Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2022

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar çok merak ediliyor. Kredi notum düşükse nasıl kredi alabilirim sorusu oldukça yaygın durumdadır. Hatta kredi notu düşüklere kredi kartı verilip verilmediği de adeta merak konusudur. Günümüzde bankaların önemli bir kısmı kredi verirken pek çok şart aramaktadır. Bunlardan en önemlisi de kredi notudur. Kredi notu, borç ödeme alışkanlığınızı ölçen önemli bir enstrüman olduğu için, dikkat edilmesi gereken bir nottur.

Bankaya yaptığınız borç ödemeleri, fatura ödemeleri, bankadaki mal varlığınız ve bunun gibi pek çok değişken kredi notunuzu önemli ölçüde etkilemektedir. Fakat ne yazık ki, bazı kişiler bu ödemeleri yaparken zorlanmakta ve son ödeme tarihini kaçırmaktadır. Bu pek çok banka müşterisinin kredi notunun düşmesine neden olur ve kredi veya kredi kartı kullanırken bununla alakalı çok ciddi sorunlar yaşayabilirler. 

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Kredi Notunuzu Neden Düşürür?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar bilindiğinin aksine her müşterisine kredi sağlamayabilir. Kredi notu düşük olana ev kredisi çıkar mı diye soru soranlar mevcut. Aslında analiz edilmesi gereken konuların başında kredi notunuzun neden düştüğü gelmektedir. Bu düşüşün nedenleri genellikle aşağıdaki gibidir. Aşağıda bahsettiğimiz şeyler kredi notunu düşürse de aslında en çok düşüren şey, vaktinde yapılmayan yani geciken ödemelerdir. Kredi veya kredi kartı borçlarınızı son ödeme tarihine kadar ödemek zorundasınız, son ödeme tarihi geçtikten sonra yapılan ödemeler kredi notunuzun düşmesine neden olur.

Kredi Notu Neden Düşer?

Kredi notu neden düşer sorusuna en detaylı cevabı aşağıda bulabilirsiniz.

 • Düzensiz borç ödemesi
 • Son ödeme tarihinden sonra ödeme yapmak
 • Borçlanmak
 • Gelir Azalışı
 • Banka hizmetlerini çok az kullanmak
 • Yeni banka hesabı açmış olmak
kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileridir?
kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileridir?

Kredi Notu Düşüklere Kredi Bankalar Tarafından Neden Verilmez?

Kredi notu düşüklere kredi ödemesi her banka tarafından yapılmamaktadır. Bunun sebeplerine göz atmakta fayda var.

 • Düşük kredi notu, borcuna sadık olmayan müşteri anlamına gelir.
 • Kredi notu müşterinin borç ilişkisini analiz eder.
 • Düşük kredi notuna sahip müşteriler, risklidirler bu yüzden aldıkları borçları ödeyemeyebilirler.
 • Her kredi bir risktir, bankalar kredi notlarına göre yıllık kredi bütçesi ayarlar ve düşük kredi notu bu bütçeden en az pay alan kredilerdir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar aslında oldukça sınırlıdır. Kredi notu düşükse kredi çekilir mi o da ayrı bir detay aslında. Biz yine de bildiğimiz bazı bankaları belirtmeyi tercih ettik.

 • Aktifbank
 • Enpara
 • Fibabank
 • Alternatif Bank
 • Burgan Bank

Kredi Notuna Göre Kredi Alma İhtimali 

4,000 TL Geliri Olan Biri İçin Tahmini Verilerdir.

0-400: Yok

400-700: Çok düşük, En fazla 2-5 bin TL

700-900: Çok düşük En Fazla 5-15 bin TL

900-1100: Düşük En Fazla 15-30 bin TL

1100-1400: Orta En Fazla 30-70 bin TL

1400-1600: İyi En Fazla 70-120 bin TL

1600-1900: Yüksek 120bin TL +

düşük kredi notuna kredi veren bankalar
düşük kredi notuna kredi veren bankalar

Aktif Bank

Aktif Bank, mevduat toplama yetkisi olmayan bankalardan biridir. Bu nedenle bono ihraç ederek borçlanır. Buna rağmen düşük kredi notuna bile kredi verir çünkü kısmi bir risk bankasıdır. Aktifbank mevduat toplama yetkisi olmadığı için mevduata göre daha yüksek faiz verdiği bonoları ihraç ederek borçlanır, bu da verdiği kredilerin de daha yüksek faizli olduğu anlamına gelir. Yüksek faizle kredi veren bir bankayı da sadece başka bankalardan kredi alamayan müşteriler tercih eder, bu nedenle Aktifbank’ın hedef müşteri kitlesi bu kişilerdir. Aktifbank 400’den az olmamak kaydıyla düşük kredi notuna kredi veriyor. Kredi alabilmek için en yakın Aktifbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Enpara

Enpara, Türkiye’nin ilk dijital bankalarından biridir, ilk kurulduğu günden bu yana kredi notu düşük olan müşterilere kredi vermesiyle bilinir ve pek çok bankanın kredi vermediği müşteri profillerine kredi verebilmektedir. Ayrıca Enpara’nın herhangi bir fiziksel varlığı yoktur masrafları çok azdır bu yüzden kredi notu düşük müşterilerine kredi verebiliyor. Kredi notu düşüklere kredi almak için Enpara’yı tercih edebilirsiniz. 

Fibabanka

Fibabanka, diğer bankalarla kıyaslandığında çok genç bir bankadır, sadece 10 yıllık bir banka olduğu için kaldırabileceği risk kapasitesi çok fazla. Bu yüzden bu bankadan kredi almak çok kolay olacaktır. Başvuru yaparsanız, kredi notunuz aşırı düşük olmadığı takdirde gelirinize oranla maksimum miktarda kredi alabilirsiniz. Üstelik bu aralar TV üzerinde çok fazla reklamları yapılıyor mutlaka denk gelmişsinizdir, yani bu bankanın kredi verebilecek çok parası olduğu anlamına geliyor. Hemen internet üzerinden Fibabanka internet sitesine girin ve başvurunuzu yapın.

Alternatif Bank

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında Alternatif Bank da vardır. Henüz 3 yıl önce açılan bir banka olduğundan oldukça genç ve kredi verebilecek parası çok olan bir banka. TV üzerinde bolca reklamlarına denk gelmişsinizdir hem mevduat toplamak için hem de kredi vermek için reklam veriyorlar. Yeni açıldığı için de kaldırabilecek riski fazla ve kredilerinde batık oranı çok düşük. Bu yüzden bu bankadan çok kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken internet adresine girmek ve başvuru için gereken bilgileri tamamlayıp başvuru işlemini gerçekleştirmek.

Burgan Bank

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesinin sonuncusu Burgan Bank. Bu banka Kuveyt merkezli olduğundan sermaye yapısı çok sağlam ve batma riski de çok az. Bu yüzden, düşük kredi notu olan müşterilere rahat rahat kredi verebiliyorlar. Tabi bu kara listede olan birinin kredi alabileceği anlamına gelmiyor. Kredi notunuz düşükse ev araba alamazsınız, fakat ihtiyaç kredisi alabilirsiniz, tabi sadece bu listedeki bankalardan. Burgan Bank’ta onlardan biri, başvuru yapmak için Burgan Bank resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

] }

Hakkında Emrah

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. Uzmanlık alanları arasında Finans, Kredi, Muhasebe, Risk ve Yönetim bulunmaktadır. ParaGüncel olarak, para odaklı her konuda içerikler üretip değerli okurlarımıza bilgi sunmayı misyon edindik. Reklam, öneri, istek ve şikayetleriniz için paraguncel@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir