan borsanın onlara söylediği hesaplanmış market değerini kullanabilirler. Bu noktada yapılan hesaplamalarda kullanılan Shiba kur oranları her borsada aynıdır. Bu da olası bir dolandırıcılık ve çeşitli saldırıların önüne geçmek için otomatikleştirilmiştir.

Shiba Inu Coin Cüzdanı

Gelişen teknolojiler ile birlikte günümüzde iki farklı Shiba Inu cüzdanı bulunmaktadır. Bu cüzdan tiplerinden ilki soğuk cüzdan iken diğeri sıcak cüzdandır. Mantık olarak her iki cüzdan da Shiba coin saklamak için kullanılabilmektedir. Ancak bu noktada onları ayıran asıl noktada internete bağlı olma durumlarıdır. Soğuk cüzdanlar bir internet bağlantısına ihtiyaç duymazken sıcak cüzdanlar sürekli olarak bir internet bağlantısı üzerinden çalışırlar. Bu da onları olası bir saldırıya karşı doğrudan hedef durumuna getirmektedir. Bu yüzden varlıkların depolama sorumluluğunu kendi üzerine almak isteyen yatırımcılar soğuk cüzdan sistemlerini tercih etmektedir.

Daha fazla okumak için Shiba Inu Coin Geleceği ve Yorumları 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/shiba-inu-coin-gelecegi-ve-yorumlari-2022/feed/ 0 İLERİYE DÖNÜK SHİBA İNU COİN ANALİZ! 2022'DE SHİBA İNU COİN NE KADAR YÜKSELECEK? SHİBA COİN GELECEĞİ nonadult
Nafaka Düzenlemesi ve Nafakada Son Durum 2022 https://paraguncel.com/nafaka-duzenlemesi-ve-nafakada-son-durum-2022/ https://paraguncel.com/nafaka-duzenlemesi-ve-nafakada-son-durum-2022/#respond Fri, 15 Apr 2022 21:03:51 +0000 https://paraguncel.com/?p=246 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Nafaka düzenlemesi uzun zamandır bekleniyor. Yeni nafaka yasası uygulama biçimi ve nafakada son durum detaylarını bu yazımızda sizlerle paylaşmaya karar verdik. Yeni nafaka düzenlemesi ile uygulamanın kişilere ne gibi avantaj ve dezavantaj sağladığını merak eden ve bu konuda net bir biçimde bilgi sahibi olmak isteyen çok insan var. Boşanma sonrası taraflardan birinin ekonomik sıkıntıya düşmemesi …

Daha fazla okumak için Nafaka Düzenlemesi ve Nafakada Son Durum 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Nafaka düzenlemesi uzun zamandır bekleniyor. Yeni nafaka yasası uygulama biçimi ve nafakada son durum detaylarını bu yazımızda sizlerle paylaşmaya karar verdik. Yeni nafaka düzenlemesi ile uygulamanın kişilere ne gibi avantaj ve dezavantaj sağladığını merak eden ve bu konuda net bir biçimde bilgi sahibi olmak isteyen çok insan var. Boşanma sonrası taraflardan birinin ekonomik sıkıntıya düşmemesi için diğerine verdiği belirlenmiş bir ücret söz konusudur. İşte bu ücretin zamana yayılması söz konusu. Yani nafaka süreleri ile ilgili bir nafaka düzenlemesi tasarısına gidileceğini biliyoruz.

Nafaka Düzenlemesi 2022 Yılında Nasıl Oldu?

Nafaka düzenlemesi 2022 yılında değişime gidecektir. Muhtemelen süresiz nafaka ortadan kaldırılarak belirli süreler ile düzenleme hayata geçirilecek. Evli kalma süreleri nafaka sürelerinde etkili olabilir. Nafaka, süresiz olarak biliniyor ancak tam olarak öyle değil. Yoksulluğa düşeceği tahmin edilen taraf evlenirse yada çalışmaya başlarsa nafaka zaten kesiliyor. Süresiz nafaka diye bir durumun olmadığını aslında bu noktada anlamış oluyoruz. Nafaka sadece kadına verilen bir ödeme değildir aslında. Taraflardan kim yoksulluğa düşecek ise kadın yada erkek ona nafaka ödenir. Tam da bu noktada yeni bir nafaka düzenlemesi ihtiyacı doğmuştur.

Nafaka Yasası
nafaka yasası 2022 güncel

Nafaka Ne Kadar?

Nafaka ne kadar sorusu son zamanlarda artmış durumdadır. Nafaka artış oranı 2022 yılında değişebilir. Şu anda nafaka miktarlarının 300 TL-500 TL bandında olduğu söyleniyor. Nafaka ödemeleri ile taraflar ne fakirleşiyor ne de zenginleşiyor. Nafaka miktarları oldukça taban fiyattan seyrediyor. Elbette nafaka kişilere de yasal bir yükümlülük getirmektedir. Günümüz ekonomisinde hayat pahalılığı ele alındığında nafaka miktarlarının kişilerin geçimini sağlaması konusunda alt düzey kaldığını söyleyebiliriz. Zira bir diğer adı yoksulluk nafakası ama ödenen miktarlar yoksulluğu maalesef giderememektedir.

Nafaka konusunda daha önce yayınladığımız yazıya göz atabilirsiniz; Nafaka Hesaplama Nedir? Nafaka Ne Kadar? Boşanmada Nafaka Son Durum 2022

Nafaka Yasası 2022 Yılı Güncel Durum

Nafaka yasası 2022 yılında güncelleme alacak tasarılar arasındadır. Nafakada son durum ise yapılacak düzenleme ile birlikte nafaka ödemelerine üst sınır konulabilir. Bunun yanında nafaka ödemeleri 2 yıldan az süren evliliklerde 5 yıla kadar, 5 yıldan daha az süren evliliklerde 7-8 yıl, 5 ile 10 yıl arasında süren evliliklerde 12 yıl, 15 yıldan daha uzun süren evliliklerde ise evlilik süresi kadar yapılabilir. Nitekim bu süreler elbette kişilerin ekonomik durumları ve hakimin kararına bağlı olarak değişiklik de gösterebilir.

Nafakada Son Durum
nafakada son durum 2022

Nafaka Artırım Davası Nasıl Olur?

Nafaka artırım davası konusuna da değinmemiz değerli okurlarımız için yararlı olacaktır. Özellikle de nafaka artırım dilekçesi nasıl ve ne şekilde hazırlanır şeklinde sorular da gelmiyor değil. Mevcut nafaka miktarının artırılmasına yönelik başvuru yasal yollarla yapılabilir. Yani nafaka artırmak için dava açılması gerekmektedir. Nafaka artırım davasının kabul görmesi kişilerin ekonomik şartlarına ve hakkaniyet unsurlarına göre değişiklik gösterir. Elbette nafaka davalarında davaya bakan hakim nafaka verilmesine karar verdiği tarihte ilgili nafakanın hangi miktarda ve ne şekilde artacağına da karar vermiş olabilir.

Nafaka Artırım Davası Ücreti Ne Kadar?

Nafaka artırım davası ücreti aslında yeni nafaka düzenlenmesi konusundan ziyade harç esaslıdır. Yani nafaka artırım davası açan taraf, artırım talep ettiği oranda dava açmak için harç ödemek durumundadır. Elbette bu konuda nafaka artış oranı Yargıtay tarafından da belirlenebilir. Ücrete konu olan gider kalemleri başvuru harcı, dosya giderleri, peşin verilen harç, tebligat gideri, vekalet suret harcı, tanık gideri, diğer iş ve işlemlerden oluşmaktadır. Bunların net hesaplanması ise artış talep edilen tutara göre değişir.

Daha fazla okumak için Nafaka Düzenlemesi ve Nafakada Son Durum 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/nafaka-duzenlemesi-ve-nafakada-son-durum-2022/feed/ 0 Süresiz nafaka nedir? Nafaka düzenlemeleri nasıl olmalıdır? İlhan Ergincan anlatıyor! nonadult
EPS Coin Nedir, EPS Coin (Ellipsis) Yorum 2022 https://paraguncel.com/eps-coin-nedir-eps-coin-ellipsis-yorum-2022/ https://paraguncel.com/eps-coin-nedir-eps-coin-ellipsis-yorum-2022/#respond Fri, 15 Apr 2022 15:40:40 +0000 https://paraguncel.com/?p=239 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

EPS coin nedir sorusu son zamanlarda oldukça artmıştır. Bu yazımızda EPS coin yorum analizlerini ve aynı zamanda Ellipsis coin projesinin ayrıntılarına değineceğiz. Ellipsis (EPS), BNB Smart Chain (BEP20) platformunda çalışan bir kripto para projesidir. Projenin toplam arz miktarı 5 milyar iken bunun 641 milyon adeti aktif olarak dolaşımda yer almaktadır. EPS, BNB zincirinde güvenli, düşük …

Daha fazla okumak için EPS Coin Nedir, EPS Coin (Ellipsis) Yorum 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

EPS coin nedir sorusu son zamanlarda oldukça artmıştır. Bu yazımızda EPS coin yorum analizlerini ve aynı zamanda Ellipsis coin projesinin ayrıntılarına değineceğiz. Ellipsis (EPS), BNB Smart Chain (BEP20) platformunda çalışan bir kripto para projesidir. Projenin toplam arz miktarı 5 milyar iken bunun 641 milyon adeti aktif olarak dolaşımda yer almaktadır. EPS, BNB zincirinde güvenli, düşük kaymalı kararlı takas platformu hizmeti sunar. Bir finans platformu olan Ellipsis üzerinde varlıklar kilitlenerek gelir elde edilmesi sağlanabilmektedir. Bu noktada varlıklardan elde edilecek olan gelirlerin miktarı platform tarafından belirlenecektir.

EPS Coin Nedir?

EPS coin nedir sorusuna en açıklayıcı cevabı bu yazımızda bulabileceksiniz. Ellipsis coin ne demek, hemen açıklayalım. BEP20 platformunda aktif olarak çalışan bir finans uygulaması projesidir. Kullanıcıların dijital ellipsis finance alanında çalışmalar yürütmesine olanak sağlayan projenin 121 milyon dolarlık market kapasitesi bulunmaktadır. Kullanıcılar bu platform üzerinden sabit değerli token varlıklarını da kullanarak stake işlemi yapabilirler. Bu stake uygulaması onlara Ellipsis (EPS) üzerinden belirli oranlarda getiri sağlayacaktır. Ayrıca Ellipsis üzerinden yapılan swap işlemlerinde kullanıcılardan kayma toleransı olarak %1 ücret alınmaktadır.

Ellipsis Coin Ne Zaman Çıktı?

Ellipsis Coin (EPS) ilk olarak 2021 yılında çalışmalarına başlanmış bir kripto para projesidir. Bu proje yine aynı yıl geliştirilerek piyasaya sürülmüş ve kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Aktif olarak bir yıldır faaliyet gösteren projede 619 milyon dolarlık bir varlık kilitli olarak tutulmaktadır. Kullanıcılara ait olan bu kilitli varlıklar onlara çeşitli getiriler sağlamaktadır. Ancak platform üzerinde en fazla kullanılan uygulama stake etme işlemidir. Kullanıcılara gelir sağlayan bu stake operasyonlarında 200 milyonu aşkın varlık tutulmaktadır.

EPS Coin Yorum
eps coin yorum

Ellipsis Coin Kurucusu Kimdir?

Ellipsis coin kurucusu Jeff Majtyka ve Michael Egorov’dur. Bu ikili tarafından kurulan proje hayatına bir yılı aşkın bir süredir devam etmektedir. Halen Jeff Majtyka, Michael Egorov tarafından yürütülen projede çeşitli yönetim kademeleri bulunur. Bu yönetim kademeleri ise proje için yararlı olabilecek fikirleri ana yönetime sunarak projenin gelişmesine katkı sunmaktadır. Fikir olarak finans alanında düşük ücretlerle işlem yapmayı sağlamak projenin ana hedefidir.

Ellipsis (EPS Coin) Hangi Ülkenin?

Ellipsis (EPS) projesi Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli bir uygulamadır. Kullanıcılarına finans alanında olabildiğince düşük ücretlerle işlem imkanı sunan projenin kurucularından olan Michael Egorov ise Rusya doğumlu bir yazılım geliştiricisidir. Genel olarak ABD merkezli bir kripto para birimi olsa da EPS için dünyanın her yerinden kullanım imkanı bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar gerekli cüzdan uygulamaları ile Ellipsis ağına giriş yapabilir ve çeşitli swap işlemlerini halledebilirler. EPS almak içinse çeşitli borsalar kullanılmalıdır.

Ellipsis Ne İşe Yarar?

Ellipsis ağı, Ethereum ağının en büyük otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolü olan Curve’den çatallanarak oluşturmuştur. Teknolojisi sayesinde de sabit kripto para birimleri için swap hizmeti sunmaktadır. Olabildiğince düşük ücretlerle swap imkanının yer aldığı platformda Ellipsis (EPS) coin likidite sağlayıcıları (LP’ler) ve token sahipleri için native token olarak iş yapar. Ellipsis üzerinde ödüllerin %80’i likidite sağlayıcılarına, kalan %20’si ise EPS/BNB likidite sağlayıcılarına dağıtılmaktadır. Genel yapısı kullanıcılara stake karşılığı ödül dağıtmak ve swap imkanı sunmak olan proje dünya genelinde kullanılabilir durumdadır.

EPS Coin Yorum Analizi, Avantajları ve Dezavantajları

EPS coin yorum analizleri ile kripto para projesinin finance teknolojisi, sahip olduğu altyapı sonucunda kullanıcılarına çeşitli avantajlar ve dezavantajlar sunmaktadır. Ellipsis coin yorum analizleri ile birlikte bu avantajlı noktalar şu şekilde sıralanır:

 • Oldukça minimal ücretlerle swap imkanı.
 • Kademeli stake geliri artış imkanı.
 • Sabit değerli token projeleri arası swap teknolojisi.

EPS Coin (Ellipsis)’in kullanıcılarına sunduğu artı noktalar bunlarken dezavantajlı alanları da şu şekilde sıralanmalıdır:

 • Kısıtlı para birimleri aracılığıyla swap yapılabilmektedir.
 • Kademeli olarak artsa da stake gelirleri düşüktür.
 • Kullanım zorluğu alışılmış yapılardan farklı olması nedeniyle daha fazladır.
EPS Coin Nedir?
eps coin nedir?

Ellipsis Nasıl Üretilir?

Ellipsis, teknolojisi gereği mining ekipmanları ile madencilik yapılmasına imkan tanımayan bir kripto paradır. EPS adlı yerel token biriminin de kullanıcılara dağıtılması borsalar aracılığıyla yapılır. Günümüzde birçok kripto para borsası üzerinden EPS token birimi satın alınabilmektedir. Üretimi yapılamasa da projenin çıktıktan birkaç ay sonra büyük bir airdrop etkinliği yapılmıştır. Toplam arzın %25’lik kısmı bu airdrop etkinliği ile çeşitli koşulları yerine getiren kullanıcılara dağıtılmıştır. Bu sayede kullanıcılar üretim yapmadan EPS sahibi olma şansı yakalamışlardır.

Ellipsis (EPS Coin) Nasıl Alınır?

Ellipsis (EPS) satın almak isteyen kullanıcılar bir kripto para borsası aracılığıyla bu işlemi yapmalıdır. Çeşitli ağlar üzerinde çalışabilmesinden dolayı sadece merkezi değil merkeziyetsiz olan borsalar da EPS satın alma işlemini destekleyebilmektedir. Kullanıcıların bu noktada Ellipsis sahibi olabilmek adına onu destekleyen bir borsaya üyelik oluşturmuş olmaları gerekir. Ardından grafik ve analiz takip süreci ile birlikte EPS satın alınabilir. Borsaların sunduğu desteğe göre Türk lirası (TRY) veya ABD doları (USD) cinsinden de EPS satın alım imkanı bulunmaktadır.

Ellipsis Nasıl Satılır?

Herhangi bir miktarda EPS token varlığını cüzdanlarında bulunduran kullanıcılar bu varlıkları satmak için bir kripto para borsası kullanmalıdır. Yerel ve merkezi borsalar gibi merkeziyetsiz kripto para borsaları da yine Ellipsis varlıklarını satmak için kullanılabilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta borsaların EPS token ile işlemleri desteklemesidir. Bu sayede kullanıcılar grafik üzerinden gördükleri o anki değer ile EPS satımı için işlem emri girebilirler. Borsada o an bulunan işlem hacmine de bağlı olarak Ellipsis satım işlemi birkaç dakika içerisinde noktalanacaktır.

Ellipsis Coin
ellipsis coin yorum

Ellipsis Hesaplama

Kullanıcılarına çeşitli finansal uygulamalar sunan Ellipsis (EPS) için hesaplamalar günümüzde otomatik bir şekilde yapılmaktadır. Kullanıcıların cüzdanında bulunan EPS varlığına bağlı olarak bu tutar Türk lirası (TRY) veya ABD doları (USD) cinsinden gösterilebilir. Eğer kullanıcı elinde bulunan EPS varlıklarını kendisi hesaplamak isterse bunun için bir işlem yapmalıdır. Bu işlem için de EPS token varlığının değeri çarpı EPS token adedi mantığı kullanılmalıdır. Yapılacak bu işlem senaryosunda her bir adeti 1,5 dolar olan 10 adet EPS sahibi olan bir yatırımcı 15 dolara sahip olmuş olacaktır.

EPS Coin (Ellipsis) Cüzdanı

Ellipsis (EPS) sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle bir Ellipsis cüzdanına sahip olmaları gerekir. Elbette ondan önce eps coin yorum twitter sayfalarından bu konu özelinde detaylı bilgi alınabilmektedir. Ellipsis cüzdanları günümüzde kripto para borsaları üzerinden otomatik olarak açılabilir. Ancak kullanıcı kendi isteğine bağlı olarak diğer soğuk cüzdan veya sıcak cüzdan uygulamalarından da yararlanma hakkına sahiptir. Soğuk cüzdan olarak adlandırılan donanımlar kişinin varlıklarının internet ile olan bağlantısını doğrudan kesecektir. Bu yüzden de kişiler bu varlıkları mutlaka hatırlayacakları bir konumda depolamalıdırlar.

Daha fazla okumak için EPS Coin Nedir, EPS Coin (Ellipsis) Yorum 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/eps-coin-nedir-eps-coin-ellipsis-yorum-2022/feed/ 0 EPS COİN RALLİDE! TEKNİK ANALİZ!🚀ÜST KANALDA!🚀ELLİPSİS İÇİN BU SADECE BAŞLANGIÇ!🚀HEDEF 0.34$ 1.5X!!🚀 nonadult
Decentraland Coin Yorum, Mana Coin Geleceği ve Grafik 2022 https://paraguncel.com/decentraland-coin-yorum-mana-coin-gelecegi-ve-grafik-2022/ https://paraguncel.com/decentraland-coin-yorum-mana-coin-gelecegi-ve-grafik-2022/#respond Thu, 14 Apr 2022 19:46:22 +0000 https://paraguncel.com/?p=228 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Decentraland coin, son zamanlarda ilk 100 kripto para sıralamasında yükselmektedir. Bu yazımızda mana coin geleceği başta olmak üzere decentraland coin yorum analizlerini inceleyeceğiz. Facebook’un metaverse sanal evrenini oluşturması ile metaverse tokenlerine olan ilgiden faydalanan projelerden birisidir. MANA coin de bu hamle ile metaverse dünyası içerisinde kendisine yer bulmuştur. Decentraland MANA coin, MANA ve Land adında …

Daha fazla okumak için Decentraland Coin Yorum, Mana Coin Geleceği ve Grafik 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Decentraland coin, son zamanlarda ilk 100 kripto para sıralamasında yükselmektedir. Bu yazımızda mana coin geleceği başta olmak üzere decentraland coin yorum analizlerini inceleyeceğiz. Facebook’un metaverse sanal evrenini oluşturması ile metaverse tokenlerine olan ilgiden faydalanan projelerden birisidir. MANA coin de bu hamle ile metaverse dünyası içerisinde kendisine yer bulmuştur. Decentraland MANA coin, MANA ve Land adında iki token kullanmaktadır. Bu tokenler aracılığı ile Decentraland pazarında avatar, arazi, giyilebilir cihaz gibi nesneleri alabilmek mümkündür.

Decentraland Coin (MANA) Nedir?

Decentraland Coin (MANA), iş fırsatı ve eğlence arayan birçok kişi için oluşturulmuş sanal gerçeklik platformlarından bir tanesidir. Decentraland, 2017 yılında gerçekleştirilen 24 milyon dolarlık coin arzı sonrasında piyasaya sürülmüştür. Bu platform sayesinde kullanıcılar içerik ve uygulama üretebilir ve bunlardan para kazanabilir. Kullanıcılar, bu sanal ortamda üzerine inşa edebilecekleri, gezebilecekleri ve bundan para kazanabilecekleri araziler satın almaktadır. Decentraland’daki arazilerde kalıcı şekillerde topluluğa ait olunabilir ve yaratılan avatar üzerinde tam kontrol sağlanabilmektedir.

Decentraland Coin Ne Zaman Çıktı?

Decentraland, 2017 yılında 24 milyon dolar token arzı ile piyasaya girmiştir. Bu sanal evren platformu, 2019 yılında kapalı beta aşamasına geçti ve 2020 şubatında tüm katılımcılar için kullanıma açılmıştır. Kullanıcılar 2020 yılından itibaren birbiri ile etkileşimli oyunlar ve üç boyutlu görseller oluşturarak Land arazisinde farklı deneyimler yaşamaktadır. Decentraland ağında MANA ve Land adında tokenler satılmaktadır. Bu tokenler, ERC-721 ve ERC-20 olarak geliştirilmiştir ve satın almak için bu tokenlerin yakılması gerekmektedir.

Mana Coin Kimin? Decentraland Kurucusu Kimdir?

Mana coin kimin sorusuna açıklık getirelim. Bu projenin başlaması için önemli roller üstlenen ve Decentraland’ın kuruculuğunu yapan kişiler Ariel Meilich ve Esteban Ordano’dur. Bu iki isim, daha sonra görevlerinden ayrılıp danışman olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ariel Meilich 2017 ve 2020 yılları arasında Decentraland bünyesinde proje lideri olarak çalışmıştır. Esteban Ordano ise Decentraland’ın eski teknoloji liderlerinden birisiydi. Kripto para ve kripto market alanında uzun geçmişi olan bu iki isim, çeşitli görevler yaparak bu sanal evrenin büyümesine katkı sağlamışlardır.

 

Decentraland Coin Yorum
decentraland coin yorum

Decentraland Hangi Ülkenin?

Decentraland MANA altcoin, herhangi bir ülkeye bağlı olmayan ilk sanal dünyadır. Ethereum blok zinciri aracılığı ile desteklenen ve sürdürülen bir sanal gerçeklik platformudur. Bu proje, dünyanın birçok yerinde geliştirilmeye açıktır ve bu platform her ülkede sürdürülebilir. Bu evren, sanal ortamda iş ve eğlence arayanlar bireyler ve işletmeler için tasarlanmıştır. Bu projenin vizyonu, kontrolü sanal ortamda oynayan insanlara devretmektir. Kullanıcılar, bu coin aracılığı ile sanal dünyalarının nasıl olacağını belirler ve arazilerindeki kontrolü sağlar.

Decentraland Ne İşe Yarar?

Kullanıcılar bu coin platformu üzerinde ürün ve arazi satın alabilirken, kendi ürünlerini de satabilmektedir. Decentraland, DAO mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma merkezi olmayan otonom organizasyonudur ve sistemde değişiklikler topluluk oylamalarına göre belirlenmektedir. Merkezi bir karar mercii olmadığı için MANA token ve Land token sahipleri platformda izin verilen içerikleri onaylar. Tüm bu oylama işlemlerinde sonra Decentraland sanal dünyasının ne yöne gideceği katılımcılar tarafından belirlenir. Tokenler ile arazi satın alınabildiği gibi başka ürünler içinde yatırım yapılabilir.

İsim Fiyat24 Saat (%)
Decentraland (MANA)
$0.75
1.90%

Decentraland Coin Yorum, Avantajları ve Dezavantajları

Decentraland coin yorum analizine bir göz atalım. Kendi içerisinde avantajlara ve dezavantajlara da sahiptir. Mana coin yorumları ve kripto paranın kullanıcılara sağladığı avantajlar şöyledir:

 • Decentraland katılımcıları, kendi sanal dünyalarını 3D boyutlar ile tasarlayabilmektedir.
 • Sanal evre içerisinde mahalle adı verilen topluluklar oluşturulabilir ve arzu edilen ölçülerde kitleler meydana getirilebilir.
 • Katılımcılar, sanal arazileri satın alabilmektedir. Ayrıca bu araziler reklam amacı ile de kullanılabilir.
 • Decentraland platformlarında bulunan pazar yerlerinde alım ve satım işlemleri yapılabilmektedir.
 • Bu platformda oluşturulan topluluklar çevrim içi ve çevrim dışı olarak birbiri ile sosyalleşebilmektedir.

Decentraland dezavantajları ise şöyle sıralanabilir:

 • Decentraland ağında işlem yapıldığında yoğunluk ve tıkanmalar meydana gelebilmektedir.
 • Sanal cüzdan içerisinde saklanan kripto paralar saldırılara açık haldedir. Bakiye kayıplarını önlemek adına donanım cüzdanları kullanılabilmektedir.

 

Mana Coin Geleceği
mana coin geleceği

Decentraland Nasıl Üretilir?

Decentraland platformunda içerik ve uygulamalar üretilmektedir. Katılımcılar, takasta kullanamayacakları ERC-721 tokeni ile Land satın alabilmektedir. Satın alınan bu araziler geliştirilerek diğer kullanıcılara satılabilmektedir. Land’in içerisi özel bir alandır ve kullanıcılar istedikleri içeriği yayınlayabilir ve farklı etkileşimlerde bulunabilecekleri oyunlara yönelebilir. Katılımcılar, sayısız finansal işlem gerçekleştirebilir ve ürettikleri içeriklerden para kazanabilir. Decentraland, kullanıcıların birbiri ile etkileşime girmesine, içerik ve uygulama üretmesine olanak tanıyan bir sanal dünyadır. Decentraland kullanıcısı, Landlarini kiralayabilir, reklam verebilir ve yaşadıkları deneyimleri ücretlendirerek gelir elde edebilmektedir.

Decentraland Coin Nasıl Alınır?

Decentraland Coin (MANA) coin sahibi olabilmek için platform üzerinden gerçek para birimleri satıp karşılığını almak gerekmektedir. Bunun yanı sıra madencilik yapmak ve özel oluşturulan kripto para borsası da kullanılabilir. Kripto para borsaları arasında Binance, kraken, Coinbase ve bittrex bulunmaktadır. Borsalara kayıt olduktan sonra üyeliklerin onaylanması ile platform üzerinde işlem yapılabilir. Türkiye’de Türk lirası ile MANA coin satın alınabilir ve platform üzerinde satım alım işlemleri gerçekleştirilebilir. Alım ve satım işlemleri MANA ve Land tokenler aracılığı ile yapılmaktadır.

Decentraland Nasıl Satılır?

MANA coin, satın alma işlemlerinde olduğu gibi bazı kripto para borsasında satılabilir. Elbette satmadan önce Mana coin kaç TL ona bakmak lazım. Binance, Kraken, Huobi, KuCoin gibi kripto borsalar coin satım işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bu borsalar üzerinde Decentraland coinleri satabilmek mümkündür. Kullanıcıların Decentraland platformu içerisinde bulunan ürünleri, arazileri ve kendi tasarladıkları her şey belirlenen fiyat aralıklarına göre satılabilmektedir. Decentraland pazarında satılan bu mülkler ile gelir elde etmek mümkündür. Satılan bu mülk gelirleri daha sonradan borsalar aracılığıyla satılabilir.

 

Mana Coin Grafik
mana coin grafik

Mana Coin Geleceği ve Decentraland Hesaplama

Mana coin geleceği konusunda son zamanlarda oldukça olumlu yorumlarda bulunulmaktadır. Decentraland coin geleceği için kripto para biriminin hesaplanması için borsalarda çeşitli araçlar bulunmaktadır. Bu araçlar çeşitli grafik ve analiz setlerinden oluşmuş bir bütün halindedir. Ancak bu noktada kullanıcıların MANA coin varlıklarını hesaplamaları adına ekstra bir çaba sarf etmeleri gerekmez. Kullanıcılara ait o anki MANA coin varlıkları borsaların kur hesaplamaları sayesinde anlık olarak gösterilecektir. Borsada o an seçili olan fiat para birimine göre varlıklar ABD doları (USD) veya Türk lirası (TRY) gibi fiat para cinslerinden gösterilebilir.

Mana Coin Grafik ve Cüzdanı

Mana coin grafik ve cüzdan varlığına sahip olmak isteyen kişiler çeşitli cüzdan uygulamalarına kayıt olmalıdır. Ancak günümüzde kripto para borsaları gelişen teknoloji ile birlikte kullanıcılara otomatik olarak bir Decentraland cüzdanı atarlar. Bu cüzdanlar toplu bir şekilde varlıkların borsaya ait ana cüzdan adresinde tutulmasını sağlamaktadır. Kullanıcılar dilerse sıcak cüzdan veya soğuk cüzdan uygulamalarını da MANA saklamak adına tercih edilebilir. Bu noktada sıcak cüzdanlar borsadan bağımsız 3. taraf bir adres olacaktır.

Daha fazla okumak için Decentraland Coin Yorum, Mana Coin Geleceği ve Grafik 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/decentraland-coin-yorum-mana-coin-gelecegi-ve-grafik-2022/feed/ 0 DECENTRALAND MANA Coin Güncel Durum Teknik Analiz Hedef nonadult
Kira Kontratı Örneği pdf, word İndir 2022 https://paraguncel.com/kira-kontrati-ornegi-pdf-word-indir-2022/ https://paraguncel.com/kira-kontrati-ornegi-pdf-word-indir-2022/#respond Wed, 13 Apr 2022 22:09:15 +0000 https://paraguncel.com/?p=216 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Kira kontratı örneği merak edilen ve istenilen belgeler arasındadır. Biz de kira kontratı pdf ve aynı zamanda kira kontratı word belgelerini paylaşmaya karar verdik. Elbette bu belgeleri doldururken çok dikkatli olunmalı ve bu belgeler iyi okunmalıdır. Gelişi güzel hazırlanan kontratlara okumadan ve incelemeden imza atılmaması gerekmektedir. Tam da bu noktada nelere dikkat edilmelidir ve belge …

Daha fazla okumak için Kira Kontratı Örneği pdf, word İndir 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Kira kontratı örneği merak edilen ve istenilen belgeler arasındadır. Biz de kira kontratı pdf ve aynı zamanda kira kontratı word belgelerini paylaşmaya karar verdik. Elbette bu belgeleri doldururken çok dikkatli olunmalı ve bu belgeler iyi okunmalıdır. Gelişi güzel hazırlanan kontratlara okumadan ve incelemeden imza atılmaması gerekmektedir. Tam da bu noktada nelere dikkat edilmelidir ve belge nasıl hazırlanmalıdır sorularına bu yazıdan ulaşabileceksiniz.

Kira Kontratı Örneği Nasıldır?

Kira kontratı örneği internet ortamında birden fazla sitede yer almaktadır. Boş kira kontratı, özellikle ev kiralayan kişiler ile evini kiraya veren kişiler arasında doldurulan ve imzalanan bir belgedir. Bu belgenin asıl amacı kiraya veren ile kiralayan arasındaki anlaşmayı karşılıklı olarak güvence altına almaktır. Evin kira ücreti, yıllık kira artış oranı, bu artışın hangi oranlarla yapılacağı, adresler, vb. gibi önemli bilgiler yer almaktadır. Bu yazımızda bu işlemler ile ilgili birçok detaya yer vereceğiz.

Boş kira kontratı örneği indir
boş kira kontratı örneği indir

Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

Kira sözleşmesi nasıl yapılır sorusu da çok merak ediliyor. Öncelikle yukarıdaki gibi örnek kira sözleşmesi belgesini internetten yada kırtasiyeden tedarik etmek gerekir. Sözleşme bir emlakçı ile imzalanacaksa büyük ihtimalle emlakçıda bu belge zaten mevcuttur. Direkt olarak mülk sahibi ile imzalanacak ise de bahsettiğimiz kaynaklardan belgeyi tedarik etmek gerekecektir.

En Sağlam Kira Kontratı Nasıl Yapılır?

En sağlam kira kontratı nasıl yapılır sorusuna şimdi vereceğimiz detaylı bilgilerle yanıt bulacaksınız. Bunun için öncelikle kira sözleşmesi nasıl doldurulur bunu bilmek gerekir. Boş bir kira sözleşmesinde kesinlikle aşağıdaki hususların yer alması gerekmektedir.

 • Kiralanacak mülkte (ev, işyeri, vb.) yer alan önemli önemsiz malzemelerin kullanımı sonrası doğabilecek hasarlar için hangi tarafın sorumlu tutulacağı yer almalıdır.
 • Özellikle kira tutarına yer verilmesi gerekir.
 • Depozito miktarına ve bu depozitonun kiralama süresi verilip verilmeyeceğine değinilmelidir.
 • Kira bedelinin ödeme tarihlerine yer verilmelidir.
 • Kira artışının hangi yasal oranla gerçekleşeceğine kesinlikle değinilmelidir.
 • Aynı zamanda artı olarak, kiracı mülk sahibine kirayı banka kanalı ile ödemesi ve öderken de kira bedeli şeklinde belirtmesi önemli bir husustur. Bu konuda mutlaka anlaşılmalıdır.
Kira kontratı örneği
kira kontratı örneği

Kira Kontratı pdf İndir

Kira kontratı pdf belgesi şeklinde elbette birden fazla kaynakta bulmak mümkündür. Ancak biz sitemize en belirgin ve açıklayıcı şekilde ev kira sözleşmesi örneği ekledik. Eğer isterseniz siz de bu belgeyi aşağıdan indirip, indirdikten sonra da çıktı alıp kullanabilirsiniz.

Kira Kontratı pdf İndir 2022

Kira Kontratı Word İndir

Kira kontratı word belgesini bulmak biraz zor olabiliyor. Bundan sebep biz de sitemizde en belirgin ve temiz boş kira kontratı word dosyasını sizler için indirilebilir hale getirdik. İndirdikten sonra bilgisayarda kira sözleşmesi doldurulabilir durumda olacaktır. Aynı zamanda tablet üzerinden de dosyayı düzenleyebilirsiniz. Daha sonra çıktı alabilirsiniz. İndirmek için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kira Kontratı Word İndir 2022

Kira Sözleşmesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Kira sözleşmesinde dikkat edilecek hususların bir kısmına yukarıda değinmiştik. Bunlara ek olarak söylenmesi gereken bazı durumlar da söz konusudur. Kira sözleşmeleri mutlaka mülkü kiralayan ile mülk sahibi tarafından yapılmalıdır. Yetki verilmiş emlakçı varsa onunla da yapılabilir ancak şahsi kanaatim vekalete bakılması yönündedir. Zira yeni yapılan kira sözleşmesi iptali gibi durumlar ortaya çıkmasın diye her durum ilk etapta net olmalıdır. Eğer boş bir kira kontratı doldurma deneyiminiz yoksa deneyimli birinden yada internetten eğitici videolar izleyebilirsiniz.

Kira Sözleşmesi Kontratı Doldurma

Kira sözleşmesi kontratı doldurma nasıl yapılır konusunda aşağıdaki video size çok yardımcı olacaktır. İyi doldurulan bir belge daha sonra kira kontratı feshi söz konusu olabileceği için oldukça önem arz eder.

Daha fazla okumak için Kira Kontratı Örneği pdf, word İndir 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/kira-kontrati-ornegi-pdf-word-indir-2022/feed/ 0 Kira Kontratı / Sözleşmesi Nasıl Düzenlenir? nonadult
Reef Coin Nedir? Reef Coin Yorum ve Geleceği 2022 https://paraguncel.com/reef-coin-nedir-reef-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/ https://paraguncel.com/reef-coin-nedir-reef-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/#respond Wed, 13 Apr 2022 12:42:13 +0000 https://paraguncel.com/?p=211 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Reef coin (REEF) sirkülasyonunda toplam 18 milyardan fazla token bulunur.  Bu yazımızda reef coin yorum analizleri ile reef coin geleceği hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Reef, merkezi olmayan bir kripto para projesidir. Polkadot (DOT) ağı tabanlı oluşturulmuştur ve bu ağ üzerinde çalışmaya devam etmektedir. Reef almak isteyen yatırımcılar merkezi olan veya merkezi olmayan borsaları kullanarak satın …

Daha fazla okumak için Reef Coin Nedir? Reef Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Reef coin (REEF) sirkülasyonunda toplam 18 milyardan fazla token bulunur.  Bu yazımızda reef coin yorum analizleri ile reef coin geleceği hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Reef, merkezi olmayan bir kripto para projesidir. Polkadot (DOT) ağı tabanlı oluşturulmuştur ve bu ağ üzerinde çalışmaya devam etmektedir. Reef almak isteyen yatırımcılar merkezi olan veya merkezi olmayan borsaları kullanarak satın alım yapabilirler. Kripto para yatırımlarına yeni girenlere yönelik teknolojilere sahip olan REEF, aktif olarak zincirler arası ticarette aracılık yapmaktadır.

Reef Coin Nedir?

Reef Coin (REEF) nedir sorusunu en açıklayıcı dil ile yanıtlamaya çalışalım. Polkadot ekosisteminin bir parçasıdır. Zincirler arası bir işleve sahip olan REEF sahip olduğu teknoloji ile DeFi hizmeti sunar. Bu DeFi hizmeti üzerinde aktif olarak getiri sağlama motoru ve akıllı likidite toplayıcı da bulunmaktadır. Reef blockchain sistemi NPoS/PoC konsensüsüne sahiptir. EVM uyumlu olan bu blockchain sisteminin sunduğu maliyetler düşüktür. Polkadot ağı üzerinde geliştirilen Reef, buna ek olarak Ethereum ve BSC ağlarında da yer almaktadır. Bu ağlar ile Reef blockchain teknolojisinde çalışan token projeleri arasında 1:1 oranında dönüşüm imkanı sunar.

Reef Coin Ne Zaman Çıktı?

Polkadot ağı üzerine inşa edilmiş olan Reef coin projesi ilk olarak 2020 yılında çalışmalarına başlanan bir kripto para projesidir. Aynı yılın ikinci yarısında başlayan ilk versiyon çalışmalar 2020 yılının sonlarında tamamlanmıştır. Bununla birlikte gelişim sürecini tamamen sonlandırmayan Reef üzerinde çalışmalar günümüzde de aktif olarak devam etmektedir. Aktif olarak ağını ve teknolojisini kullanıma açmış olan Reef üzerinde birçok DeFi uygulaması çalışmaktadır. Zincirler arası çeşitli kolaylıklara sahip olması nedeniyle DeFi uygulamaları için tercih sebebidir.

REEF Kurucusu Kimdir?

DeFi uygulamaları için uygun bir altyapıya sahip olan Reef projesinin kurucusu Denko Mancheski’dir. Makedonya’da doğmuş olan Mancheski şu anda Reef projesi üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Kurucusu olduğu projenin toplam arzını 20 milyar adet olarak sınırlayan Mancheski, ağa kattığı yakım mekanizması ile bu miktarın bir kısmını yakmaktadır. Denko Mancheski önderliğinde günümüzde yürütülen projeye çeşitli yazılımcılar da katkı sağlamaktadır. Açık kaynak olan Reef Chain projesi için yazılımcılar Github üzerinden katkı sunabilirler.

reef coin nedir?
reef coin nedir

Reef Coin Hangi Ülkenin?

Reef coin (REEF) kurucusu aslen Makedonya doğumlu Denko Mancheski olduğu için proje bu ülke ile anılmaktadır. Ancak projenin doğrudan Makedonya hükümeti ile anılması da doğru değildir. Sadece kurucu isim Mancheski’nin Makedon olmasından kaynaklı olarak proje bu ülke ile özdeşleşmiş durumdadır. Makedonya’dan aktif olarak yatırımcılara sahip olan projeye dünyanın farklı noktalarından da yatırım yapılmaktadır. Ayrıca projenin farklı ağlar ile etkileşimde bulunabilir olması ona farklı ülkelerin de kapısını açmıştır. Şu anda aktif olarak Reef varlığına yatırım yapmış olanlar çeşitli Avrupa ülkelerinde ve ABD’de bulunabilmektedir.

Reef Coin Yorum Analizi Nedir, Reef Ne İşe Yarar?

Reef coin yorum analizini iyi yapmakta fayda var. Teknolojisi gereği farklı ağlar ile transfer yapma imkanı sunan Reef yorum analizi dışında daha çok DeFi uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Merkeziyetsiz finans alanında protokollere likidite akışı da sağlayan REEF bu protokoller için birçok karmaşık süreci ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede söz konusu projeler karmaşık işlemler yerine REEF teknolojisinden yararlanarak aynı işlemi yapma yetisine sahip olmaktadır. Günümüzde geliştiricilerin yararlandığı projelerden biri olan Reef, teknolojisi sayesinde ağlar arasında token al-sat işlemlerinde geliştiricilerin yardımına koşar.

Reef Coin Geleceği, Avantajları ve Dezavantajları

Reef coin geleceği bilgi edinilmesi gereken konuların başında gelmektedir.2020 yılından bu yana geliştirilmeye devam edilen Reef coin yorum geleceği için çeşitli avantaj ve dezavantajlar bulunmaktadır. Projenin kullanıcılar ve geliştiriciler için sunduğu bazı avantajlı yönleri şu şekildedir:

 • DeFi projeleri geliştirme konusunda büyük bir kolaylık sağlar.
 • Likiditeyi toplar ve otomasyon sağlar.
 • Ethereum ve Binance Smart Chain ağlarında da çalıştırılabilir.

REEF projesinin kullanıcı ve geliştiricilere sunmuş olduğu olumlu yönler bunlarken dezavantajları ise şu şekildedir:

 • Büyük bir arz miktarına sahiptir.
 • Zincirler arası kullanım kolaylığı sağlasa da bu durum acemiler için fazla karmaşık olabilir.
 • Bir türlü istenilen potansiyel patlamasını sağlayamamıştır.
reef coin yorum
reef coin yorum

Reef Coin Nasıl Üretilir?

REEF, madenciliği yapılabilen bir kripto para türüdür. Bu sayede de kullanıcılar çeşitli madencilik ekipmanlarından yardım alarak REEF üretimi yapabilirler. REEF üretimi yapmak adına ilk olarak güçlü bir GPU ekipmanına sahip olmak gerekir. Şu anda solo madencilik için destek sunmayan REEF için bir madencilik havuzuna katılmak zorunludur. Kullanıcılar REEF üretimi için uygun bir madencilik havuzu bulduktan sonra bu havuza katılarak kendi GPU güçleri üzerinden token üretimine başlayabilirler.

Reef Coin Nasıl Alınır?

Çeşitli ağlar üzerinde çalışma yeteneğine sahip olan REEF, günümüzde birçok kripto para borsası üzerinden aktif olarak alınabilmektedir. Kullanıcılar da bu doğrultuda reef coin son dakika desteği sunan herhangi bir kripto para borsası araçlığıyla ona sahip olabilirler. Ayrıca REEF sahibi olmanın bir başka yolu da merkezi olmayan kripto para borsalarını kullanmaktır. Sadece Polkadot değil BSC ve Ethereum ağları üzerinde de çalışabildiği için merkeziyetsiz borsalarda da işlemler yapılabilir. Bu noktada REEF desteği bulunan herhangi bir işlem çiftini kullanmak yeterli olacaktır.

Reef Coin Nasıl Satılır?

Günümüzde yüz bini aşan bir cüzdan sayısına ev sahipliği yapan Reef coin analiz edildikten sonra satma işlemleri onu destekleyen platformlar aracılığı ile yapılmalıdır. Herhangi bir kripto para borsası REEF desteğinde bulunuyorsa onu satmak için yeterli olacaktır. Reef coin haberleri incelemeleri yapıldıktan sonra reef satmak için kullanıcıların ilk olarak varlıklarını satışı yapacakları kripto para borsasına aktarmaları gerekmektedir. Bunun ardından REEF ile uyumlu herhangi bir işlem çiftli seçilerek satım işlemi tamamlanabilir. REEF satıldıktan sonra borsa cüzdanınızda işlem çiftinin diğer tarafındaki varlık görüntülenecektir.

Reef Coin Grafik Hesaplama

Reef coin grafik hesaplama açısından son derece önemli bir yere sahiptir. Toplamda 20 milyar adet token arzına sahiptir ve şu anda binlerce yatırımcıya ev sahipliği yapmaktadır. Aynı anda birçok ağ ile çalışabilen REEF teknolojisi sayesinde bu sayı giderek artmaktadır. Kullanıcılar REEF varlıklarını hesaplama noktasında ise kullandıkları cüzdan platformundan yardım alabilirler. Cüzdan uygulamalarında yer alan hesaplama araçları bu noktada yardımlarına koşacaktır. İlk olarak cüzdan uygulamasında REEF kripto para birimini ve ardından USDT birimini seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede REEF varlıklarınızın USDT, yani dolar cinsinden değeri karşınıza çıkacaktır.

Reef Coin Cüzdanı

Birçok blockchain ağı üzerinde çalışabildiği bilinen Reef için ekip tarafından geliştirilen orijinal cüzdan uygulaması bulunmaktadır. Çeşitli tarayıcılar üzerine kurulabilen bu cüzdan uygulaması sayesinde yatırımcılar REEF yatırımlarını burada saklayabilirler. Proje ekibi tarafından geliştirilen bu cüzdanda REEF’e ek olarak istenilen kripto para da eklenebilmektedir. Bu sayede daha geniş bir kullanım alanı sunan Reef cüzdan uygulaması NFT ve DeFi’ler için kullanıcılara yardım sağlar. Bu cüzdan uygulamasını kurmak içinse proje sitesinde yer alan “Reef Chain Extension” alanının ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Daha fazla okumak için Reef Coin Nedir? Reef Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/reef-coin-nedir-reef-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/feed/ 0 REEF COİN SIFIR ATIYOR! TEKNİK ANALİZ!🚀HEDEF 0.014$!🚀BTC'Yİ EZDİ!🚀TEK BİR ADIM KALDI🚀VERİLER OLUMLU🚀 nonadult
Dent Coin Nedir? Dent Coin Yorum ve Geleceği 2022 https://paraguncel.com/dent-coin-nedir-dent-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/ https://paraguncel.com/dent-coin-nedir-dent-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/#respond Tue, 12 Apr 2022 15:13:27 +0000 https://paraguncel.com/?p=199 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Dent coin (DENT), ERC-20 tabanlı bir kripto para projesidir. Bu yazımızda Dent Coin yorum ve aynı zamanda Dent Coin geleceği hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz. DENT Wireless Limited şirketi tarafından geliştirilen projenin hedefi mobil verileri özgürleştirmektir. Bunun için Ethereum ağında veri satın alma, bağış yapma ve satış yapma imkanı sunar. Dünya genelinde çeşitli mobil veri şirketleri …

Daha fazla okumak için Dent Coin Nedir? Dent Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Dent coin (DENT), ERC-20 tabanlı bir kripto para projesidir. Bu yazımızda Dent Coin yorum ve aynı zamanda Dent Coin geleceği hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz. DENT Wireless Limited şirketi tarafından geliştirilen projenin hedefi mobil verileri özgürleştirmektir. Bunun için Ethereum ağında veri satın alma, bağış yapma ve satış yapma imkanı sunar. Dünya genelinde çeşitli mobil veri şirketleri ile anlaşmalar yapmış olan DENT, bu anlaşmalar ile kullanıcılara Ethereum ile veri satın alma imkanı sunmaktadır.

Dent Coin (DENT) Nedir?

Dent coin nedir? Proje 5 yıldır faaliyetlerine aktif olarak devam etmektedir. DENT Wireless Limited şirketi tarafından yürütülen proje sayesinde kullanıcılar DENT kullanarak mobil veri satın alabilmekteler. Kullanıcıların mobil veri alanında özgür olmalarını hedefleyen DENT, bunun için Ethereum ağında işlem yapmaktadır. Şu anda merkezi ve merkezi olmayan borsalar üzerinden DENT token birimi satın alınabilir durumdadır. Kullanıcılar sahip olduğu DENT varlıkları ile e-sim teknolojisini kullanarak dünya genelinde kullanabilecekleri mobil veriye sahip olabilmektedir.

Dent Coin Projesi Ne Zaman Çıktı?

Dent coin projesi kullanıcılarına dünya genelinde kullanabilecekleri mobil veri imkanı sunarak ilk olarak Temmuz 2017 tarihinde oluşturulmuştur. Projenin sahiplenici şirketi olan DENT Wireless Limited ise 2014 yılından beri aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Şirketin kuruluşundan 3 yıl sonra dijital para birimi piyasaya sürülerek kullanıcıların DENT ile ödeme yapmalarına imkan tanınmıştır. Bu sayede desteklenen herhangi bir ülkede DENT ile mobil veri satın almak mümkün bir hale gelmiştir. Aktif olarak şirketin desteklediği 60 adet ülke bulunmaktadır.

Dent Coin Kurucusu Kimdir?

Coin projesinin sahiplenici şirketi olan DENT Wireless Limited şirketi Tero Katajainen tarafından kurulmuştur. Bu yüzden projenin kurucusu da yine Tero Katajainen’dir. Şirketin dijital dünyaya adım atması ile birlikte yönetime diğer kurucu ortaklar Mikko Linnamaki ve Andreas Vollmer katılmıştır. Bu iki ismin şirkete katılma tarihleri ise 2017 yılının ortalarıdır. Diğer kurucu ortakların projeye dahil olması ile birlikte bir kripto para birimi üretilerek piyasaya sürülmüştür. Şu anda da aktif olarak Dent coin projesi bu üç isim tarafından yönetilmektedir.

dent coin nedir
dent coin nedir

Dent Coin Hangi Ülkenin?

Mobil veri alanında çalışmalar yürüten Dent coin projesi merkezi Hong Kong üzerinde bulunmaktadır. Bu yüzden de proje bir Çin projesi olarak kayıtlara geçmiştir. Aktif olarak 60 farklı ülkede kullanıcılarına mobil veri alanında hizmet veren ülke artık Çin dışında da faaliyet sürdürmektedir. Buna ek olarak Dent bünyesinde bulunan 5G ve 4G teknolojileri onu destekleyen ülkelerde aktif olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Bu sayede kullanıcılar aldıkları mobil veri hizmetini desteklenen herhangi bir konumda kullanabilmektedir.

Dent Yorum Nelerdir, Ne İşe Yarar?

Dent yorum durumlarını da incelemekte fayda var. Çin merkezli bir kripto para projesi olan DENT, kuruluş amacı gereği mobil veri çözümleri üretmek adına çalışmaktadır. Bunun için dünya genelinde çeşitli mobil veri sağlayıcıları ile ortaklık kuran şirketin 200 bini aşkın kullanıcısı bulunmaktadır. Özellikle sık seyahat eden kişilerin kullandığı Dent projesi çeşitli kripto para borsaları üzerinden alınıp satılabilmektedir. Bu sayede kullanıcılar mobil veri ihtiyaçlarını dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar DENT ile ödeme yaparak kullanma imkanına sahip olmaktadır.

İsim Fiyat24 Saat (%)
Dent (DENT)
$0.001187
-2.81%

Dent Coin Geleceği, Avantajları ve Dezavantajları

Dent coin geleceği hakkında bilgi sahibi olmak son derece önemlidir. Mobil veri alanında çeşitli çözümler sunmayı hedefleyen Dent için birkaç avantaj ve dezavantaj bulunmaktadır. Projenin sunduğu başlıca avantajlar şu şekildedir:

 • Projenin desteklediği 60 ülkede aktif olarak mobil veri ihtiyaçları için kullanılabilir.
 • Birçok merkezi kripto para borsası üzerinden DENT alınıp satılabilir.
 • Proje Ethereum ağı üzerinde çalıştığı için erişimi kolaydır.

Dent coin projesinin kullanıcılarına sunduğu başlıca avantajlar bunlardır. Ancak proje hakkında şu dezavantajlı noktalar bulunur:

 • Ethereum ağındaki yoğunluğa bağlı olarak işlemler pahalı ve yavaş olabilmektedir.
 • Projenin anlaşmalı olduğu 60 ülke dışında DENT ile alınan mobil veri hizmeti kullanılamaz.
 • Coin ile alınabilen mobil veri paketleri ortalamanın üzerinde bir ücrete sahiptir.
dent coin yorum
dent coin yorum

Dent Coin (DENT) Nasıl Üretilir?

Dünya genelinde mobil veri çözümleri sunmak amacıyla geliştirilen DENT için madencilik yapılamamaktadır. Ethereum ağı üzerinde çalışmasından dolayı kullanıcılar DENT sahibi olmak adına ETH madenciliği gibi bir madencilik yapamazlar. Eğer bir kullanıcı DENT token sahibi olmak istiyorsa mutlaka bir kripto para borsası kullanmak zorundadır. Bunun içinde sık sık dent coin haberleri takip etmek gerekebilir. Merkezi veya merkeziyetsiz birçok borsa üzerinden DENT token alınıp satılabilmektedir. Borsalar üzerinden alınan token birimleri doğrudan kullanıcının cüzdan adresine aktarılacaktır.

Dent Coin Nasıl Alınır?

DENT şu anda aktif olarak çeşitli kripto para borsaları üzerinden alınabilir durumdadır. Ayrıca Ethereum ağında çalışmasından dolayı bu ağı destekleyen merkeziyetsiz borsalar da DENT token desteğine sahiptirler. DENT sahibi olmak isteyen yatırımcılar bu iki seçenekten herhangi birini kullanarak dijital paranın sahibi olabilirler. O anki değere bağlı olarak işlem çifti aracılığıyla satın alınan DENT varlıkları bundan sonra kullanıcının hakimiyetine geçmiş olacaktır. Kullanıcılar daha sonradan daha fazla DENT almak adına aynı işlemi tekrar edebilirler.

Dent Coin Nasıl Satılır?

Ethereum tabanlı bir kripto para projesi olan Dent coin satmak için merkezi kripto para borsa sistemleri kullanılabilmektedir. Bu sayede satılacak olan DENT varlıkları işlem çiftinin karşısında yer alan diğer token ile değiş tokuş edilebilir. Bu noktada DENT/USDT işlem çiftini kullanan bir yatırımcı ödemesini doğrudan USDT cinsinden alacaktır. Sabit değerli bir token projesi olan USDT sayesinde yatırımcılar kaç dolarlık DENT varlığı sattığını da anlayabilmektedir. Ayrıca merkezi borsalara ek olarak ERC-20 desteği bulunan merkeziyetsiz borsalar da DENT satmak için kullanılabilmektedir.

Dent Coin Grafik Hesaplama

DENT coin grafik analizlerine baktığımızda tarihinin en yüksek seviyesi 0.11 dolar ile 2018 yılının Ocak ayında görülmüştür. Kullanıcılar anlık olarak ne kadarlık bir DENT varlığına sahip olduklarını anlamak adına kripto para borsalarının cüzdan kısmına göz atmalıdırlar. Kullanıcıların o an hangi varlık cinsinden kaç dolar değerinde birikime sahip oldukları bu kısımdan görüntülenebilmektedir. DENT hesaplama işlemi de yine bu alan üzerinden yapılabilir. Ancak kullanıcılar bunu kendileri hesaplamak istiyorsa da o anki bir coin değeri ile sahip oldukları DENT sayısını çarparak güncel değeri bulabilmektedir.

Dent Coin Cüzdanı

Coin cüzdanı projenin ana geliştiricisi olan Dent Wireless Limited tarafından hali hazırda üretilmiş bir durumdadır. Projenin ana şirketi tarafından geliştirilmiş olan bu cüzdan uygulaması üzerinden kullanıcılar DENT varlıklarını yönetebilmektedir. Ancak bunun dışında 3. taraflarca yapılmış olan DENT destekli kripto para cüzdanları da varlıkları saklamak adına kullanılabilir. Bu noktada cüzdan uygulamasının DENT desteği olup olmadığına göz atmak yeterli olacaktır. Ardından borsa üzerinden diğer cüzdan uygulamalarına DENT transferi yapılabilir.

Daha fazla okumak için Dent Coin Nedir? Dent Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/dent-coin-nedir-dent-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/feed/ 0 DENT Coin Token Nedir ? Teknik Analizi ve Hedefi nonadult
Ceek VR Coin Nedir? Ceek Coin Yorum ve Geleceği 2022 https://paraguncel.com/ceek-vr-coin-nedir-ceek-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/ https://paraguncel.com/ceek-vr-coin-nedir-ceek-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/#respond Tue, 12 Apr 2022 14:40:37 +0000 https://paraguncel.com/?p=190 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Ceek VR Coin, Binance Smart Chain destekli kripto paralar listesinde yer alan tokenlerden biridir. Bu yazımızda Ceek coin yorum ve Ceek vr geleceği başta olmak üzere daha birçok ayrıntıya yer vereceğiz. Özellikle sanal gerçeklik çalışmaları bünyesinde desteği bulunan bir proje olarak tanımlanmaktadır. Söz konusu deneyimlerin çok kanallı dağıtımında olmak üzere donanım ve ek olarak yazılım desteği bulunmaktadır. Bu …

Daha fazla okumak için Ceek VR Coin Nedir? Ceek Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Ceek VR Coin, Binance Smart Chain destekli kripto paralar listesinde yer alan tokenlerden biridir. Bu yazımızda Ceek coin yorum ve Ceek vr geleceği başta olmak üzere daha birçok ayrıntıya yer vereceğiz. Özellikle sanal gerçeklik çalışmaları bünyesinde desteği bulunan bir proje olarak tanımlanmaktadır. Söz konusu deneyimlerin çok kanallı dağıtımında olmak üzere donanım ve ek olarak yazılım desteği bulunmaktadır. Bu yüzden Ceek VR Coin, sabit bir teknolojisi olan proje olarak kaydedilmektedir. Ağ üzerinde yürütülen çalışmalar Ceek token birimine bağlıdır. Metaverse çalışmaları içerisinde elde edilecek olan başarılara ve geleceğin düzenlenmesine katkı sağlayabilecek kripto para birimi olarak geçmektedir.

Ceek Coin (CEEK VR) Nedir?

Ceek Coin nedir? Bu soruyu en açıklayacak şekilde yanıtlamak gerekiyor. Gelecek yıllarda daha büyük bir etki yaratması beklenen metaverse evrenidir. Ödüllü bir geliştirici olarak sanal gerçeklik kanal dağıtımı deneyimlerinde ön planda yer almaktadır. Şu anda Ethereum akıllı sözleşmeleri ile korunmaktadır. Ayrıca Ceek VR Coin ile VR ve Blockchain seçeneklerini bir araya getirmektedir. Sanal gerçeklik dünyası içerisinde fark yaratan Ceek VR Coin hızla gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir projenin içerisinde yer almaktadır. Sadece kendi ekosistemi içerisinde var olan bir Token olarak görmek yerine kendi ekosisteminin bulunduğunu söylemek daha doğrudur.

CEEK VR Ne Zaman Çıktı?

Ceek Vr Ethereum blok zincirinden destek alarak 2018 yılında çıktı. Çıkışından bu yana sessizce ilerleyen CEEK VR, en düşük fiyat olarak 0,000948 olarak gördü. Şimdilerde en yüksek fiyatlarını görmeye devam ederken kullanıcılarına sanal gerçeklik kapılarını vadediyor. Dördüncü yılını dolduran ve başarılı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Ayrıca şu anda sınırsız bir arza sahip değildir. Çıktığı zamandan bu yana piyasada toplam 737.545.460 tane Ceek VR Coin bulunmaktadır. Toplam arzınınsa bir milyar olarak belirlendiği bilinmektedir. Ceek coin hangi borsada sorusuna ise verilecek cevap şu şekildedir; Birçok uluslararası borsa da listelenen CEEK VR Coin, Türkiye’nin en büyük borsalarında da listelenmektedir.

ceek coin nedir
ceek coin nedir

CEEK VR Kurucusu Kimdir?

CEEK VR projesinin kurucusu Amerikalı bilim insanı MARY SPIO olarak bilinmektedir. MARY SPIO, projenin fikirsel çıkış noktasıdır. Ayrıca şimdilerde CEEK VR yönetiminin de CEO’su olarak geçer. Kendisi derin uzay mühendisi olmakla birlikte uluslararası firmalara sunduğu fikirlerle tanınmaktadır. Gana asıllı olan MARY SPIO, hava kuvvetlerinde de görev yapmıştır. Önemliliğiyle tanınan ve ün kazanan küresel devlerin ihtiyaç duyduğu içerik ve teknoloji fikirlerinin de sahibidir. Bunlara örnek olarak da universal music, tribüne news, Boeing gösterilebilir.

CEEK VR Hangi Ülkenin?

Çok uluslu şirketlerle çalışan ve fikirleriyle öne çıkan MARY SPIO’nun geliştirdiği CEEK VR, bir Amerikan kripto parası olarak geçmektedir. Çünkü CEEK VR kurucusu ve SEO’su olarak tanınan ünlü bilim insanı SPIO, CEEK VR projesini Amerika’da başlatmıştır. 2018 ile 2022 yılları arasındaki durgunluğuna rağmen yakın tarihte 14 lirayı görmüştür. Ayrıca CEEK VR, başlangıcı ABD içerisinde başlamış ve yayılım göstermiştir. Geliştirilmeye devam eden CEEK VR Amerika sularından farklı bölgelere uzanırken etkinliğini de arttırmaya devam etmektedir.

CEEK VR Ne İşe Yarar?

Dönemin popüler metaverse projelerinden biri olan CEEK VR, sanal gerçeklik içeriği ile bağlantılıdır. Sanal gerçeklik içeriklerinin dağıtımını sağlamaktadır. Hatta içerisinde bulunan VR donanım paketleri, şu anda piyasada bulunanlar arasında en iyi teknoloji olarak yorumlanmaktadır. Bilinen dünyaca ünlü kişilerin sanal gerçeklik üzerinde var olmasını mümkün hale getirir. Sanat, spor gibi önemli gösteri dünyalarının sanal gerçeklikle bir araya gelmesinde etkilidir. Sanatçılar, eğitimciler ve çok daha fazlasıyla izleyicilerin buluştuğu bir köprü niteliğindedir. Elbette bağlantının yanı sıra daha önce var olmayan deneyimlerin kullanılmasını da sağlamaktadır.

İsim Fiyat24 Saat (%)
CEEK Smart VR (CEEK)
$0.099175
-0.52%

CEEK VR Avantajları ve Dezavantajları

Metaverse alanında faaliyetler gösteren ve dönemin ilgi odaklarından biri olan CEEK VR avantajlar ve dezavantajlar barındırmaktadır. Farklı deneyimler sunabilmesi ve olmayanın var olmasını sağlayan bir proje olarak artıları da birden fazladır. Bunlar da şu şekilde sıralanabilir:

 • CEEK VR, sanatçıların, sporcuların ve eğitimcilerin hayran kitlelerine hitap edebilmelerini sağlar.
 • Dünyaca ünlü kişilerin geniş kitlelerle buluşma noktalarını dijital gerçeklikle birleşmesini mümkün hale getirmektedir.
 • CEEK VR evreni üzerinde var olan birçok işlem için kullanmaktadır.
 • İçerisinde özel etkinliklerin düzenlenmesi söz konusudur.
 • Eser sahiplerinin ödüllendirilmesi yapılabilmektedir.

Ses getirmeye devam eden ve yayılımı hızlanan CEEK VR, avantajları gibi dezavantajlara da sahiptir. Bunun en büyük nedenlerinden biri de metaverse alanında var olmasından kaynaklıdır. Bu durum göz önüne alınarak dezavantajlarını sıralamak gerekirse de şunlardan bahsedilebilir:

 • CEEK VR metaverse alanında bulunan yeni projelerle rekabet içerisine girebilmektedir.
 • Rekabet durumu içerisinde saldırı riskine açıktır.
 • Metaverse bünyesinde var olmasından ötürü donanım cüzdanında saklanması daha doğrudur.
ceek coin yorum
ceek coin yorum

CEEK VR Nasıl Üretilir?

CEEK VR birçok coin üzerinde görüldüğü gibi madencilikle üretilmemektedir. Yani kazılma gibi bir özelliği söz konusu değildir. CEEK madenciliği yapılan bir token olarak geçmemektedir. Bu yüzden de geçerli olduğu evren içerisinde takas edilmektedir. Aynı zamanda etkinlikler sonucunda ödül olarak da kazanıldığı bilinmektedir. Kullanıcılara sunduğu artılarla öne çıkan CEEK VR için sanal gerçeklik adı altında üretimleri sürdürülmektedir. Aktif olarak kullanımda olan CEEK token birimleri ile kullanıcılar projede yer alan birçok etkinliğe katılma hakkına sahiptir.

Ceek Coin Nereden Alınır, Nasıl Alınır?

Ceek Coin nereden alınır diye merak edenlerimiz olabilir. Alımı yapmak istiyorsanız size sunulan borsa listelerini kullanabilirsiniz. Söz konusu listeler içerisinde Türkiye de yer almaktadır. Güvenilir alım işlemleri için de belirli seçenekler tercih edilmektedir. Alım işlemleri doğrultusunda da yapmanız gerekenlerden ilki para yatırımı yapmaktır. Banka hesabınıza, kaç lira olarak yatırım yapmak istiyorsanız o kadar para yatırımı yapmanız gerekir. Bu işlemin ardından da hesabınıza yatırdığınız parayı, seçtiğiniz borsalardan birine göndermelisiniz. Yani aslında sizin için oluşturulan IBAN içerisine gönderim sağlamış olursunuz. Elbette bunu yapabilmek için de cüzdan sekmesini kullanmalısınız. Ardından hesabınızın Türk lirası olarak açılan hesap numarasına paranızı gönderebilirsiniz. Gönderme işleminin ardından bir süre bekledikten sonra artık hesabınızda bulunan Türk lirası ile CEEK VR satın almanıza imkan tanınmış olacaktır. Karşınıza çıkan al-sat kısmında CEEK VR seçeneğini bulmalı ve tıklamalısınız. Sonrasında da alacağınız miktarı girip alma işlemini onaylamanız gerekmektedir.

CEEK VR Nasıl Satılır?

Şu anda CEEK VR bulunan kişiler alımlarını yapabildikleri gibi satış işlemlerini de sürdürebilirler. Bunun için de çeşitli borsaları kullanabilirsiniz. Satış işlemleri içerisinde de tıpkı alım işlemlerinde izlediğiniz yolu kullanabilirsiniz. Hesabınızda bulunan CEEK VR varlıklarınızı, kullandığınız borsa üzerinden Türk lirasına çevirebilirsiniz. Satış işlemleri içerisinde de o anki varlık değerline uygun şekilde satabilirsiniz. Satış işlemleri her listede aynı şekilde sürdürülmektedir. Elbette satış işlemlerinin ardından da paranız banka hesabınıza aktarılabilmektedir.

CEEK VR Hesaplama

CEEK VR hesaplama işlemleri otomatik şekilde finansal denklemler sürdürülerek yapılmaktadır. Ayrıca CEEK VR Coin değerleri karşınıza çıkabilecek olan tüm listelerde aynı orana sahip olduğu için hesaplamalarda eksiklik de bulunmamaktadır. Hesaplama işlemleri içerisinde şu anda 1 CEEK VR değeri tüm borsalarda aynı oranda görülmektedir. Yani borsaları ayrı ayrı incelediğinizde de aynı fiyat oranıyla karşılaşmış olursunuz. Söz konusu hesaplamalar için de otomatik olarak yapılan hesaplama sistemlerini kullanabilirsiniz. Yapılan hesaplamalar da en son güncel kur fiyatlarına göre sizlere sunulmaktadır.

CEEK VR Cüzdanı

CEEK VR cüzdanı yatırımlarınızı saklayabilmeniz için kullanmanız gerekmektedir. Özellikle metaverse rekabetlerinden dolayı, CEEK VR cüzdanı temel ihtiyaçlardan biri olarak görülmektedir. İçerisinde farklı cüzdan kavramları da bulunmaktadır. İstediğiniz zaman cüzdanlar arasında aktarım yapabilirsiniz. Ayrıca genel olarak depolama aygıtları olarak geçen CEEK VR cüzdanları, internetle veyahut internetsiz olarak kullanılacak şekilde ayrılmaktadır. Güvenlik konusunda hassas olanların tercihleri de buna göre değişiklik göstermektedir.

Son Sözler
Bu yazımızda Ceek VR nedir sorusuna açıklayıcı cevaplar verip, en kapsamlı Ceek VR yorum analizlerini paylaştık. Ceek VR kimin projesidir, buna cevap verdik. Aynı zamanda Ceek VR kripto para projesinin son zamanlarda oldukça ilgi gördüğünü anlatmaya çalıştık. Elbette yatırım yapmaya karar vermeden önce Ceek VR geleceği hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı ve kararınızı bu doğrultuda vermenizi öneririz. Son olarak Ceek VR grafik incelemelerinizi yapmanız, yatırımınıza yönelik adım atmanız konusunda sizlere daha çok fayda sağlayabilecektir. Bu yazıda sizlere herhangi bir yatırım tavsiyesi yapılmamış olup oluşabilecek zararlardan sitemiz sorumlu tutulamayacaktır.

Daha fazla okumak için Ceek VR Coin Nedir? Ceek Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/ceek-vr-coin-nedir-ceek-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/feed/ 0
Ankr Coin Nedir? Ankr Coin Yorum ve Geleceği 2022 https://paraguncel.com/ankr-coin-nedir-ankr-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/ https://paraguncel.com/ankr-coin-nedir-ankr-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/#respond Sat, 09 Apr 2022 19:54:40 +0000 https://paraguncel.com/?p=162 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Ankr coin (ANKR), Web3 alanının geliştirilmesi adına tasarlanmış bir kripto para projesidir. Bu yazımızda Ankr coin yorum ve Ankr coin geleceği başta olmak üzere daha birçok ayrıntıya yer vereceğiz. Sahip olduğu teknoloji sayesinde yazılım geliştiricilerine staking ve dApp alanlarında uygulamalar yaratma imkanı sunmaktadır. Ayrıca projede dağıtılmış defter teknolojisi (Distributed ledger) kullanılır. Bu defter teknolojisi üzerinden …

Daha fazla okumak için Ankr Coin Nedir? Ankr Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Ankr coin (ANKR), Web3 alanının geliştirilmesi adına tasarlanmış bir kripto para projesidir. Bu yazımızda Ankr coin yorum ve Ankr coin geleceği başta olmak üzere daha birçok ayrıntıya yer vereceğiz. Sahip olduğu teknoloji sayesinde yazılım geliştiricilerine staking ve dApp alanlarında uygulamalar yaratma imkanı sunmaktadır. Ayrıca projede dağıtılmış defter teknolojisi (Distributed ledger) kullanılır. Bu defter teknolojisi üzerinden merkezi olmayan protokol ve sistemler yaratılabilmektedir. Projenin amacı ise merkezi araç ve otoritelere olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktır.

Ankr Coin (ANKR) Nedir?

Web3 için çalışmalar yürüten ANKR, yine bu alanda uygulama geliştirmek isteyenler için de destek sunmaktadır. ANKR sistemi üzerinden uygulamaların ve stake düğümlerinin merkezsizleştirilmesi desteklenir. ANKR üzerinde veri kaynaklarını daha uygun maliyetlerle toplamak adına geliştirilmiş bir bilgi işlem gücü teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji aktif olarak geliştiriciler ve stake yapıcılar tarafından da kullanılabilir durumdadır. Ankr ağının yerel token projesinin adı da yine ANKR’dir.

Ankr Coin Ne Zaman Çıktı?

Ankr kripto para projesi ilk olarak 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Blockchain tabanlı cross-chain alt yapısına sahip olan ANKR, bu teknolojisi ile Web3 uygulamalarına destek sunmaktadır. Ayrıca ağın yerel token birimi olan ANKR ile geliştiriciler uygulamaları üzerinde stake etme ve yönetişim tekliflerine oy verme gibi yardımcı araçlar kullanabilmektedir. Aktif olarak 5 yıldır yürütülen bir kripto para projesi olan ANKR için bağımsız geliştiriciler de katkı sağlamaktadır. Açık kaynak olan sunulan bu altyapıya katkı sağlamak adına ortak kod erişim alanları kullanılır.

ankr coin nedir
ankr coin nedir

Ankr Coin Kimin?

Ankr coin kimin olduğu da merak ediliyor. Çeşitli ekosistemler ve uygulamalar yaratmak adına kullanılan Ankr coin sahibi Chandler Song’dur. Ankr şirketinin CEO’su da yine CEO Chandler Song’tur. Geliştirilen bu proje Proof-of-Stake ağında küresel olarak dağıtılan bir dizi düğümü çalıştıran merkezi olmayan bir blok zinciri altyapı sağlayıcısı görevi üstlenmektedir. Ayrıca geleneksel API’ler ve blok zinciri verilerine erişmek amaçlarıyla da kullanılabilir. Şirket bünyesinde bulunan Ankr Scan gibi araçlar da yine geliştiricilere ve kullanıcılara sunulan hizmetler arasında yer almaktadır.

Ankr Coin Hangi Ülkenin?

Eski Amazon yazılım mühendisi Chandler Song tarafından geliştirilen proje ABD merkezli bir kripto para birimidir. Ancak bu ülke ile ANKR projesi arasında resmi olarak hiçbir bağ bulunmamaktadır. Birçoğu eski Amazon geliştiricisi isimlerce geliştirilen proje günümüzde merkeziyetsiz yapısını korumaktadır. Buna ek olarak bu proje birçok kripto para borsasında aktif olarak listelenmesinden ötürü birçok ülkeden satın alınabilir durumdadır. Kullanıcılar da bu sayede herhangi bir konumdan ANKR sahibi olabilmektedir.

Ankr Coin Yorum ve Hesaplama

Ankr coin yorum konusunda bilgi vermekte fayda var çünkü Ankr yorum analizleri ve hesaplama yöntemleri çok merak ediliyor. Günümüzde Web3 alanında aktif olarak kullanılan projelerden birisidir. Bu alanda geliştiricilere çeşitli araçları kullanma imkanı sunan projenin değer hesaplaması o anki arzı üzerinden yapılmaktadır. Yapılan bu hesaplamalar tek bir formüle dayandığı için de tüm kripto para borsaları anlık olarak aynı değeri gösterirler. Kullanıcılar bu sayede anlık olarak ANKR değerini takip edip satın alma hakkına sahip olmaktadır. Satın alınan varlıkların değer hesaplamaları için kullanıcıların formül kullanmadan borsa cüzdan ayrıntılarına bakmaları yeterli olacaktır.

ankr coin yorum
ankr coin yorum

Ankr Coin Ne İşe Yarar?

Ankr coin (ANKR) projesi Web3 alanında faaliyet göstermek isteyen merkeziyetsiz uygulamalarca kullanılmaktadır. Bu uygulamalar için çeşitli çözümler sunan Ankr, teknolojisi sayesinde işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşebileceği altyapıya sahiptir. Ayrıca bu kripto para projesi dApp’lerin ve blok zincirlerin birbirleriyle sorunsuz bir şekilde çalışmasına ve iletişim kurmasına olanak tanımaktadır. ANKR, ERC-20, BEP-2 ve BEP-20 belirteci olarak kullanılma yeteneğine sahiptir ve ayrıca Polygon, Avalanche ve Fantom ağlarında da mevcuttur.

İsim Fiyat24 Saat (%)
Ankr Network (ANKR)
$0.026190
3.42%

Ankr Coin Geleceği, Avantajları ve Dezavantajları

Ankr Coin Geleceği çok merak edilen konular arasındadır. Ankr coin grafik analizleri ile aslında geleceğini tahmin etmek mümkün. Günümüzde birçok Web3 uygulamasında kullanılan ANKR çeşitli avantaj ve dezavantajları bünyesinde bulundurmaktadır. Projenin sahip olduğu bu avantajlardan birkaçı şu şekilde sıralanır:

 • Merkeziyetsiz dApp oluşturma imkanı.
 • Polygon, Avalanche ve Fantom gibi ağlar üzerinde çalışabilme fırsatı.
 • Uygun ücretler ile işlem imkanı.
 • Web3 alanında ölçeklenebilir çözümler sunar.

Geliştirilen projenin sahip olduğu bazı avantajlar bunlarken dezavantajlar da şu şekildedir:

 • Geniş bir arz miktarına sahiptir.
 • Ağ popülaritesi hedeflenen noktayı yakalayamamıştır.
 • Ağ üzerinde çeşitli zamanlarda yavaşlama sorunları görülebilmektedir.

Ankr Coin Nasıl Üretilir?

Ankr, şu anda Ethereum ağı tarafından kullanılan Proof of Work protokolüne dayanmasına rağmen, geleneksel anlamda madenciliği yapılabilen bir madeni para değildir. Bu yüzden de ANKR token sahibi olmak isteyen yatırımcılar madencilikten bir sonuç elde edemezler. Bunun yerine kullanıcıların çeşitli kripto para borsaları üzerinden ANKR token sahibi olmaları gerekmektedir. Günümüzde birçok borsada aktif olarak listelenen ANKR satın almak için merkezi olan veya merkeziyetsiz sistemler kullanılabilmektedir.

ankr coin geleceği
ankr coin geleceği

Ankr Coin Alınır Mı? Alınırsa Nasıl Alınır?

ANKR coin alınır mı sorusuna da cevap vermek gerekiyor. Satın almak isteyen kullanıcılar çeşitli DeFi platformları veya borsalar kullanabilir. Listeleme desteği sunulmuş olan borsalar kullanıcılarının ANKR token satın almalarına izin vermektedir. Bu noktada kullanıcıların o anki ANKR token değerine bakarak işlem yapmalarına imkan tanınır. Kullanıcılar bu grafik alanları üzerinden ANKR değerini takip edebilirler ve satın alım işlemini borsaya aktarabilirler. Bunun ardından da satın alınmış olan varlıklar kullanıcıların hesaplarına aktarılmış olacaktır.

Ankr Coin Nasıl Satılır?

ANKR birimine sahip olan kullanıcılar bu varlıklarını satabilmek adına USDT paritesinden yararlanabilmektedir. Bu sayede satılan ANKR token varlıklarının değeri doğrudan Amerikan dolarına bağlı olan cinsten hesaplarına aktarılmış olacaktır. ANKR satılması için kripto para borsalarında bir de alıcı taraf olması gerekir. Eğer borsa üzerinde o an için ANKR satın alım emri vermiş bir yatırımcı yoksa bu işlem biraz süre alabilir. Ancak ANKR için işlemler ortalama 1-2 dakika içerisinde tamamlanmış olacaktır.

Ankr Coin Cüzdanı

Ankr coin cüzdanı üzerinde kullanıcılara ne kadar token sahibi oldukları ve o an token varlıklarının dolar (USD) veya Türk lirası (TRY) cinsinden değeri gösterilmektedir. Sistem tarafından otomatik olarak yapılan bu hesaplamalarda anlık kur değerleri baz alınır. Mining yapılamayan bir altcoin projesi olduğu için ANKR cüzdanı sadece al sat işlemleri için kullanılabilir. Bu noktada kullanıcılar ANKR varlıklarını soğuk cüzdan veya sıcak cüzdan uygulamalarından herhangi birinde saklama hakkına sahiptir. Ayrıca bu cüzdan uygulamaları ABD, Türkiye ve Almanya gibi ülke fark etmeksizin herhangi bir konumda çalışmaktadır.

Son Sözler
Bu yazımızda Ankr Coin nedir sorusuna açıklayıcı cevaplar verip, en kapsamlı Ankr Coin yorum analizlerini paylaştık. Ankr Coin kimin projesidir, buna cevap verdik. Aynı zamanda Ankr Coin kripto para projesinin son zamanlarda oldukça ilgi gördüğünü anlatmaya çalıştık. Elbette yatırım yapmaya karar vermeden önce Ankr Coin geleceği hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı ve kararınızı bu doğrultuda vermenizi öneririz. Son olarak Ankr Coin grafik incelemelerinizi yapmanız, yatırımınıza yönelik adım atmanız konusunda sizlere daha çok fayda sağlayabilecektir. Bu yazıda sizlere herhangi bir yatırım tavsiyesi yapılmamış olup oluşabilecek zararlardan sitemiz sorumlu tutulamayacaktır.

Daha fazla okumak için Ankr Coin Nedir? Ankr Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/ankr-coin-nedir-ankr-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/feed/ 0
TLM Coin (Alien Worlds) Nedir? TLM Coin Yorum ve Geleceği 2022 https://paraguncel.com/tlm-coin-alien-worlds-nedir-tlm-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/ https://paraguncel.com/tlm-coin-alien-worlds-nedir-tlm-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/#respond Sat, 09 Apr 2022 09:40:17 +0000 https://paraguncel.com/?p=112 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

TLM Coin (Alien Worlds) projesi günümüzde NFT’ler ve GameFi alanlarında hizmet vermektedir. Bu yazımızda TLM coin yorum başta olmak üzere TLM coin geleceği ve daha birçok konuya yer vereceğiz. TLM, kripto para dünyasında bu konular üzerine tanınmış olan bir altcoin projesidir. Ayrıca TLM projesinin market üzerinde toplamda 10 milyar adet olacak şekilde sınırlı bir arzı bulunur. …

Daha fazla okumak için TLM Coin (Alien Worlds) Nedir? TLM Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

TLM Coin (Alien Worlds) projesi günümüzde NFT’ler ve GameFi alanlarında hizmet vermektedir. Bu yazımızda TLM coin yorum başta olmak üzere TLM coin geleceği ve daha birçok konuya yer vereceğiz. TLM, kripto para dünyasında bu konular üzerine tanınmış olan bir altcoin projesidir. Ayrıca TLM projesinin market üzerinde toplamda 10 milyar adet olacak şekilde sınırlı bir arzı bulunur. Buna ek olarak sınırlı arz miktarının sadece 1 milyar adeti şu anda aktif olarak dolaşımda yer almaktadır. Bu sayının artması içinse TLM yatırımcılarının daha fazla token sahibi olmaları gerekir.

TLM Coin (Alien Worlds) Nedir?

TLM Coin (Alien Worlds) nedir sorusuna cevap vermek yerinde olacaktır. TLM projesi, kullanıcılarına madencilik yapma imkanı sunar. Alien worlds tlm aynı zamanda bu madencilikle birlikte NFT oyun kartı kazandıran bir altcoin türüdür. Herkes için tamamen ücretsiz olan projenin DeFi metaverse blok zinciri tabanlı olacak şekilde faaliyetleri devam etmektedir. Kullanıcılarına madencilik imkanı sunan TLM, madencilikte blok zincir tokenı olan Trilium (TLM) dağıtır. Bunun dışında proje, Ethereum, WAX ve Binance Smart Chain (BSC) dahil olacak şekilde farklı ağlar üzerinde de aktif olarak çalıştırılabilir bir durumdadır.

tlm coin nedir
tlm coin nedir

TLM Coin (Alien Worlds) Ne Zaman Çıktı?

TLM Coin (Alien Worlds) oyun projesi 2020 yılında kurulmuştur. Alien Worlds Coin faaliyetlerine 2 yıldır aktif olarak devam eden projenin dünya genelinde çeşitli ülkelerden kullanıcısı bulunmaktadır. Bölgede artan blockchain ve kripto şirketlerinin sayısı nedeniyle İsviçre’nin ‘kripto vadisi’ olarak adlandırılan bölgesinde yönetim ofisi yer almaktadır. Bu alan üzerinden yönetilen projeye dair kararlar da yine İsviçre’nin Zug bölgesinde verilir. Ancak oyun hakkında yapılacak geliştirmeler kullanıcıların da onayına sunulmaktadır. Böylece kararlar üzerinde kullanıcıların da etkisi bulunur.

TLM Coin (Alien Worlds) Kurucusu Kimdir?

GameFi alanında faaliyetlerine devam eden Alien Worlds, Dacoco GmbH tarafından kurulmuştur. 2020 yılında İsviçre’nin Zug bölgesinde kurulan proje halen aynı ekip tarafından yönetilir bir durumdadır. Alien Worlds (TLM) projesinin kurucusu olan Dacoco, ayrıca WA’’ta birlik doğrulayıcısı olarak da hareket etmektedir. Dacoco GmbH tarafından kurulan projede kullanıcılar stake edilen TLM coin binance miktarına bağlı olarak, bir kullanıcının gezegenin geleceği için oy kullanma yetisine sahiptir. Bu sayede TLM oyunu içerisinde kullanıcılar ve gezegenler arasında interaktif bir sistem yaratılması hedeflenmektedir.

TLM Coin (Alien Worlds) Hangi Ülkenin?

Oyuncular ile kripto paralar arasında teknolojisi ile bağ kuran Alien Worlds oyunu İsviçre merkezli Dacoco GmbH tarafından geliştirildiği için İsviçre merkezli bir projedir. İsviçre’nin Zug bölgesi üzerinde kurulu olan şirket merkezi üzerinden proje hakkında yönetim kararları alınmaktadır. Ancak bir GameFi projesi olan Alien Worlds (TLM) şu anda tüm dünyada kullanılabilmektedir. Merkezi olan veya merkeziyetsiz borsalar üzerinden alınabilen TLM token varlıkları ile herhangi bir ülkeden kullanıcılar bu oyun dünyasına dahil olabilme hakkına sahiptir.

tlm coin yorum
tlm coin yorum

TLM Coin (Alien Worlds) Yorum ve Analiz

TLM Coin (Alien Worlds) yorum ve analiz konusu son derece önemlidir. Ailen world, oyun sektörüne hitap eden kripto para projesi bir çeşit uzaylı temalı oyundur. TLM adlı token birimi ise oyunda çeşitli aksiyonları almak adına kullanılan bir yerel token birimidir. Kullanıcılar bu TLM varlıkları ile oyun içerisinde çeşitli ürünleri satın alabilirler. Ayrıca projenin stake sayfası üzerinden de bu TLM varlıkları kilitlenerek kullanıcıya getiri sağlaması mümkündür. Stake bölümüne ek olarak kullanıcılar dilerse oyun içerisinde yer alan gezegenlere yönelik kararları da yine TLM varlıkları ile oylayabilirler.

TLM Coin (Alien Worlds) Geleceği, Avantajları ve Dezavantajları

TLM Coin (Ailen Worlds) geleceği, avantajları ve dezavantajları konusunda bilgi vermek faydalı olacaktır. İçerisinde çeşitli NFT koleksiyon ürünlerinin bulunduğu Alien Worlds oyunu kullanıcılara çeşitli avantaj ve dezavantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları ise şu şekilde sıralanır:

 • Aynı anda Ethereum ve BSC ağları üzerinde çalışma kabiliyetine sahiptir.
 • TLM token birimleri ile ekosistem içerisinde oylama imkanı sunar.
 • Teknolojisi gereği kullanımı düşük maliyetlidir.

Projenin sahip olduğu dezavantajlı noktalar ise şu şekildedir:

 • İşlem maliyetleri uygun olsa da yavaş ilerleyebilmektedir.
 • Proje yapısı gereği kullanım alanı oldukça kısıtlıdır.

TLM Coin (Alien Worlds) Nasıl Üretilir?

ERC-20 tabanlı bir kripto para projesi olan Alien Worlds (TLM) üretmek için mining ekipmanlarından yardım alınamaz. Projenin teknolojisinden dolayı üretim ve dağıtım sadece proje ekibi tarafından yapılabilmektedir. Ekip tarafından borsalara dağıtılan TLM coin grafik birimleri sayesinde kullanıcılar bu borsalardan alım satım yapabilirler. Bu noktada artış ve düşüş olayları da borsa üzerindeki grafik araçları üzerinden takip edilmelidir. Madencilik için izin vermeyen Alien Worlds projesinde dünya genelinde o an belirlenen kur üzerinden işlem yapılmaktadır.

tlm coin geleceği
tlm coin geleceği

TLM Coin (Alien Worlds) Nasıl Alınır?

Cüzdan adresleri üzerinde Alien Worlds (TLM) coin bulundurmak isteyen yatırımcıların bunun için bir kripto para borsasından yardım alması gerekmektedir. TLM coin birimini destekleyen herhangi bir kripto para borsası bu noktada kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Borsanın destek türüne bağlı olarak dolar (USD) ve Türk lirası (TRY) gibi para birimleri ile ve tlm coin fiyat tahminleri de TLM satın almak mümkündür. Satın alınan TLM varlıkları ise doğrudan kullanıcının cüzdan adresine aktarılacaktır. Kullanıcılar daha sonra bu varlıkları 3. taraf bir cüzdan hizmetine aktarabilir.

TLM Coin (Alien Worlds) Nasıl Satılır?

(TLM) coin birikimini satmak isteyen kullanıcılar tlm coin fiyat baz alarak herhangi bir kripto para borsası üzerinden bu işlemi yapabilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta ise o borsanın TLM coin desteğinin bulunmasıdır. Eğer borsada TLM için aktif herhangi bir işlem çifti yoksa kullanıcılar bu noktada başka bir kripto para borsası kullanmak durumunda kalır. Ancak TLM destekleyen bir borsada ise analizlerin ardından satılan varlıklar herhangi bir ödeme birimiyle banka hesaplarına aktarılabilir. Bu noktada borsa maliyet kesintisi de yapacaktır.

TLM Coin (Alien Worlds) Hesaplama

Cüzdan adresinde TLM coin varlığı bulunan bir yatırımcı bu varlıklarının değerini hesaplamak için çeşitli yöntemler kullanabilir. Bu yöntemlerden ilki de o anki TLM değerini grafikler üzerinden takip ederek varlık sayısı ile çarpmaktır. Kullanılan bu yöntemde kişinin her biri 1 dolar değere sahip 23 adet TLM varlığı olması durumunda 23 dolarlık varlığa sahip olduğu hesaplanabilir. Ancak günümüzde kripto para borsaları bu işlemi kullanıcıları için otomatik olarak yapmaktadır. Borsaların kullandığı yöntem de aynıdır ancak kullanıcıların hesaplama yapması gerekmez.

TLM Coin (Alien Worlds) Cüzdanı

Alien Worlds (TLM) adlı kripto para projesinin oyun dünyasına giriş yapmak için bir cüzdan uygulamasına sahip olunması gerekmektedir. Bu noktada projenin oyunculara sunduğu cüzdan uygulamasının adı WAX Cloud Wallet’tır. Söz konusu cüzdan uygulamasında üyelik oluşturmuş kişiler Alien Worlds oyununa giriş yapabilirler. Ancak bu noktada oyun içinde bulunan varlıkların satın alınabilmesi için TLM coin birimine sahip olunması gerekmektedir. Sıcak cüzdan veya soğuk cüzdanlardan oyun cüzdanına aktarılacak coinler ile bu harcamalar yapılabilir.

Son Sözler
Bu yazımızda TLM Coin nedir sorusuna açıklayıcı cevaplar verip, en kapsamlı TLM Coin yorum analizlerini paylaştık. TLM Coin kimin projesidir, buna cevap verdik. Aynı zamanda TLM Coin kripto para projesinin son zamanlarda oldukça ilgi gördüğünü anlatmaya çalıştık. Elbette yatırım yapmaya karar vermeden önce TLM Coin geleceği hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı ve kararınızı bu doğrultuda vermenizi öneririz. Son olarak TLM Coin grafik incelemelerinizi yapmanız, yatırımınıza yönelik adım atmanız konusunda sizlere daha çok fayda sağlayabilecektir. Bu yazıda sizlere herhangi bir yatırım tavsiyesi yapılmamış olup oluşabilecek zararlardan sitemiz sorumlu tutulamayacaktır.

Daha fazla okumak için TLM Coin (Alien Worlds) Nedir? TLM Coin Yorum ve Geleceği 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/tlm-coin-alien-worlds-nedir-tlm-coin-yorum-ve-gelecegi-2022/feed/ 0
Temettü Nedir? Temettü Veren Hisseler ve Hesaplama 2022 https://paraguncel.com/temettu-nedir-temettu-veren-hisseler-ve-hesaplama-2022/ https://paraguncel.com/temettu-nedir-temettu-veren-hisseler-ve-hesaplama-2022/#respond Thu, 07 Apr 2022 21:51:34 +0000 https://paraguncel.com/?p=106 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Temettü nedir ve nasıl yapılır sorularına cevap bulmaya çalışacağız. Temettü veren hisseler konusunda yatırım, halka açık bir şirkete ortak olabileceğiniz ve şirketin yaptığı kardan pey alabileceğiniz bir modeldir. Temettü tarihleri baz alınarak yapılacak yatırım borsadaki hisse senetlerine yapılmaktadır. Halka açık bir şirket, eğer temettü ödüyorsa, karını yatırımcılarına dağıtır. Örneğin X şirketi bu sene 100 lira …

Daha fazla okumak için Temettü Nedir? Temettü Veren Hisseler ve Hesaplama 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Temettü nedir ve nasıl yapılır sorularına cevap bulmaya çalışacağız. Temettü veren hisseler konusunda yatırım, halka açık bir şirkete ortak olabileceğiniz ve şirketin yaptığı kardan pey alabileceğiniz bir modeldir. Temettü tarihleri baz alınarak yapılacak yatırım borsadaki hisse senetlerine yapılmaktadır. Halka açık bir şirket, eğer temettü ödüyorsa, karını yatırımcılarına dağıtır. Örneğin X şirketi bu sene 100 lira kar etmişse, bunu yatırımcılarıyla paylaşabilir, yatırımcılar da şirketteki sahiplik oranlarınca bundan pay alırlar. 

Temettü Veren Hisseler Hangileridir?

Temettü veren hisseler değişkenlik göstermektedir ancak aşağıda temettü veren şirketler bazında bu konuyu özetlemeye çalıştık. Dediğimiz üzere zamanla bu liste değişiklik gösterebilir.

 1. Tuprs
 2. ADEL.
 3. AGHOL.
 4. AKCNS.
 5. AKSA.
 6. ALARK.
 7. ALGYO.
 8. ALKIM.
 9. ANHYT.

Temettü Hesaplama Nasıl Yapılır? 

Temettü hesaplama ile yatırımdan ne kadar para kazanacağınız tamamen yatırım yaptığınız şirketin karlılığına bağlıdır. Bu yüzden temettü nasıl hesaplanır sorusuna aslında şöyle cevap vermek daha doğru olur; Şirket kar ederse para kazanırsınız, kar etmezse kazanamazsınız diyebilirsiniz. Çünkü temettü yatırımı yapabilmek için borsada yer alan şirketlere ortak olmanız gerekir ve bu ortaklık kar ve zarar ilişkisine dayalıdır. Borsa yatırımından para kazanmak istiyorsanız, uzun vadede düzenli olarak büyüyen ve kar eden şirketlere yatırım yapmalısınız.

 • Bazı şirketler çok yüksek temettü verebilirler, hatta verdikleri temettünün oranı yıllık %25’leri bile bulabilir.
 • Bu şirketler herhangi bir yatırım yapmazlar, elde ettikleri karı doğrudan yatırımcılara dağıtırlar bu nedenle şirketin büyümesi çok zordur.
 • Bu şirketlerin piyasa değerleri de enflasyona yenik düşebilir. Uzun vadede sürekli olarak büyüyemedikleri için veya büyümek için borç aldıkları için, aldıkları borç kadar değeri düşer ve genel olarak hisse fiyatında pek artış olmaz.
 • Yüksek temettü her zaman yatırım yapalım demek değildir, buna mutlaka dikkat edin.
 • Çok düşük temettüden kaçınmak, çok yüksek temettüye kaçmak doğru değildir, öncelikle şirketi tanıyın, temettü en son bakacağınız şeylerden biridir. 
temettü veren hisseler
temettü veren hisseler

Temettü Tarihleri Açısından Nasıl Bir Yatırım Yapılmalıdır?

Temettü tarihleri açısından yatırım yapabilmek için borsada halka arz etmiş bir hisse senedi bulmanız yeterlidir. Bu hisse senetlerinin bir kısmı temettü öderken bir kısmı ödemez, yani hiçbir şirket temettü ödemek zorunda değildir, bu nedenle özellikle temettü 2022 yatırımı için temettü ödeyen şirketlere yatırım yapmanız gerekmektedir. Tüm bunlar için öncelikle borsada yatırımcı hesabı açmanız gerekmektedir. Borsada yatırımcı hesabı açabilmek için, en yakın bankaya gidip başvuru yapabilirsiniz.

Hangi Şirketler Temettü Öder?

Bu konuda net bir sınırlama bulunmaz, hangi şirketin temettü ödeyeceği de kesin değildir, her şirket temettü vermek zorunda değildir. Genelde şirkete yatırımcı toplamak isteyen firmalar ya da yeteri kadar büyümüş olan firmalar temettü verirler. 

Temettü Nasıl Dağıtılır ve Nasıl Verilir?

Temettü tamamen şirketin yaptığı kar ile ilgilidir, bu nedenle her şirketin aynı miktarda temettü ödemesi mümkün değil. Buna ek olarak her şirket her sene aynı miktarda temettü de ödemeyebilir. Şirket zarar ederse temettü ödemesi yapamaz.

Temettü Dağıtım Şekilleri

 1. Nakit Temettü
 2. Hisseli Temettü

Nakit Temettü: Borsadaki şirketin, yaptığı karı yatırımcısı ile nakit olarak paylaştığı türden bir dağıtımdır.

Hisseli Temettü: Bu tip temettü dağıtan şirketler yatırımcılarına nakit yerine hisse senedi verirler. Örneğin şirketin 100 adet hissesine sahip olan birisi, %5 temettü sonrası paylarını 105 hisseye çıkarır, yani şirketi satın alması hızlanır.

temettü hesaplama
temettü hesaplama

Temettü Emekliliği Oranı ve Temettü Verimliliği Nedir?

Temettü emekliliği oranı ya da temettü verimliliği, bir şirketin piyasa değerine oranla ne kadar temettü dağıttığı ve temettü veren yüksek hisseler hakkında bilgi veren bir ölçüttür. Örneğin bir şirket %5 temettü verimliliğine sahipse, piyasa değerinin yüzde 5’i kadar ya da sizde olan hisselerin değerinin %5’i kadar temettü dağıtıyor anlamına gelir.

 • %5 temettü verimliliği olan bir hisse senedine 10 bin TL yatırdıysanız, temettü dağıtımı esnasında 500 TL temettü ödemesi alırsınız. Bu parayı çekip harcayabileceğiniz gibi yeniden şirkete yatırmayı da tercih edebilirsiniz.
 • %8 temettü verimliliği olan bir hisse senedine 10 bin TL yatırdıysanız, temettü dağıtımı esnasında 800 TL temettü ödemesi alırsınız.

Temettü Nedir, Neden Temettü Yatırımı Yapılmalıdır?

Temettü nedir mi? Çok basit çünkü temettü yatırımının tercih edilmesi ile ilgili çok sebep vardır. Hatta temettü emekliliği konusuna günümüzde, özellikle gelişmiş ülkelerde oldukça sık tercih edildiği gibi düzenli olarak yatırım da yapılır.

 • Geleceğiniz için düzenli olarak kar edip temettü ödeyen şirketlere yatırım yapın.
 • Bu ilerde sizin için emekli maaşı almak gibi ya da ekstra bir gelir üretmek gibi önemli bir konu olacak.
 • Borsa en çok paranın kazanıldığı yatırım araçlarından biridir, bu nedenle temettü modelinde yatırım da sıkça tercih edilmektedir.
 • Şirket büyüdükçe hem paranız hem de temettü ödemeniz artar. Banka faizinde bile böyle şeyler bulunmaz.
 • Örneğin x şirketine 2000 yılında 40 bin lira yatırdığınızı varsayalım, bu şirket oldukça fazla değerlendi ve bugünkü piyasa değeri 2 milyon TL. diyelim. Şirket 2000 yılından bu yana düzenli olarak %6-8 arası temettü ödediğini de varsayalım.
 • O zamanlar yıllık olarak aldığınız 2500-3000 TL arası temettü geliri bugün 120-160 bin liraya kadar ulaşmıştır, aynı zamanda paranız da 40 bin liradan 2 milyon liraya çıkmıştır. Hem paranız değerlenmiş hem de aldığınız yıllık ödemeler artmıştır.

Daha fazla okumak için Temettü Nedir? Temettü Veren Hisseler ve Hesaplama 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/temettu-nedir-temettu-veren-hisseler-ve-hesaplama-2022/feed/ 0
Matic Coin Geleceği, Haberleri, Yorumları ve Forum Analizleri 2022 Detaylı https://paraguncel.com/matic-coin-gelecegi-haberleri-yorumlari-ve-forum-analizleri-2022-detayli/ https://paraguncel.com/matic-coin-gelecegi-haberleri-yorumlari-ve-forum-analizleri-2022-detayli/#respond Thu, 07 Apr 2022 13:23:10 +0000 https://paraguncel.com/?p=92 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Matic Coin Geleceği kripto para borsasını takip etmeyi sevenler tarafından merak ediliyor. Bu nedenle Matic Coin Haberleri sıklıkla takip ediliyor. Özellikle de matic coin son dakika analizleri yatırımcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Matic Coin Polygon Nedir? Matic Coin Polygon bazı ölçeklendirme hatalarını giderebilmek amacı ile 2017 yılında kurulan ve tabanında Ethereum yer alan bir platform olarak …

Daha fazla okumak için Matic Coin Geleceği, Haberleri, Yorumları ve Forum Analizleri 2022 Detaylı ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Matic Coin Geleceği kripto para borsasını takip etmeyi sevenler tarafından merak ediliyor. Bu nedenle Matic Coin Haberleri sıklıkla takip ediliyor. Özellikle de matic coin son dakika analizleri yatırımcılara büyük kolaylıklar sağlıyor.

Matic Coin Polygon Nedir?

Matic Coin Polygon bazı ölçeklendirme hatalarını giderebilmek amacı ile 2017 yılında kurulan ve tabanında Ethereum yer alan bir platform olarak ön plana çıkmaktadır. Hindistan merkezli olduğunu da söylememiz gerekiyor. Blok zincir teknolojilerine seviye atlatmayı amaç edinmiştir. Ölçeklendirme de ikinci katmanlar esas alınır ve temelden bu noktada ayrıştırılır. Matic Binance ve diğer finans şirketlerinde adını Polygon’a bırakmış olsa da hala sembol değiştirmemiş ve kendi ile anılır vaziyettedir. Yüksek güvenilirlik, grup içi iş birliği, optimum fiyatlı al sat işlemleri ve ödüller tarzı avantajlar sunmaktadır. Hatırlatmak isteriz ki Matic coin’in madenciliği yapılmıyor.

matic polygon geleceği
matic polygon geleceği

Matic Coin Haberleri Ne Durumdadır?

Matic Coin Haberleri çok sık gündeme gelmektedir. Parite sürekli değişiklik gösterdiği için Polygon haberleri araştıranlar eğilimleri daha iyi takip etmektedir. Analizciler borsaların değişken tavrına istinaden Polygon’un toparlanmada hızlı davrandığını ileri sürmektedir. Özellikle ilerleyen dönemlerde yapacağı yükseliş ve düşüşler yatırımcılarını yakından ilgilendiriyor. Durum böyle olunca da Matic Grafik değerlendirme son derece önemli bir hal almaktadır.

İsim Fiyat24 Saat (%)
Polygon (MATIC)
$1.11
1.88%

Matic Polygon Coin Yorum Bizlere Neyi Gösterir?

Matic Polygon Coin Yorum şekli ve bu yorumun zamanı son derece önemlidir. Piyasaya sürüldükten sonra bugüne kadar gelen dönemde yatırımcıları tarafından yoğun ilgi gören matic kripto, 2022 ve ilerleyen yıllarda da olumlu hava estirecek gibi görünüyor. Matic yorumları artık es geçilmiyor ve sürekli takip edilmesi gerekiyor. Kripto para piyasasında büyük oynayan yatırımcıların birçoğu Polygon’un geleceği konusunda pozitif yorumlarda bulunuyor.

matic coin nedir
matic coin nedir

Matic Coin Forum Analizleri Kapsamı

Matic Coin Forum sitelerinde bazı değerlendirmelere rastlamak mümkündür. Matic network yorum analizlerinde kriptonun geleceği hakkında bazı değerlendirmeler yer alıyor. Bunlardan bazıları;

2023 yılında herkesin beklediği fiyat aralığı 3 ile 3,50 dolar aralığında olması yönünde.

2024 yılında 3,75 ile 4,25 dolar aralığı seviyelerinde olması bekleniyor.

2025 yılında ortalama 4,5 dolar seyrinde olup yıl sonuna kadar 5 dolarları bulması bekleniyor.

2025 ve sonrasını tahmin etmek biraz hayalperestlik olacağı için günün ekonomik şartlarına ve genel kripto para borsası endeksine göre tekrar güncel değerlendirme yapmak daha doğru olacaktır.

Matic Coin Hangi Ülkenin Çatısı Altındadır?

Matic Coin Hangi Ülkenin kripto para birimidir diye merak edenler için yukarıda bu bilgiye değindik ancak tekrar etmekte fayda olduğu kanaatindeyiz. Matic coin kimin sorusuna da aynı cevap da yer verelim. Hindistan merkezli olup Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun kurucularıdır.

Bu yazıda temel olarak Matic Coin yani Polygon tanıtımı yapılmıştır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi verilmemiş olup yatırımcıların kendi analizlerini yapmaları ve riskleri düşünmeleri gerekir. Bu nedenle bu yazıyı yatırım tavsiyesi olarak algılayıp oluşabilecek sorun ve zararlardan bu site sorumlu tutulamaz.

Son Sözler
Bu yazımızda Matic Coin nedir sorusuna açıklayıcı cevaplar verip, en kapsamlı Matic Coin yorum analizlerini paylaştık. Matic Coin kimin projesidir, buna cevap verdik. Aynı zamanda Matic Coin kripto para projesinin son zamanlarda oldukça ilgi gördüğünü anlatmaya çalıştık. Elbette yatırım yapmaya karar vermeden önce Matic Coin geleceği hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı ve kararınızı bu doğrultuda vermenizi öneririz. Son olarak Matic Coin grafik incelemelerinizi yapmanız, yatırımınıza yönelik adım atmanız konusunda sizlere daha çok fayda sağlayabilecektir. Bu yazıda sizlere herhangi bir yatırım tavsiyesi yapılmamış olup oluşabilecek zararlardan sitemiz sorumlu tutulamayacaktır.

Daha fazla okumak için Matic Coin Geleceği, Haberleri, Yorumları ve Forum Analizleri 2022 Detaylı ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/matic-coin-gelecegi-haberleri-yorumlari-ve-forum-analizleri-2022-detayli/feed/ 0
Youtube Para Kazanma Hesaplama ve Canlı Yayın İzlenme 2022 https://paraguncel.com/youtube-para-kazanma-hesaplama-ve-canli-yayin-izlenme-2022/ https://paraguncel.com/youtube-para-kazanma-hesaplama-ve-canli-yayin-izlenme-2022/#respond Wed, 06 Apr 2022 19:48:20 +0000 https://paraguncel.com/?p=63 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Youtube Para Kazanma Hesaplama yapmak için dünyanın en büyük video paylaşım ve izlenme sitesi olan Youtube canlı yayın para kazanma yolları sayesinde kazanç elde edebilirsiniz. YouTube’da reklam gelirleri kanal sahiplerinin kazançlarının önemli bir kısmını oluştururken, bazı kanallarda ise youtube para kazanma şartları esas alınarak ürün ve hizmet satışına yönelik eylemler kazanç sağlamaktadır.   Youtube Para Kazanma Hesaplama Yolları Nelerdir?   Youtube …

Daha fazla okumak için Youtube Para Kazanma Hesaplama ve Canlı Yayın İzlenme 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Youtube Para Kazanma Hesaplama yapmak için dünyanın en büyük video paylaşım ve izlenme sitesi olan Youtube canlı yayın para kazanma yolları sayesinde kazanç elde edebilirsiniz. YouTube’da reklam gelirleri kanal sahiplerinin kazançlarının önemli bir kısmını oluştururken, bazı kanallarda ise youtube para kazanma şartları esas alınarak ürün ve hizmet satışına yönelik eylemler kazanç sağlamaktadır.  

Youtube Para Kazanma Hesaplama Yolları Nelerdir?  

Youtube Para Kazanma Hesaplama Yolları ile  video paylaşım sitesi üzerinden, aşağıdaki yöntemlerle gelir sağlayabilirsiniz.  

Google Adsense Reklamları  

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesinden yine dünyanın en büyük internet reklam ağını kullanarak para kazanabilirsiniz. YouTube üzerinde video izlerken görmüş olduğunuz reklamlara tıklanması veya bu reklamların izlenme sürelerine göre, kanal sahipleri küçük tutarlar kazanır. Ancak bu küçük tutarların sayısının binleri bulması, ay sonunda kanal sahibi için muhteşem bir kazanç demektir.  

Abone ve dolayısıyla izlenme sayıları yüksek olan kanalların neredeyse tamamı, Adsense reklamları ile ciddi rakamlar kazanıyor. Ancak bunun bazı şartları olup, kazanılan tutar ise her ay düzenli olarak hesabınıza gönderilmektedir. Parayı gönderecek şirketin Google gibi bir dünya devi olması nedeni ile, herhangi bir güven problemi yaşamanız söz konusu değildir.  

youtube canlı yayın para kazanma
youtube canlı yayın para kazanma

Youtube Canlı Yayın Para Kazanma Nasıl Olur?

Youtube Canlı Yayın Para Kazanma Google Adsense ile açtığınız kanalın şu şartları sağlıyor olması gerekir;  

Kanalınızda yayınladığınız videoların telif hakkının bulunmaması önemlidir. Telif hakkı bulunan videolar milyonlarca kez izlenmiş olsa bile, bu videolardan para kazanmak söz konusu değildir. Aynı zamanda şikâyet üzerine telif hakkı içeren videolar kaldırılmaktadır. Kanalın 3 kez telif hakkı uyarısı alması durumunda, abonesi kaç olursa olsun kanal kapatılır.  

Para kazanma özelliğinin açılabilmesi için yayınladığınız tüm videoların toplam izlenme sürelerinin en az 4000 saati bulması gerekir. Toplamda 4000 saatin altında izlenen bir kanalın, para kazanma özelliği aktif olmayacaktır. Bu süre sadece tek bir video üzerinden elde edilebileceği gibi, yayınlanan tüm videoları üzerinden de elde edilebilir.  

Youtube Video İzleyerek Para Kazanma Yöntemleri

Youtube Video İzleyerek Para Kazanma Yöntemleri arasında abone sayısı, para kazanma özelliğinin açılabilmesi için yine önemli kriterlerden biridir. YouTube kaliteli içeriklerin insanlarla paylaşılması için, 1000 aboneyi tamamlamamış kanallarda para kazanma özelliğini aktif etmemektedir. İlgi çekici videolarınız milyonlarca kez izlenmiş olsa bile para kazanabilmek için, mutlaka toplam abone sayınızın en az 1000 olması gerekir.  

Özel Reklamlar ile YouTube’dan Para Kazanmak  

Google reklamlarının yanı sıra, abone ve izlenme sayınızın yüksek olması halinde YouTube kanalınıza özel reklamlar alabilirsiniz.  

Videolarının içerisine logo şeklinde bir markanın istediği detayı ekleyebilir veya video çekiminde markaya atıfta bulunarak reklamlarını yapabilirsiniz. Bir nevi videolarınız için sponsor bulup, bu sponsor üzerinden kazanç sağlamanız mümkün olacaktır.  

Ancak şunu hemen belirtmek gerekir ki özel reklam alabilmek için abone sayınızın ve video izlenme süresinin ciddi anlamda yüksek olması gerekir. Hiperaktif YouTube kanalları, çok daha yüksek ücretlerle özel reklam müşterisi bulabilir.  

youtube kanalı para kazanma
youtube kanalı para kazanma

Youtube Kanalını Para Kazanmaya Açma İşlemi

Youtube Kanalını Para Kazanmaya Açma işlemi ile ürün veya hizmet satışı yapabilirsiniz. Açacağınız kanal ile kendinizin veya başkasının ürün ya da hizmetlerini satarak para kazanabilirsiniz. İster videonun sonunda ister farklı bir bölümünde kısa bir reklam arası yaparak, ürün satışına yönelik adımlar atabilirsiniz. Veya videoda bahsettiğiniz herhangi bir ürünü satış ortaklığı yöntemi ile açıklama kısmına link olarak bırakıp, link üzerinden alışveriş yapacak kişi sayısına göre kâr payı alabilirsiniz.  

Ürün satışı yapmanız için illa ki kendinizin bir stok oluşturmanız gerekmez. Satışını yapacağınız ürün ya da hizmetleri tedarik amacıyla farklı yerler ile anlaşıp, satış yapıldığında ürünleri tedarikçinin göndermesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir maliyete gerek kalmadan gerçekleşen satışlardan kar elde edebilirsiniz.  

Web Sitelerine Ziyaretçi Gönderme  

YouTube üzerinde pek kullanılmayan bir yöntem olmasına karşın, yüksek erişime sahip kanallar için uygulanabilecek yöntemlerden biridir. 

Video ile alakalı olan web sitesine video içerisinde atıfta bulunup açıklama kısmına linkini ekleyerek, ilgili web sitesine insanların giriş yapmasını sağlamanız gerekir. Göndereceğiniz her 1000 ziyaretçi başına, anlaşmanıza göre belirli oranlarda para alabilirsiniz.  

YouTube’dan Aylık Ne Kadar Para Kazanılır?  

Henüz para kazanmak amacıyla YouTube dünyasına adım atmamış veya yeni başlamış kişilerin sorduğu en önemli sorulardan biri, aylık ne kadar para kazanırım? Sorusudur. Bu sorunun cevabı tamamen göreceli olup, yayın yaptığınız kanalın ilgi görmesi gibi farklı kriterlere bağlıdır.  

Youtube izlenme para kazanma hesaplama unsurunu etkileyen en önemli faktör, hiç şüphesiz ki videoların izlenme süreleridir. Bunun yanı sıra çıkan reklamların pahalı veya ucuz olması, reklamlara tıklanma oranları, reklam izlenme süreleri gibi faktörler özellikle Google Adsense reklamları için belirleyici rol oynamaktadır. Ayrıca alacağınız özel reklamlar veya ürün satışları, YouTube üzerinden aylık kazancı belirleyen diğer etkenlerdir. 

Youtube Studio Para Kazanma

Youtube Studio Para Kazanma kanallarının sabit bir getirisinin olacağını söylemek mümkün olmayıp, sizin çabalarınız ve kullanıcıların etkileşimine göre aylık kazancınız değişiklik gösterecektir. Ancak bir örnek verecek olursak Enes Batur gibi ünlü YouTube fenomenleri, çok rahat bir şekilde kanalları sayesinde aylık 50 bin TL’nin üzerinde gelir elde etmektedir.  

Birçok insana göre hayal gibi gelen bu tutar, açacağınız kanalın ilgi görmesi durumunda hayal olmaktan çıkacaktır. Hatta bu YouTuberların bu bahsedilen tutarın çok daha üzerinde gelir elde ettikleri bilinmektedir.  

Ortalama bir kanal üzerinden gidecek olursak, aylık 2500 TL gibi bir rakam belirli sürelerde güncellenen kaliteli içeriğe sahip kanallar için oldukça mümkündür. 

YouTube’dan Daha Fazla Kazanmak İçin Ne Yapılmalıdır?  

Youtube kendini göstermeden para kazanmak istiyorsanız, öncelikle izlenme süresini artırmaya yönelik çalışmalar yapmanız gerekir. Çekeceğiniz videoların kalitesi, kanala kaç günde bir video eklendiği gibi çeşitli faktörler kazancınızı etkileyecektir. Ancak abone ve izlenme sayınızı arttırarak daha fazla kazanmak için izleyebileceğiniz faydalı bazı yöntemler şunlardır;  

 • Kanal isminin insanların ilgisini çekecek şekilde olmasına dikkat edin. 
 • Kanalın görsellerinin profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması oldukça önemlidir.  
 • Çekeceğiniz videoların ses ve görüntü kalitesi, kesin surette öneme sahip olan şeylerden bazılardır.  
 • Reklamınızı iyi bir şekilde yaparak daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.  
 • Video başlık ve açıklamalarına mümkün olduğu kadar dikkat edilerek, insanların ilgisini çekecek şekilde vurgulanmalıdır. Aynı zamanda açıklama kısmında video hakkında anahtar kelimeler mantıklı bir şekilde geçirilerek kısa bir metin yayınlanması faydalı olacaktır.  
 • Videolara yapılan yorumlara cevap vererek etkileşimi artırmanız fayda sağlar.  
 • Her şeyden önemlisi, başkalarını taklit etmek yerine kendi tarzınızı oluşturmanız gerekir. Özgün olarak girişeceğiniz bu iş, mutlaka hedef kitlenize ulaşacaktır.  
 • Kanalın sık güncellenmesi yani sıklıkla video paylaşılması, en önemli kriterlerden biridir. Ancak sık video paylaşmak için video kalitesinden ödün vermemeye dikkat edilmelidir. 

Daha fazla okumak için Youtube Para Kazanma Hesaplama ve Canlı Yayın İzlenme 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/youtube-para-kazanma-hesaplama-ve-canli-yayin-izlenme-2022/feed/ 0
Gürcistan Araba Fiyatları, Sahibinden 2.El Pazarı ve Fiyat Sitesi 2022 https://paraguncel.com/gurcistan-araba-fiyatlari-sahibinden-2-el-pazari-ve-fiyat-sitesi-2022/ https://paraguncel.com/gurcistan-araba-fiyatlari-sahibinden-2-el-pazari-ve-fiyat-sitesi-2022/#respond Tue, 05 Apr 2022 22:30:42 +0000 https://paraguncel.com/?p=56 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Gürcistan araba fiyatları son zamanlarda ziyaretçilerimiz tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Gürcistan araba konusunda ziyaret edilen ülkeler arasında çünkü Gürcistan araba pazarı bir hayli ilgi görmektedir. Bu konuda siz değerli ziyaretçilerimiz için biz de fiyat araştırması yaparak sitemizde bunu paylaşmak istedik. Gürcistan 2.El Araba Sahibinden Ne Kadara Satılıyor? Gürcistan 2.El Araba Sahibinden fiyatı değişiklik …

Daha fazla okumak için Gürcistan Araba Fiyatları, Sahibinden 2.El Pazarı ve Fiyat Sitesi 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Gürcistan araba fiyatları son zamanlarda ziyaretçilerimiz tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Gürcistan araba konusunda ziyaret edilen ülkeler arasında çünkü Gürcistan araba pazarı bir hayli ilgi görmektedir. Bu konuda siz değerli ziyaretçilerimiz için biz de fiyat araştırması yaparak sitemizde bunu paylaşmak istedik.

Gürcistan 2.El Araba Sahibinden Ne Kadara Satılıyor?

Gürcistan 2.El Araba Sahibinden fiyatı değişiklik gösterebilmektedir. Ülkedeki genel ekonomik durum, araba vergileri ve kişilerin gelir düzeyi Gürcistan 2. el araba fiyatları konusunu doğrudan etkilemektedir. Gürcistan’da arabaların ilk sahibinden satış fiyatları elden ele alınmış ve satılmış arabalara göre yüksek seyrediyor. Araba satışlarında öncelik yıpranmamış olması olduğu için bu tarz satışlar her zaman daha ön plana yer alıyor.

Gürcistan araba fiyatları
gürcistan araba fiyatları

Gürcistan Araba Fiyatları 2022’de Ne Kadar Oldu?

Gürcistan Araba Fiyatları 2022 yılında 2020 ve 2021 yıllarındaki satışlara göre artış göstermiştir. Gürcistan araç fiyatları konusunda edinebildiğimiz ortalama fiyat bilgilerini sizlerle paylaşalım. Bu noktada Gürcistan resmi para biriminin Gürcü Larisi olduğunu hatırlatmak isteriz. 02.04.2022 tarihi itibari ile 1 Gürcistan Larisi 4,75 TL.

 •         Toyota Camry 2018 Model 15.000$
 •         Fıat 500 Sport Paket 6.000$
 •         Mercedes-Benz E350 2011 Model 10.000$
 •         Bmw 6.35 2014 Model 24.000$
 •         Porsche Panamera 3.6 Turbo Motor Benzinli Paket 2012 Model 22.000$
 •         Bmw M3 2016 Model 3.0 Motor Turbo Paket 32.000$
 •         Audi A6 2014 Model 3.0 Motor 17.000$
 •         Audi A7 2013 Model 3.0 Motor 15.000$

Elbette bu fiyatlar karşılaştırma amaçlı olarak baz alınmıştır. Günde birçok kez fiyatlar değişebilmektedir. Bu yüzden net rakamları ancak araba sahipleri veya satış noktaları verebilir.

Gürcistan Araba Sitesi Mevcut Mu?

Gürcistan Araba Sitesi elbette mevcuttur ve aktif olarak araç ilanları verilebilir durumdadır. Bunlardan belki de en büyüğü Autopapa Rustavi Car Market’dir. Bu şirket kapasitesi çok büyük olan bir araba kompleksi olarak hizmet vermektedir. Gürcistan’da araba parça fiyatları konusunda da aktif rol oynamaktadır.

Gürcistan Araba Pazarı Ne Kadar İlgi Görüyor?

Gürcistan Araba Pazarı diğer ülkelerdeki gibi mevsimsel olarak ilgi görmektedir. Özellikle Batum araba fiyatı konusunda tercih edilen yerler arasında ön plana çıkmaktadır. Fiyatlar uygun olduğunda her araba pazarı mutlaka ilgi görür.

Gürcistan’dan Araba Almak Ne Kadar Mantıklı?

Gürcistan’dan Araba Almak fiyat cazip olduğunda ve şartlar oluştuğunda mantıklı olabilir. Gürcistan’dan Türkiye’ye araba getirmek için belirli kurallar bulunuyor. Araba nereden getirilecekse o ülkede kişinin oturma izninin olması gerekiyor. Bunun yanı sıra yılın yarısını yurt dışında geçirmiş olmalısınız yani Türkiye’de dışında. Yan olarak birkaç ufak detay daha olup onları da eksiksiz bir şekilde yerine getirmek gerekiyor. Farklı yollardan Gürcistan araba getirmek için size ulaşanlara hemen itibar etmemelisiniz.

Daha fazla okumak için Gürcistan Araba Fiyatları, Sahibinden 2.El Pazarı ve Fiyat Sitesi 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/gurcistan-araba-fiyatlari-sahibinden-2-el-pazari-ve-fiyat-sitesi-2022/feed/ 0
Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar? Diş Hekimi Asistanı ve Uzman Diş Hekimi Maaşı 2022 https://paraguncel.com/dis-hekimi-maaslari-ne-kadar-dis-hekimi-asistani-ve-uzman-dis-hekimi-maasi-2022/ https://paraguncel.com/dis-hekimi-maaslari-ne-kadar-dis-hekimi-asistani-ve-uzman-dis-hekimi-maasi-2022/#respond Tue, 05 Apr 2022 22:27:07 +0000 https://paraguncel.com/?p=52 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Diş hekimi maaşları çalışılan alana göre yani kamu, özel sektör ya da özel muayeneye göre değişiklik göstermektedir. Diş hekimi asistanı maaşları da buna paralel eğilim gösterir. Diş hekimi maaşı 2022 yılında çalışma süresi, evlilik ve çocuk durumu, devlet hastanesi veya özelde çalışma esasına göre farklı tutarlarda ödenir. Diş Hekimi Maaşları 2022’de Ne Kadar Ödenmektedir? Diş …

Daha fazla okumak için Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar? Diş Hekimi Asistanı ve Uzman Diş Hekimi Maaşı 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Diş hekimi maaşları çalışılan alana göre yani kamu, özel sektör ya da özel muayeneye göre değişiklik göstermektedir. Diş hekimi asistanı maaşları da buna paralel eğilim gösterir. Diş hekimi maaşı 2022 yılında çalışma süresi, evlilik ve çocuk durumu, devlet hastanesi veya özelde çalışma esasına göre farklı tutarlarda ödenir.

Diş Hekimi Maaşları 2022’de Ne Kadar Ödenmektedir?

Diş Hekimi Maaşları 2022 yılında 8.000 TL ile 20.000 TL arasında farklılık gösterebiliyor. Bu mesleğe yeni başlayan bir hekim 8.000 TL alabiliyor. 5 yıldır hizmet veren bir diş hekimi 8.500 TL maaş alabiliyor. Nitekim bu süre 10 yıl olduğunda 9.500 TL maaşlara kadar artabiliyor. 25 yıl hizmet süresi dolan bir diş hekiminin maaşı ise 20.000 TL’yi bulabiliyor. Elbette bu tutarlar devlette diş hekimi maaşı olarak kabul edilmelidir.

diş hekimi maaşları

Uzman Diş Hekimi Maaşı Ne Kadar?

Uzman Diş Hekimi Maaşı hekimin kıdemine göre değişmektedir. Maaşları ortalama olarak kabul edersek 11.000 TL ile 14.000 TL arasında diyebiliriz. Görev yerine ve bu görevi icra ederken kendini bu konuda kanıtlamış olmasına göre de değişmektedir. Bu durumda da maaş 20.000 TL’yi geçebilmektedir. Tabi ki bu düzey özelde diş hekimi maaşları ile karıştırılmamalıdır. Uzman diş hekimi uygulaması yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılında ortaya çıkmıştır. Hekimler yaklaşık 8 farklı alanda eğitim görmektedir. Uzmanlık alanları ise aşağıda yer almaktadır;

 •         Ağız, Diş ve Çene Radyolojisinde 3 yıl eğitim görülür.
 •         Ağız, Diş ve Çene Cerrahisinde 4 yıl eğitim görülür.
 •         Restoratif Diş Tedavisi alanında 3 yıl eğitim görülür.
 •         Protetik Diş Tedavisi alanında 3 yıl eğitim görülür.
 •         Pedodonti bölümünde 3 yıl eğitim görülür.
 •         Ortodonti bölümünde 4 yıl eğitim görülür.
 •         Endodonti bölümünde ise 3 yıl eğitim görülür.

Diş Hekimi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Diş Hekimi Olmak için elbette lisans eğitimi almak gerekmektedir. Üniversitelerin diş hekimliği fakültelerinden mezun olmak aranan şartlar arasında en önemlisidir. Bir diğer önemli özellik ise soğuk kanlı olmakla birlikte kişinin kendine olan güveni ve yetenekleridir. Üniversite sınavlarından çok iyi derecede puan almak gerekiyor. Üniversite bittikten sonra yeni mezun diş hekimi maaşı konusunu merak etmiş olabilirsiniz. Bu konuya yukarıdaki paragraflarda değinmiştik.

Yurt Dışında Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar?

Yurt Dışında Diş Hekimi Maaşları ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Aynı zamanda diş hekimi devlet maaşı ile özel maaşı da değişkendir. Örneğin; Almanya diş hekimi maaşları Euro olarak ödenir ve ortalama 9.000 Euro düzeyindedir.

Daha fazla okumak için Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar? Diş Hekimi Asistanı ve Uzman Diş Hekimi Maaşı 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/dis-hekimi-maaslari-ne-kadar-dis-hekimi-asistani-ve-uzman-dis-hekimi-maasi-2022/feed/ 0
Nafaka Hesaplama Nedir? Nafaka Ne Kadar? Boşanmada Nafaka Son Durum 2022 https://paraguncel.com/nafaka-hesaplama-nedir-nafaka-ne-kadar-bosanmada-nafaka-son-durum-2022/ https://paraguncel.com/nafaka-hesaplama-nedir-nafaka-ne-kadar-bosanmada-nafaka-son-durum-2022/#comments Tue, 05 Apr 2022 22:12:46 +0000 https://paraguncel.com/?p=46 Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Nafaka Hesaplama konusunda araştırma içerisine giren birçok kişi nafaka nedir sorusuna net bir cevap aramaktadır. Bu konuda ve özellikle nafaka ne kadar konusunda ziyaretçilerimize önemli bilgiler vereceğiz. Tüm bu soruların cevabını yazımızı sonuna kadar okuyarak bulmuş olacaksınız. Öncelikle nafaka ne demek kavramının tanımı ile yazımıza başlayalım. Nafaka Nedir? Nafaka Nedir sorusuna verilecek en iyi cevap …

Daha fazla okumak için Nafaka Hesaplama Nedir? Nafaka Ne Kadar? Boşanmada Nafaka Son Durum 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
Bu yazı ilk olarak ParaGüncel sayfasında yayınlanmıştır.

Nafaka Hesaplama konusunda araştırma içerisine giren birçok kişi nafaka nedir sorusuna net bir cevap aramaktadır. Bu konuda ve özellikle nafaka ne kadar konusunda ziyaretçilerimize önemli bilgiler vereceğiz. Tüm bu soruların cevabını yazımızı sonuna kadar okuyarak bulmuş olacaksınız. Öncelikle nafaka ne demek kavramının tanımı ile yazımıza başlayalım.

nafaka hesaplama
nafaka hesaplama

Nafaka Nedir?

Nafaka Nedir sorusuna verilecek en iyi cevap şu şekilde olacaktır; Nafaka son durum, bireyin evlilik akdinin sona ermesi veya boşanma öncesi ya da sonrası eşi için maddi imkân sağlaması için getirilmiş bir zorunluluktur. Yani boşanma sonrası maddi olarak sıkıntıya girecek kişiye her ay düzenli olarak ödenmesi gereken paradır. Nafaka kişisel bir borçtur çünkü aile hukuku bunu gerektirir.

Nafaka Hesaplama Nasıl Yapılır?

Nafaka Hesaplama Nasıl Yapılır sorusuna kesin bir yöntem yoktur şeklinde cevap verilebilir. Nafaka neye göre belirlenir hususunda tespit yapılırken kesin ve keskin kriterler söz konusu olmamaktadır. Davaya bakan hâkim eşlerin yani kişilerin ekonomik durumlarına, olayların özelliklerine ve hakkaniyet esaslarına göre nafaka miktarı belirleyebilir.

Boşanmada Nafaka Nasıl Olur?

Boşanmada Nafaka miktarı olarak yukarıda da bahsettiğimiz üzere kesin bir ölçü yoktur. Öngörülen bir kişinin maaşının %25’i kadar verilebileceği yönündedir. Elbette hâkim maaşın %50’sine kadar da çıkarabilir. Boşanmada çocuğa nafaka ne kadar verilir sorunun cevabı da tarafların ekonomik gücüne göre değişmektedir.

3000 TL Maaş Alan Ne Kadar Nafaka Verir?

3000 TL Maaş Alan Ne Kadar Nafaka Verir sorusuna net bir cevap verilememekle birlikte tahmin edilebilir en az tutar 750 TL olabilir. Nafaka ile zenginleşmek olmamalıdır. Nafaka ne zamana kadar ödenir şeklinde sorular da almaktayız. Nafaka bir zenginleşme aracı olarak kullanılamaz. Elbette miktar tarafların ekonomik gücüne göre değişiklik gösterecektir.

4000 TL Maaş Alan Ne Kadar Nafaka Verir?

4000 TL Maaş Alan Ne Kadar Nafaka Verir sorusu da bir önceki soru ile benzerlik göstermektedir. Kararın en az %25’i baz alındığında ödenecek nafaka miktarı 1000 TL olmaktadır. Eğer hâkim tarafların geçinebilecek gücünü yüksek görürse miktarı artırabilir. Aynı durum 8000 TL maaş alan ne kadar nafaka verir sorusuna cevap olarak da verilebilir.

Daha fazla okumak için Nafaka Hesaplama Nedir? Nafaka Ne Kadar? Boşanmada Nafaka Son Durum 2022 ziyaret edebilirsiniz.

]]>
https://paraguncel.com/nafaka-hesaplama-nedir-nafaka-ne-kadar-bosanmada-nafaka-son-durum-2022/feed/ 1